Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот IVRO » 28 Мар 2013, 15:49

jealousy.jpg
jealousy.jpg (5.05 KiB) Прегледано 1173 пъти
Наскоро ми се наложи да се обърна към вечния въпрос какво искат жените и да се запитам, да изразявам ли моментите на ревност, или да ги убивам още в зародиш? Повечето жени философстват, че ревността е излишно чувство, което няма място в отношенията на зрелите хора. Това казва и жената до мен. Когато са в женска компания обаче си споделят, че доза ревност е полезна за връзката. Какво имат предвид? Как да ги разберем? Не вярвам това да се случи тук и сега (опитите на мъжете да разберат жените датират от векове), но нищо не ни пречи да опитаме. Помагайте мъже! Какво е мнението ви по темата? Според мен ревността е едно неприятно и натрапчиво чувство. Когато ние мъжете ревнуваме, изглеждаме несигурни и слаби в очите на жените, а това не са качества, които искаме те да виждат в нас. Какво тогава искат жените?
„Имаме нужда от една много мека форма на ревност”, ми отвърна една позната. Тогава се замислих, че жените искат просто да им показваш, че ти пука за връзката ви и си напълно наясно колко привлекателно парче имаш до себе си. Какво имам предвид? Представете си, че половинката ви се приготвя да излиза по женски. Дрехи, аксесоари, токчета, грим и т.н.….Истинската, натрапчивата ревност би ви накарала да кажете „Какво е това деколте? Това пола ли е или колан? За кого се контиш такава?” Неприятният ревнивец все ще намери начини да й развали настроението за парти…
От друга страна…едно шеговито подмятане от сорта на „Никак не искам да те пускам в този вид” показва точно онази симпатична ревност, от която явно жените имат нужда. Поне аз реших така, защото така ще й покажа, че я оценявам, че виждаш колко е хубава, но в същото време и че съм достатъчно сигурен в нея, за да не ревнувам…
И все пак да не забравяме, че въпросът какво искат жените е с повишена трудност и никога не можем да бъдем сигурни в отговорите…Помагайте мъже! Какво е мнението ви по темата?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот Siss » 28 Мар 2013, 16:39

Това, което искат жените, често и на тях не им е съвсем ясно. :lol:
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот rora » 28 Мар 2013, 17:17

доза ревност е полезна за връзката.
Така е :P , но здравословна доза ревност :P
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот laurence » 29 Мар 2013, 11:59

Дозата е от значение! Ревността е полезна, когато е с мярка. Прекалим ли с нея – става лошо.
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот victory » 02 Юли 2013, 14:00

Аз намирам ревността за ненужно чувство. Ще си позволя да цитирам мисъл за това чувство от слово на Кърт Вонегът:"Не си губете времето в ревност. Понякога ще бъдете в предна позиция, понякога ще изоставате. Надбягването е дълго и в крайна сметка е със самите вас. Помнете комплиментите които получавате. Забравяйте обидите. Ако успеете, кажете ми как сте го постигнали." ;)
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 12:25

Жените искат да им се покаже,че са желани, това е тяхната "малко ревност не пречи". Ако мъжът изобщо не показва ревност, те решават,че той не се интересува от тях. Ревността не бива да е крайна,а колкото да ги ласкае.. Това е. Аз лично намирам ревността за губене на време и енергия. Ако има защо някой да ревнува, значи нещата са късни за поправяне ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот Andrey » 25 Ное 2014, 11:30

:) Всички жени твърдят, че им трябва малко "здравословна ревност" , аз си го обяснявам така - жената иска да ревнуваме, когато тя реши, жалко обаче, че не казва кога е този момент. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот Snejna » 08 Яну 2015, 14:48

Никога не съм харесвала хора, които ревнуват. Излишна енергия и нарочно разваляне на отношенията, като нищо подобно отношение да развали нечие семейство.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот Andrey » 07 Апр 2015, 10:51

Snejna написа:Никога не съм харесвала хора, които ревнуват. Излишна енергия и нарочно разваляне на отношенията, като нищо подобно отношение да развали нечие семейство.. :roll:

:lol: Приятелката ми от както е бременна е откачила на тема ревност, все си мисли, че ще я зареаж, щото е дебела и ме побъркква просто, дано да е от хормони :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Да ревнуваме ли или не? Какво искат те? Това е въпросът!

Мнениеот kauda » 09 Апр 2015, 21:29

Жените искат да усещат кога е удачно да ги ревнувате и кога не, питайте бе - сега да ревнувам или не? :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта