Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот southern_sun » 08 Юни 2011, 09:24

Сигурно много от родителите си задават въпроса: Кога трябва да заведем бебето за пръв път на море? Аз лично заведох дъщеря си на година и половина за пръв път на море, а останалите родители кога?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот perla197811 » 11 Юни 2011, 17:52

а моето го заведох чак, когато навърши 6...от тогава насам, всяка година
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 13:53

perla197811 написа:а моето го заведох чак, когато навърши 6...от тогава насам, всяка година

Ами те като дечица се радват много на морето, разбира се важно е дали ще бъдете на хотел, с какви екстри разполага хотела и т.н. Имам приятели, които от както децата им са станали на 6 месеца ги водят на море. Избират си хотели където предлагат добри условия за бебета и малки деца.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот nikidesi » 25 Юни 2011, 23:23

Ние заведахме нашето дете на море за първи път,когато беше на 3месеца.Нямах никакви проблеми,всичко беше супер.Бяхме на хотел,имаше микровълнова и обикновенна печка-да топля вода за млякото.Миналата година-вече на 1г.3м. пак ходихме.Колкото по-рано,толкова по-добре,това е моето мнение!
nikidesi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2011, 23:09

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Murcielago » 27 Юни 2011, 16:07

Ние го заведохме за първи път като беше на година и месец и бяхме на една вила в Китен. Имаше си кана за вода, микровълнова, общо взето условията бяха ОК. Само кошарата си носехме и разбира се освен всичкия багаж бяхме помъкнали и мазила за комари, лепенки, марли + йодасепт ако се нарани; умкалор ако го втресе през нощта, ентерол ако получи разстройство, защото лятото на морето не е изключено и това, а е много опасно защото детенце може да се обезводни и става лошо.
Murcielago
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Юни 2011, 15:15

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Margo » 05 Юли 2011, 13:42

Murcielago написа:Ние го заведохме за първи път като беше на година и месец и бяхме на една вила в Китен. Имаше си кана за вода, микровълнова, общо взето условията бяха ОК. Само кошарата си носехме и разбира се освен всичкия багаж бяхме помъкнали и мазила за комари, лепенки, марли + йодасепт ако се нарани; умкалор ако го втресе през нощта, ентерол ако получи разстройство, защото лятото на морето не е изключено и това, а е много опасно защото детенце може да се обезводни и става лошо.

Вече в хотелите се предлагат какви ли не екстри, като започнеш с кошарка за бебето, микровълнови, сушилници. В по-скъпите хотели дори предлагат детегледачки за по-малките и аниматори за по-големите.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот eli » 30 Юли 2011, 08:42

И аз заведох дъщеря си на море, на около 8 месеца. наистина колкото по рано започне закаляването, толкова по-добре.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 00:03

аз скоро не мисля да я водя, опитахме с 1 уикенд на планина като беше на 1 година и направо се побърках. Освен всичко не обича да пътува с кола, и освен самия уикенд и пътуване до там беше кошмар.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 11:04

Аз заведох детето си за първи път на море,когато беше на 4г. не защото не съм искала по-рано,но така се случи. Ако условията са добри мисля,че може и по-малко бебе да се заведе на почивка. Важното е аптечката да е добре заредена. :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога да заведем бебето на първата му почивка?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 17:47

Според мен е най-добре поне да може да стои седнало, за да може да се любува на случващото се около него :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron