Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Elica » 08 Окт 2015, 13:40

Yunona, дозата за възрастни каква е? :) Аз много обичам тахан, само че се притеснявам да не ми се налее в д-то :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Грохот » 08 Окт 2015, 14:10

Yunona написа:
Slavena написа:Някой пробвал ли е да дава сусамов танах на децата си за имунната система ?


Аз съм давала и смятам, че помага.
Смесвам равни части сусамов тахан и мед, добавям лимонов сок на вкус и смлени орехи. Става много вкусна смес, която децата ядат с удоволствие. По една лъжичка сутрин и вечер е достатъчно. Ако им се яде повече - няма лошо, нека хапват, полезно е :)


Това наистина е толкова вкусно, но пък как се пълнее от него, просто не е истина, ако хапвате и вие такова, бъдете нащрек и внимателни!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Slavena » 13 Окт 2015, 15:05

Лошо няма да понапалнеят децата малко, иначе как ще бъдат здрави да изкарат зимата, аз ще пробвам дам у давам тахан на моя да яде щом помага че е много слаб
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Pipilota » 13 Окт 2015, 15:10

Slavena написа:Лошо няма да понапалнеят децата малко, иначе как ще бъдат здрави да изкарат зимата, аз ще пробвам дам у давам тахан на моя да яде щом помага че е много слаб

По-добре да потърсиш други методи за повишаване на апетита, отколкото да го помпиш с тахан, не че е вреден, но не мисля, че е добра опция.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот BeenieGal » 13 Окт 2015, 15:58

Pipilota написа:
Slavena написа:Лошо няма да понапалнеят децата малко, иначе как ще бъдат здрави да изкарат зимата, аз ще пробвам дам у давам тахан на моя да яде щом помага че е много слаб

По-добре да потърсиш други методи за повишаване на апетита, отколкото да го помпиш с тахан, не че е вреден, но не мисля, че е добра опция.

Ама да знаете, че таханът няма да му хареса, той си нагарча и е ужасно мазен, все едно да му даваш разтопено масло да пие :D
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Yunona » 14 Окт 2015, 09:28

[quote="PipilotaПо-добре да потърсиш други методи за повишаване на апетита, отколкото да го помпиш с тахан, не че е вреден, но не мисля, че е добра опция.[/quote]

Пипи, никой не говори за "помпане", става дума за общо не повече от две-три чаени лъжички тахан на ден. Те като са смесени с мед, лимон и орехи, ще дадат общ обем около три супени лъжици - колкото да намажеш две препечени филийки, или пък директно да си ги хапнеш.
Комбинацията е суперполезна, не зная какво имаш предвид под "други методи за повишаване на апетита", но този е здравословен и вкусен. :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Yunona » 14 Окт 2015, 09:30

Elica написа:Yunona, дозата за възрастни каква е? :) Аз много обичам тахан, само че се притеснявам да не ми се налее в д-то :mrgreen:


Същото като при децата :) Слагам тахан и в дресингите на някои салати - за вкус и разнообразие.
Мисля, че по-скоро другите неща се наливат в д-то, не таханът :) Ако се храниш здравословно и всеки ден консумираш тахан, няма да надебелееш. Сто кила да съм станала досега :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Грохот » 14 Окт 2015, 10:31

Yunona написа:
Elica написа:Yunona, дозата за възрастни каква е? :) Аз много обичам тахан, само че се притеснявам да не ми се налее в д-то :mrgreen:


Същото като при децата :) Слагам тахан и в дресингите на някои салати - за вкус и разнообразие.
Мисля, че по-скоро другите неща се наливат в д-то, не таханът :) Ако се храниш здравословно и всеки ден консумираш тахан, няма да надебелееш. Сто кила да съм станала досега :)

Изключително много зависи от това как се съчетават храните, ако смесиш тахана в салатата със слънчогледови семена, овкусиш със зехтин, освен това и прибавиш още семена от сорта на тиквените (мазни имам предвид) то ще се получи една БОМБА! :lol:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Yunona » 14 Окт 2015, 13:05

Грохот написа:Изключително много зависи от това как се съчетават храните, ако смесиш тахана в салатата със слънчогледови семена, овкусиш със зехтин, освен това и прибавиш още семена от сорта на тиквените (мазни имам предвид) то ще се получи една БОМБА! :lol:


Е, ясно е, че ще съобразиш това. Ако сложиш тахан в салатата, няма нужда от толкова семки, то и бездруго ще стане твърде разнородно на вкус...
Но пък ако ти харесва - няма страшно, никой не е надебелял от семките и тахана в салатата :)
Защото ако тази салата, след като е толкова богата, спокойно ще е целия ми обяд или вечеря. Ето, сега ще хапна богата салата за обяд с доста тахан, но не се притеснявам. Конкретен пример: Сутринта закусих препечена филийка с моцарела и домат, хапнах една лъжичка мед и тахан, по някое време ядох праскова. За обяд салатата-бомба, следобяд - ябълка или грозде, вечерта - печена риба със салата. Никакъв шанс да надебелея, нали :)
Но ако сутринта бях нагънала една баничка, прасковите бяха две, на обяд салата-бомба, след обяд - шоколад, вафли или бисквити с кафето, а вечерта - мазна пържолка с картофи или ориз и пак нещо сладко за десерт, екстра килата са ми в кърпа вързани :) Така че всичко опира до цялостния режим на хранене ;)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Локумът » 14 Окт 2015, 13:41

И двете ти предложения ми харесват Yunona. :mrgreen:
Какви салати ядете тези дни? При нас като застудя и яко набиваме ряпа с моркови и зеле :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта