Жените-шофьорки!

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот San_tra » 03 Апр 2012, 13:54

Аз лично съм шофьор вече от почти 8 години и смея да кажа,че се справям много по-добре от някой мъже, които познавам. Смятам, това че жените се гримират докато карат за абсолютен мит. Аз никога не съм го правила, както и много мои приятелки. Освен това искам да споделя, че много пъти ми се е случвало да попадам на несъобразителни (слабо казано) шофьори мъже, които в амбицията си да покажат какви мъжкари са карат със 120. Е извинявайте, ама за какво изобщо говорим? Време е да задраскаме митовете и да приемем, че и ние жените се справяме добре със шофирането, 8-)
Аватар
San_tra
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Апр 2012, 13:21

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот teddy » 11 Апр 2012, 11:02

Жена съм, но не съм шофоьор! Ще ви разкажа обаче, какво ни се случи в неделя - на Цетница... През деня ходихме до манастира в Мъглиж - да си запалим свещичка, да си вземем върба за здраве и да се разходим. Имаше дори панаир, защото Цветница е празник на града. Отидохме на гости на наши приятели, които имат къща там, хапнахме видяхме се, посмяхме се и се прибрахме. И какво мислите ни се случи на връщане! Една кола не спря на стопа на огромно кръстовище и се спря в нашата :shock: Хайде сега познайте мъж ли караше или жена! При това ни блъсна точно от страната, където стои детското столче, а малката беше в него :x Разминахме се само с уплаха и огъната врата, но шофьорът беше МЪЖ, така че не ми говорете колко добри и внимателни шофьори са мъжете и как жените за нищо не стават!!!
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот nikita » 19 Апр 2012, 16:33

teddy написа:Жена съм, но не съм шофоьор! Ще ви разкажа обаче, какво ни се случи в неделя - на Цетница... През деня ходихме до манастира в Мъглиж - да си запалим свещичка, да си вземем върба за здраве и да се разходим. Имаше дори панаир, защото Цветница е празник на града. Отидохме на гости на наши приятели, които имат къща там, хапнахме видяхме се, посмяхме се и се прибрахме. И какво мислите ни се случи на връщане! Една кола не спря на стопа на огромно кръстовище и се спря в нашата :shock: Хайде сега познайте мъж ли караше или жена! При това ни блъсна точно от страната, където стои детското столче, а малката беше в него :x Разминахме се само с уплаха и огъната врата, но шофьорът беше МЪЖ, така че не ми говорете колко добри и внимателни шофьори са мъжете и как жените за нищо не стават!!!

Лелеее, това ако ни се случи направо не знам :x Добре, че леко сте се разминали! А този малоумник спал ли е, какво е правил докато е шофирал? Ако ми се случи нещо подобно сигурно сърцето ми ще спре от притеснение. А детенцето разбра ли какво стана, изплаши ли се? Ужассс!!! Слизам и го пребивам този, честно ви казвам :mrgreen:
Има и мъже, и жени некадърни шофьори - некадърността няма пол! Аз така си вървя веднъж с количката по тротоара, където естествено са наспирали не една и две коли, и изведнъж едната кола тръгна назад :shock: Дори не бях видяла, че има човек в нея, но пък си вървя по тротоара, не на улицата :x Ударих с ръка по багажника на колата и избързах напред... Жена стоеше на шофьорското място и бързаше да си затвори прозореца, защото аз направо изригнах! И как няма като за малко щеше да се блъсне в бебешката количка :evil: Идваше ми да я измъкна от колата и не знам какво да я направя. Тръгна без дори да слезе или поне да се извини - недоумявам подобно поведение, още повече от жена, но като се замисля те жените и път не дават, когато шофират, докато мъжете са по-толерантни в това отношение.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот AngelEyess » 19 Апр 2012, 23:20

Има и мъже има и жени шофьори, които наистина не стават за това и честно не знам, кой луд им е дал книжка, че да вдигат нервите на хората. Аз лично съм шофьорка от 4години, сигурно в началото и аз съм ядосвала мъжете, но извинявам се няма идеални и научени хора, всеки се учи, но както прочетох по горе некадърността наистина няма пол. Има много мъже, които просто не стават, които откровенно ти късат нервите, но същото се отнася и за жените... Истината е, че който и пол да шофира трябва да очи им да са на четири.
AngelEyess
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2012, 22:52

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Silvi » 31 Юли 2012, 13:12

Не знам кои са по-добрите шофьори жените или мъжете, но определено балерините не стават за това.
24 часа публикува проучване направено след 270 000 застрахователни автомобилни застраховки, като са разгледани и професиите на шофьорите претърпели катастрофите. Оказало се хореографите и професионалните танцьори или по-точно балерините не спазват правилата на пътя. Сред 10 топ професии за отнемане на точки и свидетелства за управление на МПС са работещите в транспортните фирми, медицински сестри, акушерки, директори на погребални бюра, архитекти и геодезисти. С най-малко нарушения са адвокати и хора на реда, може би защото глобите и санкциите са в техните ръце.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Камелия » 18 Окт 2012, 13:57

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZihngWYHQUU&feature=related[/youtube]
Ето вижте как се справяме ние жените с карането ;)
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Светла Христова » 16 Ное 2012, 17:45

За да определим кой е по добър шофьор, мъжете или жените трябва да знаете, че не се взема предвид как можеш да преминеш в даден завой, или как да паркираш на тясно място, а колко дисцилиниран шофьор си. За това излиза, че жените са по дисциплинирани и по-добри шофьори от мъжете защото имат по-малко нарушения. Проучвания сочат, че повече от 57% от мъжете са били замесени в един или повече инцидент на пътя. При дамите този процент е 44.
Въпреки това обаче представителите на мъжкия пол продължават да твърдят, че са много по-добри шофьори от жените.
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот ema_stef » 23 Ное 2012, 18:52

Аз съм шофьорка вече 12 години, налагало ми се е да пътувам често и на дълги разстояния, практиката и постоянството е майка на съвършенството. Има всякакви шофьори мъже, жени, пенсионери (нищо против просто пенсионерите просто още от комунистическо време си мислят че няма други участници в движението тъй като нямаше толкова много коли едно време и всичко ставаше с поръчка "уоу тоя откъде се взе че ми отне предимството" :D ), няма никакво значение дали е мъж или жена зад волана, стига този който седи зад волана да знае че има и други на пътя било то коли, хора, животни, катерици :mrgreen: , също така тъй като забелязвам, че много от жените са боязливи, те са и по-внимателни в шофирането си, не предприемат рискови маневри, не се правят на бързи и яростни :lol:, през повечете време обръщат внимание и на знаците, ако не говорят по телефона или не поглеждат малчугана на задната седалка :lol: Така, че в заключение да добавя моля ви бъдете внимателни на пътя, не карайте леко пийнал/а и най-вече бъдете уважителни към останалите участници на пътя, въпроса не е кой колко може с конските си сили или магарета и каква кола кара, а да останем живи и да караме с удоволствие по пътя (стига да няма дупки :mrgreen: ).
ema_stef
 
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Окт 2012, 18:19

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот beautymaniac » 28 Ное 2012, 17:34

Определено съм на мнение, че жените са по-внимателни, по-дисциплинирани и на моменти дори по-съобразителни шофьори от мъжете. На мен лично по-често дамите зад волана ми правят път на пешеходните пътеки, много по-рядко виждам засилени коли управлявани от жени и по-рядко чета или гледам новини за пияни жени шофьори
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот LaraCroft » 06 Дек 2012, 14:12

Хайде сега, не само ние получаваме "комплименти" докато сме зад волана :D :D :D Колко пъти, Ви се е случвате да си изтарвете езика и да наругаете някои, който ви е отнел предимството или ви е заел мястото за паркиране под носа? :roll:
LaraCroft
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Дек 2012, 20:00

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта