Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот pavleta » 12 Фев 2016, 12:15

Lisica написа:
Monika_Spasova написа:
Jully написа:Най-малкото и на самото дете ще му е по-удобнод а е по-голямо и да може да стои седнало, иначе само ще спи в количката на плажа, което е истински парник/

Между другото много често виждам деца, които са в количката си на плажа, не умират ли от жега там!?

Не знам, но е кошмарно.
Но искам да ви вметна само нещо, че не всяка почивка е море, на планина през пролетта с дрехи дълго ръкавче е страхотно да ходите дори и от по-рано, само че там слънцето е по-силно! :idea:


За добрия имунитет задължително човек, особенно децата, трябва да почива ина море, и на планина. И за да има ефект на всяко едно от местата трябва да стои поне 10 дена. Всичко добре, но не знам колко могат да си го позволят :sad:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Jully » 28 Юни 2017, 19:37

Едно е за добър имунитет на деца по 3-4-+ години, друго е за бебе на 3 месеца да се изплющи на морето и често завито под чаршаф да не му пече,а в количката нетърпима жега. Количките държат супер горещо, не му трябва на едно дете такъв имунитет. Нека порасне поне малко да може да сиходи и във водата и да си играе, нека да ходи на море и за 1 месец.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Stark » 29 Юни 2017, 11:06

Много малките бебета много трудно стоят на плажа, особено. Но не е задължително всяка почивка да бъде на море, може да е на друго място и дори и на палатка да е пак да се чувства добре бебчето.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2017, 11:34

И за къде бързате, като не отиде на първия си месец на почивка, ами изчака една година, ще стане ли нещо? Нищо няма да се случи, най-много детето да си прекара по-добре. Толкова им е нежна и тънка кожата, не е подходящо да хйодят където и е да било.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Дек 2017, 13:14

Нека всеки си преценя, но зимата е по-подходящо време за почивка, дори и за бебенцата. Жегата лъже, че е хубава и полезна, но в същото време много тормози децата децата, защото те се потят, пъпчасват, не могат да дишат, като гледам как ги покриват, нямат работа по морето като малки, по-добре някъде по планините.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот София » 16 Яну 2019, 13:51

Според мен за новородено не е подходящо да се води на море или извън страната. Да, тогава се гледа по-лесно, но трябва да се пази от слънце, от разни чревни вируси, а в чужбина е рисковано, ако нещо се разболее и бързо се влоши.
За планина мисля че няма проблем, когато и да се заведе.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Дони_ка » 06 Мар 2019, 11:53

Ние я заведохме още на няколко месеца. Ходихме на планина, тя проспа почти цялото време, така че си изкарахме супер :cool:
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Анелия А » 19 Апр 2019, 15:04

Като се познавам, може би първата година няма да посмея. Макар да знам, че е много по-леко, докато не е проходило детето. Ама като знам, особено в България колко е мизерно и по заведенията, и в някои хотели и квартири. :roll:
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Story_teller » 23 Апр 2019, 10:21

Заведохме щерката на планина, около 6-тия й месец. Изкарахме си страхотно, тя си беше в количката, отвън на чист въздух. А и като не можеше още да ходи, беше още по-лесно за нас. С прохождането нещата вече загрубяха :lol:
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Гери Василева » 05 Юни 2019, 11:28

Ние отидохме първо на една кратка почивка, за 3-4 дни. А дълга, едноседмична си направихме като стана на около годинка.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта