Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот southern_sun » 16 Юни 2011, 10:57

Според вас кога е най-удачно да започнем да мием зъбките на децата си? Има много продукти за миене на детските зъбки дори още като бебета. А също така дали е уместно да учим децата си да си мият зъбите поне два пъти дневно?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Margo » 16 Юни 2011, 11:06

Според мен като най-успешна профилактика срещу кариеса е ранното миене на детските зъби. Също така подкрепям инициативата в детските градини да учат децата как да си мият зъбките, тъй като вече прочетохме, че много от децата не си мият зъбите, но смея да твърдя, че и много от родителите не го правят.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 11 Юли 2011, 10:29

southernsun написа:Според вас кога е най-удачно да започнем да мием зъбките на децата си? Има много продукти за миене на детските зъбки дори още като бебета. А също така дали е уместно да учим децата си да си мият зъбите поне два пъти дневно?

Здравейте,
миенето назъбите трябва да започне с поникването на първите зъбки на децата и в началото е добре то се извършва от родителите под формата на игра, много важно е да не насилвате детето, в противен случай рискувате да го откажете напълно. Най -важен в тази насока е и личният пример на родителите, защото децата правят не това което им казва родителят, а копират това което прави той. Съгласен съм и с това че трябва да се обучават децата и в детските градини и началните училища.
Поздрави д -р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот lioni_82 » 18 Юли 2011, 17:54

Аз започнах да мия зъбите на сина ми на година и половина, когато имаше 16 зъбки.
lioni_82
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Апр 2011, 14:24

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот southern_sun » 19 Юли 2011, 10:59

lioni_82 написа:Аз започнах да мия зъбите на сина ми на година и половина, когато имаше 16 зъбки.

С каква четчица миеше зъбките и каква паста използва.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 22:14

ами ако глътне паста? и колко често се мият?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот dideto » 19 Окт 2011, 09:34

Аз процедирах така, започнах да мия зъбките на децата ми, когато се показаха първите 4 зъбчета, 2 отдолу и двете отгоре.
Започнахме с пастата Ненедент със силиконовия накрайник за миене(пастата може да се гълта, не е опасна)
След двете годинки минахме на детските пасти Елгидиум и техните четки за зъби (пастата за 2-4 години), но ги учех вече да жабуркат и плюят.
Сега каката е на почти 5 години, използваме паста Елгидиум и електрическа четка за зъби, малкия е почти на 3 и за него ползвам Елгидиум (2-4 години) и електрическа четка за зъби.

Надявам се да е правилно (слушам препоръките на личния зъболекар):)
dideto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Окт 2011, 09:17

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 19:48

Аз не съм започнала, ужас, моя син има 3 зъба. Тези дни ще ида да му взема от тази паста Ненедент. А има ли други марки, които препоръчвате?
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот qproin » 20 Окт 2011, 22:13

Sofito написа:Аз не съм започнала, ужас, моя син има 3 зъба. Тези дни ще ида да му взема от тази паста Ненедент. А има ли други марки, които препоръчвате?

Има 3 зъба и ти смяташ, че е време да ги миеш ли?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 10:46

qproin написа:
Sofito написа:Аз не съм започнала, ужас, моя син има 3 зъба. Тези дни ще ида да му взема от тази паста Ненедент. А има ли други марки, които препоръчвате?

Има 3 зъба и ти смяташ, че е време да ги миеш ли?

Според мен профилактиката на зъбките при децата трябва да започне от самото раждане. Винаги след хранене изплаквайте устичката на бебето. И колкото от по-малко започнете да му миете зъбките толкова по бързо това ще се превърне в ежедневие за детето и само ще държи на зъбната си хигиена.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта