Жените-шофьорки!

Жените-шофьорки!

Мнениеот perla197811 » 22 Апр 2011, 08:55

Сигурно сте чували прословутото пренебрежително, или подигравателно изказване "Хм, жена кара, к'во искаш!"
Смея да твърдя, че има доста умели шофьорки....и ставаме все повече :roll: Аз лично шофирам от поне 3 години и в началото съм изпадала в кофти ситуации, със сигурност съм отнесла по някоя"благословия", както и комплименти от типа "овцаааа". :D Но като гледам еволюираме...кой знае, мъжете може да ни дишат "праха" :lol:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот Ivaylo » 23 Апр 2011, 10:24

Дали градацията от "овца" в "говедо" е признак за подобряване на шофьорските умения? :lol:
Жените са еднакво добри шофьори, доста по-внимателни от мъжете, но, стига да не са разсеяни...Тогава са ужас...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот huanita » 24 Апр 2011, 23:14

И ако искате да знаете, първо никак не е кавалерско строителните фирми да строят тесни гаражи, второ каква е тая държава със стълбове навсякъде и трето а-ха да човек да рече да заобиколи някоя дупка и почват страшни свирни ...Добре, че има доброжелатели да звъннат един телефон инъче отиде цял ден на аварийни. Ей такива работи.

Но от друга страна БМВ са страшни, колкото и да переш ключа, все работи ..... и даже цвета му не се променя.
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот otvorete mi o4ite » 28 Апр 2011, 09:34

:lol: :lol: :lol: С 15 години стаж съм зад волана и вече стотици "благословии" от страна на мъжете "велики шофьори", ако имах достатъчно физически показатели сигурно щях да имам и редица крушета зад гърба си, но... уви. Не може да се опитват да минат през мен на червен (за тях) светофар, да ми секат пътя, да ми вземат предимство, да не си спират на STOP-а, за капак на всичко - цветисти псувни, размахани средни пръсти и прочие (между другото от тях се научих и аз щедро да ги оправям и не им оставам длъжна :mrgreen: :mrgreen: , защото практиката ми показва, че ако си отворя устата - повечето вземат, че се осъзнаят и си подвият опашките!!!). Аааааааах защо не тежа 110-килаааа.... :twisted:
Между другото - има и достатъчно културни и толерантни мъже-шофьори на пътя - евала, и доооста надути и малоумни "дами" на пътя. Не се дразня на неуменията на някои от колегите по пътя (няма човек роден научен - почти всичко е практика), дразня се на ПРОСТАЩИНАТА, която доста шофьори демонстрират на пътя. :x
otvorete mi o4ite
 
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Апр 2011, 14:43
Местоположение: Абсурдия

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот southern_sun » 28 Апр 2011, 16:26

Някъде бях прочела, че " Жените шофьорки били като звезда в небето, вие я виждате, но тя вас не". Мога да оспоря това изречение с думите, че това е измислено само от мъж. Познавам жени, които са толкова добри зад волана, че не може мъж да им се опре. Аз също съм шофьор, но предпочитам да ме возят.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот lallali » 02 Май 2011, 09:45

ООООх, какво да кажа аз:) изобщо не ми е до вицове и весели историйки за жените -шофьори. Сега започвам курса и честно- супер отчаяна съм:) повечето неща, които трябва науча, ми звучат на китайски, всичко ми е пълен мрак, но съм се заинатила и ще трябва да взема книжка. Моля ви, кажете ми нещо окуражаващо, с всички ли е така в началото?
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот southern_sun » 02 Май 2011, 16:25

lallali написа:ООООх, какво да кажа аз:) изобщо не ми е до вицове и весели историйки за жените -шофьори. Сега започвам курса и честно- супер отчаяна съм:) повечето неща, които трябва науча, ми звучат на китайски, всичко ми е пълен мрак, но съм се заинатила и ще трябва да взема книжка. Моля ви, кажете ми нещо окуражаващо, с всички ли е така в началото?

Стига не си единствената жена, която кара шофьорски курсове. Ако нямаш желание просто не го прави, на инат нищо не се постига.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот otvorete mi o4ite » 03 Май 2011, 08:08

lallali написа:ООООх, какво да кажа аз:) ...повечето неща, които трябва науча, ми звучат на китайски, всичко ми е пълен мрак, но съм се заинатила и ще трябва да взема книжка. Моля ви, кажете ми нещо окуражаващо, с всички ли е така в началото?

Инатът в точното количество според мен си е градивен :D . А началото, когато ни е непознато, винаги е трудно. Няма място за отчайване - запази амбициите си да се научиш и разума, когато си зад волана :!:. Шофьорското майсторство не е във високите скорости, а винаги да помним, че всяко живо същество (човек или животно) е по-крехко от ламарините на автомобила ни. Тегли им благословиите на простаците по пътя (такива ще ги срещнеш много :lol: ) и действай разумно. А относно тези неща дето ти звучат на китайски - ако искаш давай ги тука - с общи усилия ще гледаме да ги преведем :lol: :lol: :lol: . Успех от мен!
otvorete mi o4ite
 
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Апр 2011, 14:43
Местоположение: Абсурдия

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот southern_sun » 03 Май 2011, 11:24

Ще помагаме няма как ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Жените-шофьорки!

Мнениеот perla197811 » 05 Май 2011, 23:32

lallali написа:ООООх, какво да кажа аз:) изобщо не ми е до вицове и весели историйки за жените -шофьори. Сега започвам курса и честно- супер отчаяна съм:) повечето неща, които трябва науча, ми звучат на китайски, всичко ми е пълен мрак, но съм се заинатила и ще трябва да взема книжка. Моля ви, кажете ми нещо окуражаващо, с всички ли е така в началото?

Изглежда сложно, като всичко неизвестно.Правилата са важни! После трупаш опит - рутина.И пазиш себе си и другите на пътя! :)
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта