Ужилване от пчела

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Ужилване от пчела

Мнениеот Iveto » 05 Юли 2011, 22:15

ЛЕД И АМОНЯК ПРИ УЖИЛВАНЕ ОТ ПЧЕЛА

Първо сложете ледени кубчета върху мястото, където ви е ужилило насекомото - така ще намалите подуването и ще се пред­пазите от вливането на отровата в тялото.Едно от най-простите и ефек­тивни средства срещу това стра­дание е да напръскате ужиленото място с вода и да втриете счукана таблетка аспирин - лекарството ще неутрализира възпалителните агенти на отровата.Друг начин е да намажете мястото с амоняк.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот southern_sun » 06 Юли 2011, 12:06

Аз знам един метод още от баба ми :) Да натриеш ухапаното място в чесън, ако има жило, то веднага излиза.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 11:33

southernsun написа:Аз знам един метод още от баба ми :) Да натриеш ухапаното място в чесън, ако има жило, то веднага излиза.


Чесънът е много ефективен при ужилване/ухапване от оса. Като малък ми падна една пита с оси в пазвата добре, че имаше чесън наблизо иначе си бях жив умрял :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот ирина » 20 Яну 2012, 23:35

Съгласна съм с вас ,но ако нямаш алергия ,ако имаш ти трябва подходящи лекарство иначе си загубен
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот Memento » 21 Яну 2012, 10:44

ирина написа:Съгласна съм с вас ,но ако нямаш алергия ,ако имаш ти трябва подходящи лекарство иначе си загубен


За съжаление много хора разбират за алергията си едва при първото ужилване което в много редки случаи може да бъде и фатално.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот ирина » 21 Яну 2012, 23:19

Да наистина е така но ако всеки има в джоба си поне таблетка човъркам или крем фенистил ще се предпази и може да помогне на друг ако попадне в такава ситуация
Аз винаги имам в чантата си нещо което ще помогне а не само това и доста други по 1 таблетка
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот miki » 18 Апр 2012, 11:50

Ако те ужили пчела, жилото непременно трябва да се извади, но в никакъв случай да не се стиска ужиленото място, защото по този начин подпомагаме изливането на отровата. Също така не бива да се търка, за да не се разнесе. Най-добре е да се извади с нокът или с остър предмет като се "остъргва". Мястото се маже не с амоняк, а с амонячна вода 3-5% или с оцет и се натрива с маточина.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот the princess » 19 Апр 2012, 16:03

Днес четох в един сайт, че срещу ужилвания от оси и пчели може да се използва маточина. Не съм пробвала, но ако някой пробва нека сподели.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот mecana » 07 Май 2012, 13:52

Тази тема отново е много актуална, защото започвам да виждам все повече оси и пчели откакто се затопли времето :shock: Веднъж на устничката на малкия беше кацнала оса, докато спеше в количката и добре, че я видях и реагирах бързо. Направо не ми се мисли, ако го беше ужилила и то точно там :? За маточината не знам, не ми се е налагало да пробвам този метод, но трябва винаги да ми е под ръка ли? Винаги в себе си имам фенистил гел, защото не мога да тръгна с чесъна и амонячната вода, или пък с маточина :) Не, че не мога, но пък да ги нося всеки път, за да реагирам на момента няма как да стане. Не сме алергични, но лошото е, че алергията се придобива и следващия път просто няма гаранция... Знам, че студения компрес помага и натъркване на мястото с босилек също. Дано не се сблъскваме с подобни проблеми, защото ужилването от пчела е много по-опасно от ужилването от оса!
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Ужилване от пчела

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 15:15

ирина написа:Да наистина е така но ако всеки има в джоба си поне таблетка човъркам или крем фенистил ще се предпази и може да помогне на друг ако попадне в такава ситуация
Аз винаги имам в чантата си нещо което ще помогне а не само това и доста други по 1 таблетка

Една таблетка какво?!

А аз лятото излизам винаги с таблетка алергозан, репелент срещу комари и малко чесън хахахах :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта