Жените са по- предразположени към преяждане

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот BRI » 06 Авг 2013, 10:50

За съжаление е така. :( Жените по - често страдат от хранителни разстройства. Повечето теории, обясняващи това са съсредоточени върху повишения културен и психологически натиск, пред който са изправени жените. Но изследванията сочат, че биологичните фактори също играят роля ...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот vessy » 22 Авг 2013, 11:12

Така е, защото жените са по – склонни към депресии, а чревоугодничеството замества липсващите приятни преживявания от друг тип. Неусетно се получава порочен кръг, от който човек не може да излезе сам. Предстои му трудна битка за разбиране на живота, себе си, другите, отношението към храната
Неслучайно страдащите от склонност към преяждане често имат съпътстващи депресивни състояния, тревожност, злоупотреба с психоактивни вещества и алкохол… Добрите хранителни навици не бива да се пренебрегват и подценяват!
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот Mon_ton » 07 Окт 2016, 12:06

В момента се сблъсквам са преяждането и всичко е заради депресия, която усещам и сега кой какво прави аз си похапвам различни неща, после как да не сме предразположени към напълняване и преяждане, след като емоционално се нуждаем от храна....
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот MGB » 07 Окт 2016, 14:09

И мъжете много често преяждат, а като се съберат мъж и жена такива, вярвайте ми, страшно е :lol: . Гледаш и чуваш пъшкане и търкаляне.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот mix_twix » 07 Окт 2016, 14:09

Може би трябва да си намериш хоби,с което да се занимаваш, когато се изнервиш, а не да бързаш да изядеш поредното сладко изкушение и после да се чудиш защо са ти измалели дънките да речем. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот borkova » 10 Окт 2016, 12:10

Аз не съм забелязала мъжете да си избиват нервите с ядене, но жените много често го правят :smile: . Това е инстинкт и иска много воля да не посегнеш към храна, а да се захванеш с нещо друго.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2016, 15:33

borkova написа:Аз не съм забелязала мъжете да си избиват нервите с ядене, но жените много често го правят :smile: . Това е инстинкт и иска много воля да не посегнеш към храна, а да се захванеш с нещо друго.
То и по филмите, жените се тъпчат със сладко, когато имат някакъв проблем, може и това да оказва влияние.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 10 Окт 2016, 16:05

Мен защо не ми идва подобно желание, когато съм разстроена? Последното, за което мисля в такъв момент е храна.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот Lisica » 20 Окт 2017, 12:32

spring написа:Да...и диетите са направо мъчение за нас, но пък ги прилагаме по - успешно от мъжете:)

мъжете се справят много по-добре с диетите, ако мъж каже, че преминава на диета той го прави наистина и постига много добри резултати. Жените винаги са на диета и то много често е неуспшна.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Жените са по- предразположени към преяждане

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Окт 2017, 20:06

Емоционалното хранене е голям проблем, повечето дами при всеки проблем посягаме към нещо за ядене. може би е и заради емоционалността при жените. Знаем, че ние сме по-чувствителни от мъжете.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron