Каква бебешка количка ползвате?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот milow » 08 Яну 2015, 00:48

Здравейте,
Препоръчвам Ви количка която може да се комбинира и да се ползва по-дълго време (а не само за новородено)
Ние си купихме http://averoom.bg/Phil--Teds/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Promenade
Количката може да се комбинира и със столчета за кола, което също е удобство
milow
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2015, 00:43

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Pipilota » 08 Яну 2015, 10:41

Аз много харесвам колички, в които има място за бебето и да са стабилни. Сега са модерни колички с малки кошчета, с малки колелца, на високи пръчки качени, абсурдно е това за мен. Разбира се, ако може да е комбинирана е удобство, но според мен много зависи количката от времето, когато е родено бебето. Ако е родено през зимата удачен вариант е да се купи лятна количка, така или иначе ще излиза много рядко или почти не през зимата, а лятото, когато стане тежко, започне да сяда и се учи да върви ще се нуждае от удобна лека количка майката, за да се справи с всичко. :) Аз ползвах комбинирана голяма тежка количка за детето, то е родено февруари, хванахме цялата пролет и цялото лято като бебета и се нуждаеше от стабилна и удобна количка за да спи на нея. А следващата година, когато вече ходеше взехме лятна количка, която беше много лека и лесно се буташе и дигаше, въпреки тежкото бебе :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2015, 11:42

Много ги харесвам сегашните колички, приличат ми на стол щъркел, но не бих взела такава.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Rali_hr » 08 Яну 2015, 14:28

milow написа:Здравейте,
Препоръчвам Ви количка която може да се комбинира и да се ползва по-дълго време (а не само за новородено)
Ние си купихме http://averoom.bg/Phil--Teds/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Promenade
Количката може да се комбинира и със столчета за кола, което също е удобство

Да бе, кой е измислил тази глупост със столчетата за кола, не сте ли чували, че бебето трябва да е с изпънато кръстче, а столчето за кола не предполага това удобство...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот milow » 08 Яну 2015, 19:06

Ами според мен идеята е да се ползва по-рядко - когато се ходи някъде с кола. Тогава е практично.
Иначе столчето до колкото знам не е подходящо за бебета под 5-6 месеца
milow
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2015, 00:43

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Pipilota » 08 Яну 2015, 21:58

milow написа:Ами според мен идеята е да се ползва по-рядко - когато се ходи някъде с кола. Тогава е практично.
Иначе столчето до колкото знам не е подходящо за бебета под 5-6 месеца

Бебешките столчета са за новородени, но пак са хлътнали и не държат гръбнака изправен, разбира се стават за кола, иначе няма как да се събере бебето в колата, ако няма такова хлътнало. Тези за над 5-6м са когато детето може д астои седнало са други. А за в количката не е удачен този вириант, защото гръбчето му не е добре изпънато, а една разходка може да бъде и 10 часа, а ежедневно да се стои в тази количка за мен е малко страшно. :))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Anka » 09 Яну 2015, 15:20

Много харесвам триколките, но май не са много подходящи, не са сякаш много стабилни. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот tsvety88 » 12 Фев 2015, 21:42

Здравейте,

Предстои ми да раждам през април и не мога да избера количка. И аз харесвам триколколките, но важно е да е удобна за бебето и да има достатъчно място. Какво бихте ме посъветвали?
Досега разглеждах комбинираните 3в1 колички, но не знам каква ще ми е нужна. От колко месечно можем да ходим по разходки? Предполагам, че лятото ще сме навън докато е < 6м.. Каква количка ми трябва?

Благодаря ви предварително!
tsvety88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2015, 21:36

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Malina » 18 Фев 2015, 17:51

tsvety88 написа:Здравейте,

Предстои ми да раждам през април и не мога да избера количка. И аз харесвам триколколките, но важно е да е удобна за бебето и да има достатъчно място. Какво бихте ме посъветвали?
Досега разглеждах комбинираните 3в1 колички, но не знам каква ще ми е нужна. От колко месечно можем да ходим по разходки? Предполагам, че лятото ще сме навън докато е < 6м.. Каква количка ми трябва?

Благодаря ви предварително!

Може да ходите на разходки дори след раждането, стига времето да е хубаво! :)) Аз ви препоръчвам да заложите на широка количка, не избирайте онези, в които бебето е в столче за кола, времето ще е хубаво и ще може да се разхождате дълго време, изберете си някоя хубава и стабилна, задължително поне за мен е да не е триколка, защото не са стабилни. Изберете я наистина по-голяма, защото детето ви ще порасне там и докато стане време за сядане, вече ще сте разредили разходките, затова е най-важното количката ви ад бъде с голям равен кош за лягане:) Няма да ви препоръчвам марки, всичко е поред дохода, но избирай това ;) Дори и да си вземете по-тежка и по-стабилна количка сега, когато детето ви проходи следващото лято може да си вземете по-обикновена лека лятна количка, тогава детенцето няма да има толкова нужда от сън и няма да е от особено значение точно каква е постелката, на която спи, докато като бебе е изключително важно да има стабилно място за лягане, широко и сигурно, надали искате от гъзария да му докарате някоя гръбначно изкривяване :) това е моят съвет, леко раждане и успех! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква бебешка количка ползвате?

Мнениеот Elica » 18 Фев 2015, 18:10

И аз мисля, че е хубаво количката да е по-широка и по-дълга, детето трябва да има място, не ги харесвам тези, които са като столче за кола, защото детето не стои изпънато вътре а представете си една разходка 6-7 часа!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта