За мъжете над 50 години

За мъжете над 50 години

Мнениеот Dr Albena Georgieva » 05 Май 2011, 15:43

Мъже над 50 години, не чакайте както е в рекламата "простатата алармирамира", а отделете няколко часа от забързаното си ежедневие един път в годината, за да се консултирате с уролог или с личния си лекар, който има право да ви назначи на 2 години профилактично изследване за PSA - простатоспецифичен антиген (показател за рак на простатата). Помнете, че честотата на доброкачествената хиперплазия (ДХП) и рака на простатата са свързани с нарастване на възрастта. ДХП е увеличаване на парауретралните жлези от двете страни на пикочния канал. Клинично се проявява с често уриниране през нощта, затруднено уриниране, промяна в дебита на струята, чувство за неизпразнен мехур. Карцинома на простатата е на второ място по честота след рака на белия дроб при мъжете. Симптомите са подобни като при ДХП. За диагнозата има достъпни и бързи клинико - лабораторни изследвания. Открити в начални стадии, заболяванията са обратими.
Dr Albena Georgieva
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Апр 2011, 14:36

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот southern_sun » 11 Май 2011, 11:54

Според мен мъжете са толкова немарливи колкото сме и ние жените, когато са в ранна зряла възраст не обръщат внимание
толкова на здравето си и след това тази немарливост им създава сериозни проблеми.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот Murcielago » 23 Юли 2011, 10:30

Искам да благодаря на д-р Георгиева за отделеното време да ни напомни за профилактичните прегледи. Преди няколко месеца случайно попаднах на този пост и тогава си наумих, че въпреки, че не съм достигнал 50, ще направя един профилактичен преглед, защото по-добре ако имам заболяване на простата да го хвана от рано. По време на прегледа се оказа, че все пак имам наченки на уголемана простата или както се изрази доктор - леко уголемена. Изписа ми Урогут, от няколко месеца го пия профилактично и когато се присетя, защото доктора ми обясни, че Урогут е изцяло растителен продукт и все едно пия чай или нещо друго полезно, така че ефекта може да е само положителен.
Murcielago
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2011, 15:15

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот FramarAdmin2 » 25 Юли 2011, 14:20

Murcielago написа:Искам да благодаря на д-р Георгиева за отделеното време да ни напомни за профилактичните прегледи. Преди няколко месеца случайно попаднах на този пост и тогава си наумих, че въпреки, че не съм достигнал 50, ще направя един профилактичен преглед, защото по-добре ако имам заболяване на простата да го хвана от рано. По време на прегледа се оказа, че все пак имам наченки на уголемана простата или както се изрази доктор - леко уголемена. Изписа ми Урогут, от няколко месеца го пия профилактично и когато се присетя, защото доктора ми обясни, че Урогут е изцяло растителен продукт и все едно пия чай или нещо друго полезно, така че ефекта може да е само положителен.

Много се радвам, че форума ни ви е бил от полза. Превенцията е най-доброто лечение!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот mimeto1 » 01 Дек 2011, 17:42

Не знам за мъжете над 50,аз съм жена и съм под 50 год.,но лично на мен мужик корен много ми помогна.Преди време се чувствах зле,без да знам какво точно ми е,имах гадене и световъртеж,отпадналост и само след третия ден от приема на добавката се почувствах идеално-имах тонус и симптомите на дискомфорт изчезнаха. Според мен е много добър!
mimeto1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2011, 17:30

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот Finger » 07 Дек 2011, 17:16

mimeto1 написа:Не знам за мъжете над 50,аз съм жена и съм под 50 год.,но лично на мен мужик корен много ми помогна.Преди време се чувствах зле,без да знам какво точно ми е,имах гадене и световъртеж,отпадналост и само след третия ден от приема на добавката се почувствах идеално-имах тонус и симптомите на дискомфорт изчезнаха. Според мен е много добър!

След консултация с лекар и започнахте приема на Мужик корен? Освен него пили ли сте други добавки за менопауза, така описаните оплаквания според мен се дължат на менопаузата.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

простата

Мнениеот примо » 08 Дек 2011, 19:35

Здравейте, имам хиперплазия на простатата 35/47мм с химогенна с-ра о.у 35-40мм.няма ПСА от 5 месеца вземам Омник04.До сега много добре но от известно време започна по често урениране вечер,счувство заостатачна урина.Възмоцно ли е да е спряло действието на омника?
примо
 
Мнения: 21
Регистриран на: 29 Юли 2011, 22:14

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот Forman » 04 Май 2012, 15:19

Може много да се говори за Уголемяването на простата, но всъщност каква е причината?
Всъщност причините са няколко:
На първо място поставяме възпаление на пикочния канал или правото черво, като микробите се разнасят чрез кръвта и лимфата.
Поради намаляване на защитните сили на организма можете да развиете простатит. Причина за отслабване на имунитета могат да бъдат външни фактори като:алкохол, пушене, пикантна храна, преохлаждане, преумора, липса на достатъчно почивка, постоянен стрес. При намаляване на имунитета човек не може да се справи с инфекциите и става по-податлив към тях.
Нередовният полов живот също може да доведе до развитие на простатит. Твърде честите, понякога не особено желани полови актове също изтощават простатата и създават условия за развитието на простатит. При бурен полов живот при някои мъже може да се появи полово изтощение, което може да доведе до намаляване на производството на семенна течност, а това провокира по- нататъшно безплодие и импотентност. Прекъсването на половия акт, не само предпазва жената от забременяване, но и държи мъжа в постоянно напрежение и го подтиква към депресия.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот tanaka » 25 Май 2012, 14:56

Здравейте!Може ли да взема простамол с виагра или левитра??? :?:
tanaka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2012, 14:52

Re: За мъжете над 50 години

Мнениеот tweety » 28 Май 2012, 13:48

tanaka написа:Здравейте!Може ли да взема простамол с виагра или левитра??? :?:

В листовката на този продукт не се споменава да има взаимодействия с други лекарства, които да пречат на организма, но все пак се консултирайте с вашият лекар.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта