Тайната на вечната младост

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот d_2 » 30 Сеп 2011, 09:43

Ето няколко съвета за хубава кожа и от мен:

За прикриване и коригиране на порите е добре да се използват специални козметични средства, някои от които трябва да бъдат препоръчани от специалист-дерматолог.

1. Пяна за измиване с ексфолиант
Тя премахва наднорменото количество кожни мазнини, мъртвите клетки и другите частици, които запушват порите.
2. Микродермабразия
Процедурата стимулира производството на колаген и значително намалява порите. Кожата изглежда по-млада, гладка и здрава.
3. Алфа и бета- хидрокси киселини
Те почистват порите чрез отстраняване на “клетъчния боклук”, т.е. старите мъртви клетки. Алфа-хидрокси киселината е водноразтворима, а бета-хидрокси – мастноразтворима, което й позволява да прониква по-дълбоко и да почиства по-дълбоко.
Ако имате пъпки или обриви по кожата, в пяната за измиване или в тоник -лосиона, които ползвате, трябва да се съдържа и салицилова киселина.
4. Третиноин
Неговото друго название е ретин-А. Това е медицински продукт, на основата на витамин А, който спомага за премахването на “черните точки”, почиства силно запушените пори и ускорява образуването на нови клетки.
За неговото прилагане трябва да се посъветвате с дерматолог. За бременните е противопоказно използването на препарати, съдържащи витамин А.
5. Тайните на правилния грим
Не нанасяйте тонален крем в областта на разширените пори, защото това само ще ги акцентира. Можете да използвате пудра, руж или други подобни средства за подобряване на цвета на кожата. Избирайте си кремове, които свиват порите, дори при липса на обриви, пъпки и други кожни проблеми.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот valiart » 21 Окт 2011, 21:40

Тайната вярно е в химията/козметиката и пластичния хирург, но е добре да се спазват и едни доста по-обиновенни правилца: Повече сън, повече прием на вода и качествена храна. Никакви цигари, не и на алкохола/ позволена е чаша червено вино на ден;)/ и по-малко стрес!:) Има и още, разбира се - но това основно ;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот qproin » 23 Окт 2011, 14:17

Тайната се крие във финансовите възможности. Лили Иванова и баба ми са родени през една година, ама е излишно да казвам, че нямат нищо общо. Баба цял живот е работила, гледала деца, градила семейство - тя не ползва дори крем за лице, а надали знае значението на думата ботокс. Не мисля, че тайната на вечната младост е някаква мистерия. По скоро е начин на живот, хранителен и физически режим, използване на иновациите в областта, почивки, грижи от професионалисти и може би малка доза ген.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 17:22

qproin написа:Тайната се крие във финансовите възможности. Лили Иванова и баба ми са родени през една година, ама е излишно да казвам, че нямат нищо общо. Баба цял живот е работила, гледала деца, градила семейство - тя не ползва дори крем за лице, а надали знае значението на думата ботокс. Не мисля, че тайната на вечната младост е някаква мистерия. По скоро е начин на живот, хранителен и физически режим, използване на иновациите в областта, почивки, грижи от професионалисти и може би малка доза ген.

Усмивката и любовта. Другото те прави щастлив и живееш дълго , но не чак толкова ако ти липсват тези две неща - най-хубавите на света
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот Ann » 05 Ное 2012, 12:33

Днес прочетох, че тайната на вечната младост е разкрита и побързах да прочета за какво става дума. Оказа се, че метода е по-скоро плашещ от колкото ефективен.
Изтегля се кръв от вената в напълно стерилна и затворена система, кръвта се поставя в епруветки, в които има разделителен гел. Епруветките се центруфугират при строго определени параметри, при което плазмата (светлата жълта част) се отделя от кръвта. Тази плазма е разделена от своя страна на две части – бедна на тромбоцити и т. нар. “buffy coat”, фракция богата на тромбоцити, бели кръвни телца, растежни фактори и стволови клетки. Точно тази част се инжектира в кожата под формата на цялостно моделиране на лицето, шията и деколтето или мезотерапия, включително на скалпа при различни форми на оплешивяване. Активираните тромбоцити стимулират производството на колаген и еластин и водят до по-бърза регенерация на тъканите и произвеждат вещества, които контролират растежа на клетките.
Страшно звучи нали?
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот beautymaniac » 20 Ное 2012, 14:05

Колкото се може повече спокойствие в този напрегнат живот, повече усмивки и позитивност :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот the princess » 20 Ное 2012, 16:55

beautymaniac написа:Колкото се може повече спокойствие в този напрегнат живот, повече усмивки и позитивност :)

За спокойствието съм съгласна, но от къде тия усмивки като само да излезеш на улицата и срещаш само тъжни физиономии. Позитивност от къде? Криминалната хроника е по дълга от Екватора! Искам спокоен живот, без грижи, без да се притеснявам дали парите ми ще стигнат след като платя сметките, без да се притеснявам дали имам какво да сложа на масата и когато ми е кеф да мога да си купя каквото пожелая. Искам да мога да си позволя почивка два пъти в годината - на море и на планина. Е много ли искам?
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Тайната на вечната младост

Мнениеот Lollipop » 29 Яну 2015, 12:21

Да нали знаете, спокойствието е голяма работа - всички болести са от нерви се казва, май всички, освен грипа. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта