Каква бебешка количка ползвате?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот romey » 13 Яну 2012, 18:22

аз препоръчвам тази марка www.romeybaby.net супер здрава количка излезе и не са скъпи за това качество
romey
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2012, 18:18

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот shushito » 28 Мар 2012, 15:52

Нашата количка беше Chicco Trio, с помпащи гуми, широка, удобна - всичко за каквото се сетите :) Живот и здраве следващото бебоче отново ще го возим в същия модел. Много ми беше удобна, не е тежка, въпреки че така изглежда, гумите са си гуми, а не пластмаси и возеше много меко. Лесно я качвах и свалях по стълби, защото гумите й са големи, а и количката е по-висока.

chicco-trio.jpg
chicco-trio.jpg (40.86 KiB) Прегледано 4805 пъти
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот roshlata » 29 Мар 2012, 16:17

Прегледах темичката с интерес, защото ни предстои купуването на бебешка количка, но ще поизчакам още малко - тъкмо да прочета и други мнения по въпроса :D Толкова много неща се научават в тези форуми, неща, които никой няма да се сети да ти каже, а като пишат повече хора и с опит, друго казва.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот SunFlower » 30 Мар 2012, 09:49

romey написа:аз препоръчвам тази марка http://www.romeybaby.net супер здрава количка излезе и не са скъпи за това качество

Предстои ми да имам бебе, за това от рано смятам да се поразтърся за бебешка количка.Все пак искам да избера най-доброто за моето бебе, а и количката трябва да е здрава за да мога да я ползвам няколко години.В този сайт ми допаднаха моделите и цените, бях се подготвила за по-скъпи.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот eleonora » 30 Мар 2012, 16:14

Нашата количка беше на АВС Дизайн - страхотен модел :) Беше ми много удобна, защото височината на дръжката и стъпалото при крачетата се регулират. Предното колело може да се застопори или да се остави свободно въртящо се, което я прави изключително маневрена. И не на последно място - тежи 15 кг, въпреки че изглежда много масивна.
ABSDesign.jpg
ABSDesign.jpg (40.47 KiB) Прегледано 4795 пъти
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот palechka » 19 Апр 2012, 11:41

Когато избирахме количка, на първо място съм гледала да е удобна за беба - да е достатъчно широка, да не е много ниска /не че като е по-висока няма да има прах, но все пак да не е близо до земята/, да има няколко степени на гръбчето, анатомичен 5-точков предпазен колан и т.н. След това вече обърнах внимание на това колко е тежка, има ли достатъчно голям багажник, мога ли да закача на нея бебешка чанта за останалите принадлежности, защото някои дръжки просто не позволяват... Размерите й трябва да се съобразят с тези на асансьора, ако се живее на по-висок етаж, защото ние сме на 4-тия, имаме партер, а сме без асансьор :shock: Не ме питайте как съм слизала и съм се качвала с багаж и бебе на ръце :lol: Добре поне, че във входа има една метална конструкция - нещо като къщичка с катинар, та вътре паркирахме возилото :mrgreen: Също така трябва да се съобрази дали сгъната, количката ще се събира в багажника на колата. Изобщо избора на бебешка количка не е никак лесен и много добре трябва да се преценят следните неща:

1. Да е удобна за бебо
2. Да е лека
3. Гумите да са помпащи, защото возят много по-леко
4. Дръжката да е цяла
5. Да се сгъва и разгъва лесно
6. Сенникът да е подвижен
7. Да е с голям багажник
8. Ако е с два коша, летния да пада до пълно легнало положение

Нашата количка беше на Peg Perego - страшно удобна и за бебо, и за мама :)

Peg Perego.jpg
Peg Perego.jpg (15.32 KiB) Прегледано 4779 пъти
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот kir40 » 20 Юни 2013, 10:10

komarita написа:Здравейте,предстои ми раждане и се чудя каква бебешка количка да взема. Ще съм благодарна на съвети и мнения по въпроса!

Момичета може да погледнете този сайт http://bebolino.mymall.bg/categories/%D ... %80%D0%B8/
аз си купих от там и съм много доволна
kir40
 
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:57

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Dior » 20 Юни 2013, 10:41

А случайно да знаете къде из нета можем да разгледаме цените на моделите на Бертони?
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот djudjanka » 20 Юни 2013, 13:19

В сайта на Хиполенд: http://www.hippoland.net/manufacturers/ ... st/id/432/
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот manik_5@abv.bg » 26 Юни 2013, 23:52

Dior написа:А случайно да знаете къде из нета можем да разгледаме цените на моделите на Бертони?

Zdraveite! Az imah koli4ka Bertoni Plazma mnogo hubav model leka manevrena i udobna i za beb4o i za mama.Ako proqvi6 interes kam tozi model prodavam q i ako neiska6 4isto nova estestveno! Uspeh v izbora! :)
manik_5@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юни 2013, 23:44

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта