Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот kauda » 16 Ное 2016, 13:33

penelopa написа:Аз си правя сама, купувам си семенцата, смилам ги с мед и малко олио и готово. Някои слагат сол, но аз предпочитам с мед. После си го ползвам за тахан хумус или като добавка за сос.

Какво е тахан хумус? :roll: За първи път чувам.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот ivoblinc » 16 Ное 2016, 14:24

kauda написа:
penelopa написа:Аз си правя сама, купувам си семенцата, смилам ги с мед и малко олио и готово. Някои слагат сол, но аз предпочитам с мед. После си го ползвам за тахан хумус или като добавка за сос.

Какво е тахан хумус? :roll: За първи път чувам.


Не е ли нахут и сусамов тахан на хумус? Аз така го знам.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Lollipop » 16 Ное 2016, 17:06

сусамов тахан и нахут + още съставки и подправки е хумуса, но си е хумус, не тахан хумус, тахан хумус ми звучи като халва. :lol: :lol:
Хумусът ми е странно, че се слага мед, когато си купя, има абсолютно натурален вкус и не вярвам да има мед, а и нахут с мед.. блялкз :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Bambaa » 16 Ное 2016, 20:55

Защо сусамовият тахан е полезен за стомаха? И ако си го приготвя вкъщи, печен или суров сусам трябва да си купя?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот веселказасмяна » 23 Ное 2016, 16:25

Bambaa написа:Защо сусамовият тахан е полезен за стомаха? И ако си го приготвя вкъщи, печен или суров сусам трябва да си купя?


Най-добре да си купиш суров и ти да си го опечеш. Внимавай откъде и какъв купуваш, защото често ми се е случвало да има вкус на плесен.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Yarost » 02 Дек 2016, 16:14

В какво количество може да се консумира на един път, за да не удрят калориите в небесата? Знам, че е полезно, но и много калорично нещо.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Дек 2016, 17:02

веселказасмяна написа:
Bambaa написа:Защо сусамовият тахан е полезен за стомаха? И ако си го приготвя вкъщи, печен или суров сусам трябва да си купя?


Най-добре да си купиш суров и ти да си го опечеш. Внимавай откъде и какъв купуваш, защото често ми се е случвало да има вкус на плесен.

Сусамовия тахан се прави от печен сусам?! не знаех че така се приготвя.. аз си вземам направо готов танах.
Хапвам си 2 - 3 пъти седмично филийка с мед и тахан, не ми е особено вкусно, но е добър заместител на сладките неща.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2018, 08:47

Прави се от печен сусам да, както и другите тахани. Много е полезен, всъщност и аз не знам защо :grin: ниокга не съм се интересува. Аз го обичам много и по 2 тахана на месец заминават.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот panaiot33 » 04 Юли 2018, 15:12

Сусамовият тахан наистина е много полезен за стомаха. В друга тема тук във форума споменах, че преди години имах проблеми със стомаха, които от нищо не се повлияваха. Тогава си взех сусамов таха и смесвах една лъжичка с малко мед. Честно казано не е много приятно като консистенция - като каша е. Но не е нещо много неприятно. Като се смеси с мед се подслажда, иначе няма никакъв вкус.
Ако човек няма някакъв сериозен проблем, важна е психическата нагласа, защото нервите, притеснението, напрежението се отразяват на стомаха. Важно е спокойствието и най-много помагат билковите извлеци и отвари!
panaiot33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2018, 14:46

Re: Сусамовият тахан - балсам за стомаха

Мнениеот Локумът » 05 Юли 2018, 09:33

Какъв ти беше проблемът със стомаха на който ти помогна тахана?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта