Акнето

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Акнето

Мнениеот FramarAdmin2 » 06 Май 2011, 09:38

Вие сте девойка или младеж на 13-14 г., с мъка осъзнавате, че вашите съученици са вече ухажвани от противоположния пол, а вас някак ви пренебрегват тъй като вашето лице е покрито от множество пъпчици от акне. Как да се избавим от тях, има ли начини, мехлеми или кремове, които да ни помогнат да станем и ние привлекателни за останалите?
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Акнето

Мнениеот HealthyBoy » 07 Май 2011, 20:24

FramarAdmin2 написа:Вие сте девойка или младеж на 13-14 г., с мъка осъзнавате, че вашите съученици са вече ухажвани от противоположния пол, а вас някак ви пренебрегват тъй като вашето лице е покрито от множество пъпчици от акне. Как да се избавим от тях, има ли начини, мехлеми или кремове, които да ни помогнат да станем и ние привлекателни за останалите?

Ха-ха това е наистина сериозен teen-проблем, но се съмнявам каквито и кремове да помогнат, просто трябва търпеливо да се чака, което хич не е лесно.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Акнето

Мнениеот perla197811 » 10 Май 2011, 21:25

лелеее, пазара е наводнен от продукти за акне. Но си мисля,че най-доброто решение е в аптеката-при медицинската козметика :? Може би някой би споделил, а кое ползвал нещо подобно?!
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Акнето

Мнениеот OrHiDeA » 11 Май 2011, 10:27

Най-важно е да се подберат правилните продукти. За съжаление рядко само козметичните грижи помагат, а употребата на неподходящи кремове дори влошава нещата. Ако не се повлиява акнето от това, което използвайте не чакайте, за да се консултирате с кожен лекар. Колкото по-рано започнат да се използват подходящи неща толкова по-малък риск от белези.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Акнето

Мнениеот southern_sun » 11 Май 2011, 13:20

А трябва ли задължително да се посъветваш с лекар преди да започнеш да ползваш каква ли не козметика?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Акнето

Мнениеот HealthyBoy » 13 Май 2011, 08:26

southernsun написа:А трябва ли задължително да се посъветваш с лекар преди да започнеш да ползваш каква ли не козметика?

Ами то информация за продукта ще има, там ще пише всичко предполагам, не виждам смисъл да се налага да ходиш до личния лекар, но според мен не е препоръчително използването на такива продукти :)
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Акнето

Мнениеот OrHiDeA » 13 Май 2011, 13:09

Най-добре е консултацията да е с кожен лекар, а не личния лекар. Все пак има и козметични салони, в които също могат да дадат много добри насоки, особено ако проблема е малък.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Акнето

Мнениеот southern_sun » 15 Юни 2011, 10:15

И пак да попитам: с почистване на лицето при козметик дали ще се оправи положението?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Акнето

Мнениеот Margo » 15 Юни 2011, 11:20

Ох никога не съм страдала от акне, но като знам какви съученици съм имала. Жална им майка...
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Акнето

Мнениеот Даниела Стоянова » 24 Фев 2012, 17:48

За съжаление на по-възрастната част от населението и за успокоение на по-младата част мога да споделя , че акнето не е проблем само на тинейджърите. Обикновено акнето не идва само с върви ръка за ръка с мазната кожа, като по-често засяга жени, а фактори са гените, храненето, хормоналните нива, стресът. Един от най-евтините начини за справяне с акнетичната кожа е да релаксирате. Лично аз не съм съгласна с това твърдение, макар, че стресът е един от основните фактори за появата на акнето. Стреса е отговорен за отделянето на повече секреция и отделянето на стресовия хормон кортизол, който стимулира мастните жлези. Друго правило, което не бива да забравяте е да държите ръцете си далеч от лицето, тъй като замърсявате допълнително кожата си. Почиствайте кожата си редовно със спирт, използвайте иксфолианти и пилинг маски. Ако нямате под ръка пилинг можете да използвате утайка от кафе, тя не само ще почисти кожата ви, но ще я освежи и ароматизра приятно на кафе.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта