Сънотворни - диазепам - има ли и друго приложение

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Ariana » 11 Дек 2011, 12:37

petko_ned_petkov написа:Препоръчайте ми добро сънотворно с успокоителен ефект. До момента съм пил диазепам, но ми е трудно без рецепта, а не мога все да разчитам на милостта на фармацевтите.
Имам много напрегнато ежедневие и се нуждая от спокойствие и добър сън вечер.


От опит знам, че безсънието е нещо страшно и оказва негативно влияние върху целия организъм.
Диазепамът според мен е много крайна мярка. Предполагам сте наясно, че това е изключително силно психотропно лекарство, което има сериозни странични ефекти. Според мен ако сте свикнали с употребата му, ще е много трудно да минете на по-леко сънотворно.
Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.
Аватар
Ariana
 
Мнения: 35
Регистриран на: 11 Дек 2011, 10:01

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Маг. фарм. » 22 Яну 2012, 19:47

Винаги съм се изумявала как е възможно хората винаги да започват от тежката артилерия и после да се чудят защо другото не им действа... има толкова много билкови екстракти в таблетна форма, като сиропи, а дори успокоителните чайове с маточина и валериана действат чудесно...
Диазепамът е лекарство със специален режим на отпускане (зелена рецепта) и това не е случайно - предизвиква зависимост. Използва се при лечение на епилепсия и различни психични разстройства.
Маг. фарм.
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2012, 19:25

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Forman » 27 Яну 2012, 12:58

Маг. фарм. написа:Винаги съм се изумявала как е възможно хората винаги да започват от тежката артилерия и после да се чудят защо другото не им действа... има толкова много билкови екстракти в таблетна форма, като сиропи, а дори успокоителните чайове с маточина и валериана действат чудесно...
Диазепамът е лекарство със специален режим на отпускане (зелена рецепта) и това не е случайно - предизвиква зависимост. Използва се при лечение на епилепсия и различни психични разстройства.

И мен това ме озадачи, че след като Диазепам се предлага само срещу зелена рецепта, как успяват хората да си го набавят.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 10:34

Диазепама е много силно лекарство, как ти е минало през ума да го пиеш за безсъние. Има толкова много други лекарства, например като валериан таблетки или тинктура които са много по-подходящи за проблема с безсънието отколкото диазепама.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот elena » 19 Май 2012, 11:23

Има и хомеопатични средства, които успешно се борят с безсънието, Coffea Cruda е един от тях. Диазепама не случайно се купува само и единствено с рецепта. Не ми се вярва в аптеките да поемат риск и да го продават свободно, защото си е сериозно лекарство.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот r.georgieva » 14 Яну 2013, 20:38

Здравейте, днес си взех Неолексан, отделно медикаментите, които приемам ежедневно са: Линдинет 20, Витамини и минерали от А до Z и капсули за коса на д-р Фрьостер. От различно естество са, но все пак искам да се подсигуря и попитам възможно ли е да се появи някакво взаимодействие помежду им?
r.georgieva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Дек 2012, 01:35

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот adam » 25 Фев 2013, 09:30

Искам да попитам онези, които са използвали БЕНОСЕН, дали и доколко влияе на либидото. Защото се натрапва, колко била вредна бирата, защото имала била хмел, а той -естрогеноподобни вещества.
От 2011 до сега вероятно има някакви мнения. :!:
adam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2013, 09:22

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Zlatoto_87 » 10 Ное 2013, 01:07

Само мелатонин на CreatePfarma!
Струва 2 лв., като го изпиеш ставаш парцал и заспиваш за минути, а сутрин си репичка!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Ное 2013, 15:09

Много по-добре е да вземеш нещо хомеопатично хем е без рецепта, хем няма начин да навреди!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Сънотворни - диазепам?

Мнениеот Roman » 03 Апр 2015, 11:13

Диазепамът не е класическо сънотворно и по принцип има други показания. Във вашия случай е добре да опитате Дормиплант,Беносен, Геридорм или Зопиклон .
Roman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Юли 2013, 16:57

ПредишнаСледваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта