Практични и креативни идеи за малката баня

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот Siss » 08 Май 2013, 10:46

Small-Bathroom-Designs.jpg
Small-Bathroom-Designs.jpg (23.63 KiB) Прегледано 7291 пъти
В днешното забързано ежедневие хората прекарват все по - малко време у дома, но единствената стая, в която могат да се погрижат за външния си вид…си остава банята. В това вълшебно помещение остават сами, правят си всички онези тайни процедури за разкрасяване, а понякога дори могат да се поглезят с релаксираща вана. Едва ли има човек, която не обича да прекарва време в банята. Ето защо дизайна на тази стая изисква креативни идеи, особено когато е малка. Предлагам ви няколко ценни съвета, касаещи интериора на "помещение с душа”, подходящи за малка площ.
Огледалото
bathroom.jpeg
bathroom.jpeg (8.75 KiB) Прегледано 7291 пъти
Трикът с поставяне на огледало в малко помещение е стар, колкото света - огледалните повърхности създават илюзия за простор. Още повече, че огледалото е жизненонеобходим аксесоар в банята. За предпочитане е то да бъде голямо и с красива рамка. Традиционното място на огледалото е над мивката, но пък може да развихрите въображението си, когато избирате къде да го поставите.
Настилката и стените
Заложете на светлите цветове за стените и настилката в банята. Те създават визуална илюзия за пространство. Освен това тези тонове се съчетават много по - лесно с всички аксесоари, които ви предстои да ползвате в банята.
Аксесоарите
accessoaries.jpeg
accessoaries.jpeg (3.96 KiB) Прегледано 7291 пъти
И като говорим за аксесоари…колкото и малка да е банята, със сигурност ще трябва да поставите в нея вещи от първа необходимост – от сапунерката до шкафчето с принадлежности. Добрата новина е, че освен функционални, те могат да бъдат и ефектни. Аксесоарите биха могли да са акцента – просто ги изберете с общ мотив или в ярки цветове. Със сигурност в банята ще поставите и няколко хавлии, които също могат да изиграят успешно ролята на декорация, на ефектен акцент. Навийте ги по креативен начин или заложете на асиметрия при закачалките. Така ще получите интересни резултати, и то чрез предмети, които така или иначе са ви от първа необходимост.
Оползотворете пространството
Рафтове зад огледалото, шкафчета под мивката, закачалка зад вратата - това са все неща, които ще ви помогнат да съберете възможно най - много необходими принадлежности в на пръв поглед малката ви баня. А вашата малка ли е? Колко време прекарвате в банята? Достатъчно ли е пространството в нея? Как бихте обзавели малка баня? Очаквам вашите практични и креативни идеи!
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот Evgenia » 08 Май 2013, 11:03

Съгласна съм, че дори малката баня може да стане уютна...необходимо е просто малко въображение :P
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот ninars » 09 Май 2013, 11:55

Не забравяйте да включите и цвете в банята, колкото и малка да е тя :P
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот sunnyr » 09 Май 2013, 14:42

е забравяйте да включите и цвете в банята, колкото и малка да е тя :P
И аз знам, че цветята в банята носят положителна енергия...според фън шуй
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот denkaruseva » 10 Май 2013, 15:29

Да, но при положение, че банята е без прозорец...? Цветята имат нужда от светлина...
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот denkaruseva » 17 Май 2013, 12:13

И не само с цветята трябва да се внимава, но и с огледалата....Четох, че те въздействат на организма – за добро или за лошо. Оказва се, че дългото застояване пред огледалото съвсем не е безобидно. То не само приема отражението, но го и връща обратно и въздейства на организма, като коригира ритъма на работа на определена система или орган. :!:
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот dejavu » 10 Окт 2013, 12:09

Даа.. много ми харесват тези акценти в баните, супер много освежават. А е удобно да направиш банята си един цвят, за да не трябва да съобразяваш всяко нещо, което ще купиш с още 3 цвята, например.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот niya_mazova » 14 Ное 2013, 16:38

Що се отнася за огледалата и Фън Шуй, зная, че не е добре да бъдат срещу вратата, иначе колко голям може да бъде прозорецът в банята, за да гледаш цвете там, почти невъзможно е :(
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот Slavena » 30 Юни 2015, 11:09

тези красиви бани струват много пари, няма как да стане номера в наши дни, а и не е особено практично.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Практични и креативни идеи за малката баня

Мнениеот Elica » 30 Юни 2015, 12:51

на мен много ми харесват хубавите малки бани, винаги съм искала в банята ми да има такова килимче под чешмата, толкова ми е китно и сладурско! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron