Комбуча притежава чудодейни възможности

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот denkaruseva » 25 Мар 2013, 12:08

Чували ли сте за чудодейните способности на напитката Комбуча, пристигнала чак от Източна Азия? Камбуча е чаена гъба, която помага при много проблеми със здравето. В растението се съдържат витамини, млечна и глюкуронова киселини, антибиотични вещества, аминокиселини и други. Вкусът на напитката ми допадна още от първата глътка. Доставя някакво екзотично удоволствие, като същевременно тонизира тялото. Комбуча е естествено ферментирала, леко газирана ежедневна чаена напитка, която притежава чудодейни възможности…Опитвали ли сте я?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот Dior » 25 Мар 2013, 16:03

Къде се предлага тази чудодейна напитка?
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот Rita » 03 Авг 2013, 12:08

Комбучааа ... :) Приятна е напитката на вкус, наистина. Оказва се, че е и много полезна... Аз си я взимам понякога, но не редовно, признавам. Купувам си я от аптека на Фрамар, защото там имат всичко, а и са ми най-близо. Иначе не знам къде може да се намери, вероятно където се предлагат билки и билкови чудеса :) Самата гъба ми е интересно дали може да се набави, за да си правим Комбуча сами .....
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2013, 11:34

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот slavy » 31 Окт 2014, 13:01

Здравейте,
от скоро гледам комбуча и постоянно имам гъби в повече
ако някой се нуждае, мога безплатно да му дам гъба
Живея в София
Пишете ми на: SLAVYSLB@ABV.BG
slavy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2014, 12:57

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот maminka » 17 Юли 2015, 13:42

А как става номета с комбучата, вари ли се, понеже четох на една готова напитка, че при варенето добавят бъз и женшен, за да обогатят аромата, нооо не мога да си представя как се случва приготвянето :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот LEILA » 17 Юли 2015, 14:36

maminka написа:А как става номета с комбучата, вари ли се, понеже четох на една готова напитка, че при варенето добавят бъз и женшен, за да обогатят аромата, нооо не мога да си представя как се случва приготвянето :roll:

Мисля, че не се вари, понеже все пак има бактерии, които предизвикват ферментацията и правят чаят такъв, какъвто трябва да бъде, мисля, че се слага на определена температура и тогава започва с чакането :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот nushi.kisyova » 17 Юли 2015, 15:32

Мисля, да започна да си правя чай, доколкото разбрах дава и допълнително енергия, апък сега за горещото време ще е супер готино да пийнеш освежаващ студен чай :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Комбуча притежава чудодейни възможности

Мнениеот magda » 21 Юни 2016, 15:53

Можем и сами да си направим комбуча. В стъклена кана слагаме 4-5 пакетчета черен или зелен чай и захар на вкус. Наливаме 7-8 чаши гореща вода и покриваме с кърпа. Оставяме да престои и ферментира на топло 5-7 дена. А за да се образува характерната гъба, трябва няколко седмици да стои, към 3-4.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта