Акнето

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Акнето

Мнениеот dimitrova_70007 » 05 Мар 2012, 18:28

Никога не съм имала толкова сериозен проблем с акнето. При мен пъпките бяха малко, но за сметка на това качествени, винаги излизащи на подходящото място (на централно място по лицето) и в подходящото време (точно когато не трябваше) :lol:
Убедила съм се, че начинът за свеждането им до минимум е хигиена. В момента по аптеките се предлагат най-различни почистващи гелове, пяни, сапуни и т.н. Каквото и да изберете, няма да сгрешите, важното е да се използва редовно. За дамите - повече от задължително е да не си лягате, преди да сте си изчистили грима. А дори и да нямате грим, не забравяйте да изчистите мръсотията, която цял ден се е трупала върху кожата ви.
За момчетата - никой няма да ви се подиграва, ако преди да си легнете почиствате лицето си със антибактериален сапун или почистващ гел. Това, че не се гримирате, не означава, че порите на кожата не се замърсяват от потта и полепналия прах от улицата, училище или вкъщи. Аз ви гарантирам, че ефектът ще ви хареса и дори после няма да ви е приятно да си лягате преди да сте си измили лицето.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Акнето

Мнениеот SunFlower » 18 Апр 2012, 10:51

Акнето е проблем, с който се сблъскват много от тинейджърите, но около този проблем съществуват и няколко най-често разпространени митове. Проблемът с акнето се решава по трудно когато е свързан с митовете разпространени с него
Ето кои са 3 от най-разпространените митове за акнето, на които вярват всички хора, които се оплакват от това кожно заболяване:
- Един от най-често разпространените митове в борбата с акнето е твърдението, че излагането на слънце решава проблема с акнето. За целта страдащите от това заболяване не само, че се излагат твърде дълго на слънчевите лъчи, но посещават и солариуми.Но трябва да знаете, че тенът не лекува акне, временно го скриват, но след избледняване на кожата проблемът се появява отново.
- Хапвайте си спокойно шоколад, тъй като учените са доказали, че яденето на шоколад подобрява вида на кожата ви и шоколадът не е сред причината за появата на акне.
- На последно място се поставя проблема с хигиената като причина за акнето, въпреки, че това не е една от причините за появата на тъмни петна по кожата, поддържането на чиста кожа е първата крачка към лечението на акне.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Акнето

Мнениеот bobito » 09 Май 2012, 15:58

Аз също не съм имала акне, но след
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Акнето

Мнениеот bobito » 09 Май 2012, 16:20

bobito написа:Аз също не съм имала акне, но след

Нещо не успях да се доизкажа :lol: Та мисълта ми беше, че като тийнейджър не съм имала проблем с пъпки и акне, но в студентските години не ми се разминаха пъпките :mrgreen: Може би от смяната на климата, стреса, че отиваш в чужд град и мръсния въздух си казаха думата. Посетих дерматолог и с подходящата медицинска козметика лицето ми се изчисти. В момента използвам по-леки продукти, но не пропускам да си почистя лицето с измиващ гел и лосион за нормална към смесена кожа, след което хидратирам с крем.
В този ред на мисли ми се иска да посъветвам младите хора - отидете при специалист, защото той ще ви предпише правилното лечение и ще ви посъветва най-добре. В опитите си сами да подобрите състоянието на кожата си, може да влошите положението.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Акнето

Мнениеот mecana » 16 Авг 2013, 16:17

Е, отдавна вече не съм тийнейджър, но все пак реших да се включа в темичката. Кожата ми е смесена и украсена с голяма доза черни точки, които от време на време се възпаляват, когато им се ядосам :lol: Знам, че не трябва да ги изстисквам сама, но понякога хващам огледалото и... И понеже акнето не ми е постоянен проблем, си купих един пилинг лосион, Акнерол, който нанасям единствено на засегнатите участъци. Силен е, така че ако сте с чувствителна кожа, по-добре не прекалявайте с него. Бързо премахва зачервяванията и смея да твърдя, че е много ефективен!
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Акнето

Мнениеот denis-7777 » 16 Ное 2013, 21:22

Здравейте,аз искам да споделя с вас ,че също имах проблем с гнойни пъпки по лицето и шията с които се борих почти година .Какво ли не пробвах,бях при дерматолози,ползвах скъпа козметика,различни козметични процедури и най - накрая в отчаянието си реших да пробвам лосион който се прави от фармацефт с 52 годишен стаж и до ден днешен съм благодарна на тази жена ,че благодарение на нея имам самочувствие и нямам никакви проблеми с лицето.Наскоро видях ,че има и страница в фейсбук,можете да го намерите под името Magnifico.Струва само 18 лева и е супер ефикасен.
https://www.facebook.com/pages/Magnific ... 754?ref=hl
denis-7777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2013, 21:20

Re: Акнето

Мнениеот dejavu » 04 Фев 2014, 12:25

SunFlower написа:- Хапвайте си спокойно шоколад, тъй като учените са доказали, че яденето на шоколад подобрява вида на кожата ви и шоколадът не е сред причината за появата на акне.

Много зависи от видът на акнето, шоколада, лютото, прекалено солено могат сериозно да повлияят акнето в негативен аспект!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта