Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Malina » 30 Ное 2015, 16:37

Идеята последната ми хареса, така зеленчуците ще станат много по-енергийни и много по-засищащи. :) Особено за морковите смятам, че ще е истински балсам. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот borkova » 30 Ное 2015, 17:23

Yunona написа:
Elica написа:На мен ми е доста странно да ям тахан, доста ми е тежко. ;)


Е, ако ядеш САМО тахан, няма как да не ти е тежко :)
Опитай смесен с мед (1:1) върху филийка препечен черен хляб. Или в дресинг за салата. Или в хумус. Или в зеленчуков пастет. Или като съставка на домашни енергийни бонбони/барчета. Или като дип, в който се топят пресни зеленчуци, нарязани на пръчици (разбит на паста с лимонов сок).

Оооо да, жалко, че в малкото моменти, когато имам време някак не ми идват наум такива глезотийки, в повечето случаи си режа сирена с чаша вино... ии това е вечерята ми :smile:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2015, 12:06

Идеята ми харесва. Аз нямам възможност за глезотии като чиния със сирена и чаша вино, все пак 3-ма мъже имам да гледам и трябва да ги нахраня. :) Ще пробвам довечера това със зеленчуците ;) А къде го държите тахана, в хладилника ли?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Yunona » 01 Дек 2015, 17:50

Pipilota написа:Идеята ми харесва. Аз нямам възможност за глезотии като чиния със сирена и чаша вино, все пак 3-ма мъже имам да гледам и трябва да ги нахраня. :) Ще пробвам довечера това със зеленчуците ;) А къде го държите тахана, в хладилника ли?


След отваряне го държа в хладилника, Пипи, макар че уж не било необходимо. Така съм по-сигурна, че няма да се развали.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2015, 11:15

хм, сега разбрах, че е много полезен за стомаха, така че ще си хапвам по-често от него и май и аз ще пробвам идеята с меда, макар че не обичам сладко. ;)
Yunona< би ли разказала подробно идеята за дипа? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот puhcheto » 02 Дек 2015, 12:50

rabotnata pchela написа:хм, сега разбрах, че е много полезен за стомаха, така че ще си хапвам по-често от него и май и аз ще пробвам идеята с меда, макар че не обичам сладко. ;)
Yunona< би ли разказала подробно идеята за дипа? :)

Става още по-вкусен ако се добавят и ядки, но в такъв случай не зная как би ти се отразило на стомаха, евентуално ако са накиснати и обелени, то може да нямаш проблеми :idea:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Malina » 02 Дек 2015, 13:57

Той е доста гъст сусамовия тахан, но с мед става вкусен, аз като цяло не съм му почитателка де ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот MGB » 02 Дек 2015, 15:30

Malina написа:Той е доста гъст сусамовия тахан, но с мед става вкусен, аз като цяло не съм му почитателка де ;)

Сусамовия тахан си е сравнително течен, не е като мармалад, например :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот zagrijena » 12 Ное 2016, 15:01

Често се заглеждам по сусамовия тахан в магазините, но все не мога да се наканя да го купя, може би защото досега не съм го ползвала за някоя рецепта. А иначе само тахан да се яде доста натъртва и става тежко.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот penelopa » 14 Ное 2016, 12:13

Аз си правя сама, купувам си семенцата, смилам ги с мед и малко олио и готово. Някои слагат сол, но аз предпочитам с мед. После си го ползвам за тахан хумус или като добавка за сос.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта