За и против биберона

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За и против биберона

Мнениеот vanua » 19 Авг 2013, 01:32

Според мен и "за" и "против", зависи от употребата му. По-добре е с биберон от колкото с пръстче в устата, биберона можеш да го отнемем от бебето(детето) с пръстчето е доста по-сложно. Не мога да се съглася, че ще сложа люто на пръстчето, последствията могат да са доста неприятни. Изберете подходящ биберон, заменяйки пръстчето ако това успокоява вашето съкровище, поддържайте добра хигиена и когато дойде време да го премахнете просто кажете, че някое друго малко бебе има нужда от това. Успех.
vanua
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2013, 11:12

Re: За и против биберона

Мнениеот Dior » 23 Авг 2013, 15:02

Разбирам, че не е хубаво да се прекалява, но пълното му отричане не е ли крайност?
Съгласна съм, че е крайност. Пълните забрани и отрицания не водят до нищо добро...
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: За и против биберона

Мнениеот ninkaa » 03 Юни 2014, 15:03

Като прочетох това и аз вече съм против
ninkaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2014, 15:01

Re: За и против биберона

Мнениеот dessiblond » 03 Юни 2014, 15:29

ninkaa написа:Като прочетох това и аз вече съм против

Проблемите с челюстта се появяват, ако детето дълго време суче бибка, а евентуално и след това пръста си! Имам жив пример пред семе си с племенницата, техните бяха напълно безотговорни и после защо дъщеря им била като заек - глупави хора :( апук що се отнася до изпускането, не можеш в крайна сметка да отглеждаш детето в стерилна среда, тогава би имало по-тежки последствия, от колкото детето да лапа мръсни неща!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: За и против биберона

Мнениеот maminka » 23 Юни 2014, 22:32

Моите бебета бяха сравнително спокойни в редки случаи съм пъхала бибата в устата, всъщност това им беше ритуал само преди да заспят, след това махах биберона и си спяха преспокойно и без него, явно си е до навик и характер ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: За и против биберона

Мнениеот p.Ivanova » 06 Авг 2014, 08:21

Моето бебе е почти на 11 месеца и от доста време искам да я науча да лапне биберон,защото аз й служа като биберон навсякъде и по всяко време,и през час през нощта,което в продължение на всичките месеци вече е крайно изтощително.Всичките ми опити са без резултат,и едва ли ще поиска...Като сравнявам с първото ми дете,биберона при него е бил рай,успокояваше се с него,и го нямаше този постоянен реви потребност на всяка цена да суче...Когато вече не му беше нужен,сам се отказа и не го потърси повече..Много зависи от детето.Сега всичко давам да мога да го имам като резервен вариант и спасение,но когато бебето не иска и да го види,нищо не мога да направя :(
p.Ivanova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юли 2014, 22:38

Re: За и против биберона

Мнениеот lussy » 06 Авг 2014, 09:23

при мен беше обратното, искаше единствено биба, така и не се научи да суче, което също не беше много добре...
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: За и против биберона

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2014, 16:58

Има и ползи и минуси, ползата е в това,че се успокоява наистина,но нон стоп да е в устата му,защото така си иска е крайно, родителите трябва да отучат децата от това, а като видя дете на 2г с биберон закачен на блузата ми става лошо. А тези закачалки са пълна глупост, защото когато му е постоянно под ръка няма как да се отучи да го ползва, а с времето става все по-трудно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта