Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 16 Апр 2012, 08:41

От 1-2год. си правя чай от листата на ГИНКО БИЛОБА и съм изключително доволна. Вече нямам никакви проблеми с паметта, а и с финансите - купих си за 20тина лева 3 фиданки Гинко Билоба, две посадих на вилата, а едната си отглеждам вкъщи в саксия като декоративно растение. Ако някой желае, мога да му помогна да се снабди с фиданки.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот southern_sun » 17 Апр 2012, 14:36

zida написа:От 1-2год. си правя чай от листата на ГИНКО БИЛОБА и съм изключително доволна. Вече нямам никакви проблеми с паметта, а и с финансите - купих си за 20тина лева 3 фиданки Гинко Билоба, две посадих на вилата, а едната си отглеждам вкъщи в саксия като декоративно растение. Ако някой желае, мога да му помогна да се снабди с фиданки.

Как приготвяш отварата? Питам тъй като една приятелка си отглежда такова дърво в двора, причината за да го отглежда е, че детето й е с някакво мозъчно заболяване и след редица операции тя реши да му дава отвара.Та искам също така да попитам дали има някакъв ефект пиенето на тази отвара? Ти лично забелязала ли си някаква промяна?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 17 Апр 2012, 23:54

Взимам една шепа листа гинко билоба - може би 20бр., нарязвам ги, (сигурно си забелязала, че те не изсъхват като другите билки, остават си свежи и не могат да се стрият) и ги слагам в 500мл. гореща вода. След като заври, намалявам силата на огъня и ги варя 5мин. Като поизстине, си отсипвам за пиене. Останалата отвара си стои така, с листата докато не я изпия. Пия го профилактично вместо вода и обикновено правя двойна доза. Наблягам на този чай през зимните месеци, защото нямах добро оросяване на крайниците. През по-топлото време поразреждам приемите, но мисля, че не би могло да се получи предозиране. Не мога да кажа дали ще помогне на детенцето, смятам, че помага до толкова, че подобрява оросяването и на мозъка, но мисля, че би могло да има положителен ефект.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 18 Апр 2012, 00:22

Забравих да кажа, че ДА, имам подобрение и по отношение на запомнянето. Не мога да си обясня как, но ДЕЙСТВА!!!
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот tweety » 19 Апр 2012, 11:46

zida написа:Забравих да кажа, че ДА, имам подобрение и по отношение на запомнянето. Не мога да си обясня как, но ДЕЙСТВА!!!

А това за Гинкото някой ти го каза или прочете от някъде. Ако си прочела нещичко добре е да споделиш за да знаем и ние останалите. Ти консултирала ли си се с фитотерапевт за Гинкото?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 20 Апр 2012, 01:40

Да, говорила съм с хора, които си имат дръвчета Гинко Билоба и пият чай от листата и се чувстват много добре, чела съм и в Интернет някои неща. Не съм се консултирала с фитотерапевт, но съм чела и листовките с указанията към таблетната форма на гинкото. Самата аз го пия от 5г. и се чувствам ВЕЛИКОЛЕПНО!!! :D
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 20 Апр 2012, 01:45

Впрочем, ако имаш още въпроси към мен, пиши, ще се радвам да ти бъда полезна!!! :)
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот Камелия » 21 Апр 2012, 14:56

zida написа:Да, говорила съм с хора, които си имат дръвчета Гинко Билоба и пият чай от листата и се чувстват много добре, чела съм и в Интернет някои неща. Не съм се консултирала с фитотерапевт, но съм чела и листовките с указанията към таблетната форма на гинкото. Самата аз го пия от 5г. и се чувствам ВЕЛИКОЛЕПНО!!! :D

Дъщеря ми е много разсеяна, ако и давам отвара от Гинко Билоба дали ще има някакъв ефект? Към кого да се обърна за съвет, как трябва да приготвя отварата и дали няма да има някакъв страничен ефект?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот Изабел » 21 Апр 2012, 15:59

Аз бих препоръчала Акутил,дават го като храна за мозъка.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Помагат ли някои лекарства за подобряване на паметта?

Мнениеот zida » 02 Май 2012, 11:31

Смятам, че няма да навреди чайчето от листата на Гинко на детето, просто му правете по-разредена доза, пр. 10 листенца в 500мл. вода.
zida
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Апр 2012, 23:30

ПредишнаСледваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта