Как да се грижим за мебелите у дома?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот Siss » 18 Мар 2013, 12:55

С няколко полезни съвети ще се радвате на любимите си мебели още дълго време

1. Грижи за мебелите от дърво
furniture.jpg
furniture.jpg (5.86 KiB) Прегледано 1168 пъти

Мебелите, изработени от дърво реагират на течности. Ако разлеете нещо, то трябва веднага да го избършете, след което внимателно подсушете повърхността със суха кърпа. Ако са възникнали петна, трябва да ги премахнем възможно най - прецизно, за предпочитане с топла сапунена вода и мека кърпа.
За да защитите любимата си мебел, използвайте лак за дърво. Той осигурява ефективна защита срещу мръсотия и влага. Почиства се лесно, тъй като притежава антистатичен ефект и предотвратява събирането на прах. Освен това… лака освежава цвета на дървото и може да вдъхне на старата мебел истински блясък.

2.Грижи за кожените мебели
chair.jpg
chair.jpg (6.61 KiB) Прегледано 1168 пъти

Кожените мебели притежават един невероятен чар, вдъхващ непреходност и стил. Кожата остарява, но никога няма да погрознее, ако полагате нужните грижи за нея. С времето тя може да стане дори по – красива. Кожата не обича агресивни препарати, като разтворители на петна, бензин, терпентин и др.Трябва да почиствате и поддържате кожените си мебели внимателно. Те не трябва да бъдат излагани на пряка слънчева светлина, защото цветовете може да избледнеят. Освен това, поддържаната кожа се нуждае от достатъчно влажност, така че да се съхранява мека и еластична.

3. Грижи за дамаските
sofa.jpg
sofa.jpg (6.21 KiB) Прегледано 1168 пъти

Дамаските също се нуждаят от редовни грижи, за да могат да запазят свежестта си. Ако са възникнали петна, трябва да бъдат отстранени възможно най - бързо. При тапицерия изработена от коприна, лен, памук или вискоза е за предпочитане да се поддържа от професионалисти.
Любимите ни мебели изискват специални грижи. Полагате ли ги? Как?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот BRI » 18 Мар 2013, 15:56

Много харесвам кожа, но се отказах...Много трудно се поддържа. От опит го знам.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот denkaruseva » 25 Мар 2013, 13:17

Аз използвам препарати с пчелен мед за дървените мебели. Много са щадящи и почистват добре!
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот Evgenia » 12 Апр 2013, 10:37

Полезна темичка... Аз също ползвам Медикс с пчелен мед. ;)
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот Guppy » 21 Юли 2017, 11:16

Особено пък тази изкуствена кожа, която се предлагат сега мебелите, цепи се толкова бързо, че.. не си струва да се дават пари. Диваните само и единствено от дамаски, поне местата за сядане. отстрани може и да е кожа, там не се сяда и не се наранява, но по седалките съм виждала много съсипани дивани и то не евтини.
А за поддържанаето и бърсането им.. какво значени еима, след като ще се скапят за година - две?
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Юли 2017, 14:23

А как почиствате съвременните мебели, които са от ПДЧ? Използвате ли някакви препарати или само ползвате мокра кърпа?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот Веси Вес » 09 Яну 2019, 16:33

Имам препарат за кожа, препарат за дърво. Ползвам си ги по предназначение. Няма как с препарат за стъкло, да почистваме дървените мебели. Много бързо ще се прецакат нещата.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Как да се грижим за мебелите у дома?

Мнениеот IvanovA_Stef » 18 Яну 2019, 11:02

И аз ползвам препарати по предназначение, а не универсални. Не слагаме мокри чаши или нещо от сорта по самата дървесина, ползваме подложки.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта