„Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

„Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот laurence » 01 Апр 2013, 11:43

1 април.jpg
1 април.jpg (41.81 KiB) Прегледано 479 пъти
Знаете ли, че "Деня на лъжата" се отбелязва не само у нас, но в много други държави по света? На 28 декември, в Испания се чества "Денят на шегата". По традиция на този ден са позволени шеги от всякакъв род…дори и подли. Какво по – подло от сол в сутрешното ви кафе? Е, това е обичаи в Испания…Хубавото е, че се случва само на тази дата. Денят се е превърнал в истинска фиеста и в Мексико. Мексиканците не дават нищо на заем на 28 декември – бижута, пари, вещи…всичко може да почака до следващия ден. В Перу пък можете да срещнете хора, разхождащи се по улиците с хартиени надписи на гърба, които веднага превръщат човек в обект на подигравки. Дори медиите публикуват неверни информации на този ден (както се случва често и у нас). Любопитното там е, че перуанските читатели трябва да открият уловката. На следващия ден обаче телевизиите и вестниците уточняват кои новини са били лъжа и кои истина.
„Ден на лъжата" на 1 април се чества и във Великобритания, Нова Зеландия, Австралия и Южна Африка, но се лъже само до обяд. Успалите се, които си позволят да се шегуват в друго време от деня, получават псевдонима "Априлски глупчо". Във Франция, Италия, Ирландия, Германия, Южна Корея, Япония, Канада, САЩ, Русия и у нас шегите властват през целия ден. Във Франция празникът е наречен "Априлска риба". На него французите се опитват да закачат хартиена риба на гърба на жертвата, без да бъдат забелязани. Подобни шеги се правят и в Италия. В Полша този ден също е изпълнен с вицове, закачки и шеги. Дори държавните институции си позволяват да лъжат(както се случва често и у нас) и важната работа се отлага за друг ден(както се случва често и у нас). 1 април в Шотландия е ден на кукувицата, тъй като там тя е символ на глупостта. В Дания "Денят на лъжата" идва с месец закъснение - 1 май и е известен като "Майска котка".
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у н

Мнениеот BRI » 01 Апр 2013, 13:18

За съжаление обаче у нас лъжите и шегите в администрацията са ежедневие, а не както при хората - за ден.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у н

Мнениеот Archer » 04 Апр 2013, 16:35

Шегата има задължително присъствие в ежедневието ни. В тази връзка...наскоро се замислих каква е разликата между иронията и сарказма? Има ли такава и доколко е разграничима? Как смятате?
Archer
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2013, 13:38

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Яну 2015, 16:03

В България се лъжем всеки ден, изобщо не се съобразяваме с определен ден от годината. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот Kaya » 31 Мар 2015, 09:32

Е, дойде и тази година денят на лъжата, имате ли планове за утрешния ден? :)) Как ще излъжем? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2015, 10:07

Kaya написа:Е, дойде и тази година денят на лъжата, имате ли планове за утрешния ден? :)) Как ще излъжем? :mrgreen:

Мисля да си купя един тест за бременност и имам една бременна колежка, та да ми го направи с 2 черти и после ще го дам на мъжа ми. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот S_Milenska » 31 Мар 2015, 11:45

Pipilota написа:
Kaya написа:Е, дойде и тази година денят на лъжата, имате ли планове за утрешния ден? :)) Как ще излъжем? :mrgreen:

Мисля да си купя един тест за бременност и имам една бременна колежка, та да ми го направи с 2 черти и после ще го дам на мъжа ми. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Това е супер идея, особено ако сте се разбрали да нямате повече деца, направо ще е ударна новина хахахах :)) Но после да не вземе да иска да осъществявате и да направите реалност 2-те чертички. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот MGB » 31 Мар 2015, 17:12

И аз обичам да лъжа, но да е някакво супер сериозно такова, така че да човекът да се почувства наистина преметнат, иначе не става. Последния път излъгах майка ми, че заминавам за Аляска да работя и едва ли ще се прибера и да ви кажа хвана се и то доста :lol: :lol: :lol:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у нас)

Мнениеот Lili_pili » 31 Мар 2015, 17:20

И аз обичам да послъгвам много ме забавлява, тази година мисля да излъжа някой за нещо! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: „Деня на лъжата" по света…и (както се случва често и у н

Мнениеот mix_twix » 01 Апр 2015, 15:43

Archer написа:Шегата има задължително присъствие в ежедневието ни. В тази връзка...наскоро се замислих каква е разликата между иронията и сарказма? Има ли такава и доколко е разграничима? Как смятате?

Има, има как да няма ;) Едното е далеч по-миловидно проявление, докато сарказма си е направо рязане със сатъра :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта