Черен списък на лечебните заведения

Болници, медицински центрове, лекарски кабинети, аптеки - полезна информация и мнения на пациенти!

Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот petko_ned_petkov » 08 Май 2011, 11:57

Знам, че звучи много злокобно, но ...смятам, че тук има нужда от тази тема. Вярвам на думите "лекар" и "болница", но когато се случи така, че се усетя измамен...нека да има къде да споделя и да предупредя другите. Ако смятате, че тази тема е неудачна, просто ми кажете. Ако не, нека първо аз да ви споделя за проблемите ми с болничните заведения из страната. Ще се радвам и да чуя и за вашите.
Важното е да сме си полезни.
petko_ned_petkov
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Май 2011, 11:37

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот The_The_Ramone » 14 Май 2011, 20:38

За мен проблемна се оказа Университетска болница, Стара Загора. Много трагичен случай, довел до смъртта на близък на мен човек и тонове административно безхаберие. Не искам да кажа, че специалистите там са лоши, но...тогава не ми помогнаха.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот southern_sun » 15 Май 2011, 21:39

Когато става въпрос за здравето ни или здравето на някой близък сме готови на всичко и очакванията са големи, а когато лекарите не се справят ние ги обвиняваме в безхаберие. Аз също съм загубила близък човек поради неправилно поставена диагноза, но ще върна ли човека обвинявайки лекаря?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот tazmaniq » 22 Сеп 2011, 09:58

Не мога да се съглася с този така наречен черен списък, не може заради един небрежен лекар да лепнем етикет на цяло лечебно заведение.Аз пък съм доволен от Университетска болница,отнесоха се доста професионално и направиха каквото трябва, свършиха си работата.
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот Bella » 26 Сеп 2011, 10:28

Според мен липсата на средства в повечето държавни болници създадоха предпоставки за некоректно обслужване и немарливост от страна на лекарите. Когато лекарите не са добре обезпечени и работят при нечовешки условия това е ефекта-лошо обслужване и чести смърти случаи.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот boriskarlov » 05 Авг 2013, 09:41

Интересна тема. Много от лечебните заведения са го ударили през просото. За мен лош пример е болница Токуда. Моя позната загина от рак там.
Историята е следната - диагностицират и рак. Предстои операция, избират екип, плащат си. Операцията минава. На химиотерапията започва да и става много лошо. Оказва се, че скъпо-платеният специалист, който е получил и пари на ръка...е изрязал здравата част на бъбрека и е оставил карцинома. Отиде си за по-малко от месец. Не знам дали това е нормално за здравната ни система или за стила на работа там, но един случай като този може да даде лошо име на една цяла болница/институция. Колегите му може и да нямат нищо общо или никаква вина, но тежката дума на хората виси и върху тях.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот k_atqqq » 29 Окт 2013, 12:51

Нека да добавим и Първо Детско Отделение в Стара Загора към този списък.Отдавна си мислех да го споделя някъде и май намерих точното място.За мое съжаление,два пъти сме лежали там,с двете ми деца.Хора,мислете добре,проучете по възможност къде постъпвате и на какви лекари поверявате децата си!Аз бях шокирана от поставената ни диагноза и ми трябваха няколко дни ходене по мъките,за да се осъзная и се махнах от там с гръм и трясък.И нямам предвид само условията-то е ясно тия държавни болници с какъв бюджет разполагат,нямам претенции там да е като хотел...И все пак отделението не се различава много от циганската махала-по коридорите си препускат волно болни циганета,майките си пушат необезпокоявани отвън(докато простират прането си по парапетите).А санитарките явно не могат да излязат на глава с циганките и се държат грубо само с българките,които впрочем са рядкост там.А за докторите кво да кажа-я дойдат на визитация,а не.Питаш нещо,почват да те навикват,че се глезиш.Идва някакъв доктор и ми назначава антибиотик.Аз питам аджеба за какво ни е антибиотика,а той ми се зъби.Питам пак защо ми е антибиотика,нали сме дошли за снимка а той ми се пули "А,така ли,ми аз не съм запознат с Вашия случай".Ми как тогава ми предписваш лечение,бе,докторе!Абсурдите там са много.Трябва поне 5 пъти да направиш скандал,за да ти разяснят диагнозата и изобщо да ти обърнат внимание.А да не споменавам безкрайните им неуспешни опити и манипулации,които ме карат да ги мразя.Децата ми не са опитни мишки.
k_atqqq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Окт 2013, 12:14

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот Zlatoto_87 » 10 Ное 2013, 14:05

След уж рутинна операция в болница "Св. Иван Рилски" - София - Неврохирургията останах инвалид.
Мислех да съдя професора, който ме оперира, в последствие казаха, че трябва да съдя болницата.
За съжаление нещата там стояха така - конвеер за печалбарство, допълнителни легла в така или иначе препълнените тесни стаи, а очите на хирурга въобще не ги видях след операцията, а и 3000 лв. за избор на екип.
Да е честито на печелившите.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот blagovest78 » 19 Фев 2014, 14:36

Съществуващ черен регистър на база осъдителни присъди към медицински лица и болници.

Избегнато е клеветнечеството за всички ,които се притесняват от очерняне на въпросния лекар.
Всеки може да се обърне към сайта за да изготвим работещ регистър след като държавата не желае!!

http://spravedlivostbg.com/pages/pages% ... ealth.html

или участвайте във форум http://spravedlivostbg.com/smf/index.php
и предлагайте как да се справим с проблема защото не е диничен случай
blagovest78
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2014, 14:35

Re: Черен списък на лечебните заведения

Мнениеот julianne » 19 Фев 2014, 15:21

blagovest78 написа:Съществуващ черен регистър на база осъдителни присъди към медицински лица и болници.

Избегнато е клеветнечеството за всички ,които се притесняват от очерняне на въпросния лекар.
Всеки може да се обърне към сайта за да изготвим работещ регистър след като държавата не желае!!

http://spravedlivostbg.com/pages/pages% ... ealth.html

или участвайте във форум http://spravedlivostbg.com/smf/index.php
и предлагайте как да се справим с проблема защото не е диничен случай

Защо пишеш за друг форум, след като тук вече има отворена тема за това, ако имаш нещо - казвай, ако не - заминавай, каква справедливост, всеки е попадал при некадърен лекар и може да се оплаче, по този начин няма да останат такива за "бял" списък, нали?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Здравни адреси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта