Проходилката полезна ли е за бебето ?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот SunFlower » 17 Мар 2012, 14:43

Детето на една приятелка проходи много рано, почти на 9 месеца и за да не се тича след него го слагаха в проходилка. Смятам, че това е по-правилния вариант тъй като в самото начало току-що проходилото дете не може да се задържа дълго време на крака, а с проходилката ще му укрепне и походката и кръстчето.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот SunFlower » 17 Мар 2012, 14:43

Детето на една приятелка проходи много рано, почти на 9 месеца и за да не се тича след него го слагаха в проходилка. Смятам, че това е по-правилния вариант тъй като в самото начало току-що проходилото дете не може да се задържа дълго време на крака, а с проходилката ще му укрепне и походката и кръстчето.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот teddy » 19 Апр 2012, 14:33

Ако питаш ортопедите, отговорът със сигурност ще е отрицателен :roll: Моята дъщеричка навърши 8 месеца и едва тогава я сложих в проходилка. Трябва детето да укрепне и да е стабилно, пък и то само си показва. Някои деца изобщо не искат да стоят вътре. Аз взех проходилката от приятелка, защото не знаех при нас как ще е положението. Използвахме я около 2 месеца и след като започна да недоволства, не съм я насилвала. Проходихме на 11 месеца и никога не сме стъпвали на пръсти, което обикновено се изтъква като една от причините да не се използва. Ако е нагласена така, че крачетата нормално да стъпват на земята и да не е висока за бебето, не мисля че ще има какъвто и да е било проблем.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот S_Milenska » 18 Дек 2014, 13:04

Моят син го сложих в проходилката когато започна сам да се изправя и да стои прав, това беше около 6м и половина. Ползвахме я много малко, около месец и толкова само. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот nadqta » 18 Дек 2014, 13:37

S_Milenska написа:Моят син го сложих в проходилката когато започна сам да се изправя и да стои прав, това беше около 6м и половина. Ползвахме я много малко, около месец и толкова само. :)

И аз не смятам, че са нещо, което трябва да имат задължително децата и последния епитет, с който мога да я нарека е полезна!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот Snejna » 18 Дек 2014, 14:08

Е удобно е и е безопасно, това не може да се отрече, също така не е ангажиращо за майката, според мен такива проходилки е необходимо да се използват само в краен случай, ако детето има някакво забавено развитие, но иначе за къде да бързаме да проходи, да проговори, ако расте здраво и нормално, няма нужда да си даваме зор. После пък ще има да му се молим да стои мирно. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 10:21

Не съм ползвала проходилка, мисля, че прекалено се прехласват по нея. Мои приятелки се оплакваха, че им се драскал паркета, като се засили детето и стената можела да отнесе някоя драскотина :mrgreen: . Но не се отказваха от нея, по-лесно им беше. Оставяха го да обикаля мъничето и преглъщаха щетите :lol:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот Mon_ton » 10 Май 2016, 12:51

използвам я. Малката не иска да стои в леглото, а когато се опитва да се изправя без редовно се удряше, след като се наложи да ходим в спешното да ѝ шият веждата реших, че е по-малко зло да и взема проходилка, отколкото да съм много ЕКО мама. сега се забавлява с нея и се разхожда спокойно. Чувства се добре, не мисля, че й пречи на другото развитие, защото навън спокойно се справя с крачките и не стъпва на пръсти.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2016, 14:23

И аз не съм против. не знам опаснали е или полезна, но не виждам някаква разлика да има, ако детето я ползва или не. По-скоро точно еко майките активистки се приемат за по-важни, когато детето няма.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Проходилката полезна ли е за бебето ?

Мнениеот zagrijena » 10 Май 2016, 16:43

При мен се получи интересно - първото дете го отгледах без проходилка, просто беше отдавна и тогава нямаше чак такива екстри. Второто вече го обзаведохме с такова чудо и ми направи впечатление, че свикна тя да го предпазва и като бяхме навън падаше по-често и направо се пльосваше.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron