Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот Dr Maria Nikolova » 13 Май 2013, 15:01

Здравейте,
За мен ще бъде удоволствие да отговарям на вашите въпроси свързани с храненето и диететиката. Надявам се да ви бъда полезна! Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар
Аватар
Dr Maria Nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2013, 14:57

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот smeshko » 13 Май 2013, 22:41

Здравейте,
имам момче на три години, какви храни да присъстват в менюто на детето за повишаване на имунитета и цялостното здравословно състояние, кое е най-важното ?
Благодаря
smeshko
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2013, 14:40

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот hapche » 13 Май 2013, 22:44

Здравейте Д-р Николова,
имам язва на дванадесетопръстника какви храни трябва да избягвам ?
hapche
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Юли 2012, 09:54

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот raial » 17 Май 2013, 11:18

Здравейте, д-р Николова!
Спешно се нуждая от съвет. Отнася се за майка ми, на която беше извършена тотална гастректомия преди 6 месеца, тъй като й откриха рак на стомаха. Нямаше ракови клетки в отстраните лимфни възли, но въпреки това й направиха 5 курса химиотерапия, сега предстои шести. По време на лечението й направиха два пъти изследване със скенер и не откриха никакви метастази поне на този етап.
Проблемът е, че много много рязко отслабна след операцията и продължава да слабее /след всеки курс химиотерапия/, тъй като много трудно се храни - не всички храни понася, чувства тежест и дискомфорт почти след всяко ядене.
Бихте ли ми дали съвет каква храна или хранителна добавка може да й се дава, за да повиши теглото си?
Благодаря предварително!
raial
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Май 2013, 11:09

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот tanasi » 30 Май 2013, 09:38

Д-р Мария Николова,
Здравейте!
Имам нужда от съвет. Аз съм на 60 г. Имам 4 стента след инфаркт, отстранена жлъчка с холестеролови камъни, диабет тип 2. Висока съм 153 см. и тежа 56 кг.
За всяко от заболяванията се нуждая от диета, но ако една храна е полезна за сърцето, то е вредна за жлъчката или за диабета. Какви храни да употребявам, за да са от полза за всичките ми заболявания.
Ходя по 6 км. на ден и не се застоявам.
Благодаря предварително
tanasi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2013, 09:14

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот ninka markova » 14 Сеп 2013, 16:31

dobar den iskam da popitam za dobavkata slimlida kakvo 6te kajete
ninka markova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 16:29

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот -Marinova70- » 14 Окт 2013, 15:06

Здравейте.Решила съм да направя една 5 дневна диета по метода на Лидия Ковачева с плодове.Проблема ми е ,че пия Бизор по половин таблетка сутрин,а информацията ,която намерих гласи,че не трябва да се взимат лекарства.Въпроса ми е как да процедирам,не мога да спра хапчето....и не знам какво да правя.Благодаря предварително.
-Marinova70-
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2013, 15:01

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот ViPBuNnYyY92 » 03 Дек 2013, 22:58

Здравейте
На 20.10.2013г родих първото си дете но заради бременността качих близо 40 килограма :| Понеже баща ми почина наскоро за мен това беше голям шок и кърмата ми спря.Възползвах се да си купя капсулите на Витаслим и вече ги пия цял месец не ефекта е нулев даже апетита ми стана двоен.Пушачка съм и много трудно мога да откажа цигарите.Опитвала съм с какви ли не диети но издържам най много 5 - 10 дена и се разболявам и килограмите се възвръщат двойно.Нямам възможност за фитнес в момента - бебенцето ми е малко още навън е студено а и няма кой да го гледа.Иначе гледам да се ограничавам откъм храна- не ям след 6 пия много вода и зелен чай но килограмите си ми седят.Моля за помощ - никакви дрехи не ми стават вече а трудно си намирам за моята фигура
ViPBuNnYyY92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2013, 22:42

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот Juliana Ivanova » 13 Дек 2013, 11:11

Добър ден Д-р Мария Николова. В началото на годината ми откриха поликистоза на яйчниците свалих от тогава 6-7 кг, но не мога повече каквото и да правя не става. Ще ме посъветвате ли какъв хранителен режим да спазвам, за да сваля сега съм 81кг, а бях 88.Ще ми помогнат ли хапчета (витаслим) или не?
Благодаря предварително!
Юлияна
Juliana Ivanova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Окт 2013, 14:22

Re: Д-р Мария Николова - диетолог - консултант

Мнениеот dany » 23 Яну 2014, 20:42

Здравейте, Доктор Николова !
Благодаря предварително за отделеното внимание,ще се радвам на Вашият отговор.И на кратко моята история.Жена съм на 36 год нераждала .Имам проблем с килограмите от преди 6 години .Преди цикъла ми беше 3 дена ,а от 3, години само 1 ден .Много оскъден но редовен Гинеколога ми казва че нямам никакъв проблем гинекологично нито дисфункция на яйчниците и отхвърли хормоналното лечение което ендокринолога посъветва
Бях 60 кг сега съм 90 преди съм опитвала всякакви диети и се повлиявах бях сваляла по 15 кг ,но от години от нищо не се повлиявам.И тестени съм спирала и сладко и много ходене но единствено много се стегнах не отслабнах .Мисля че единственото което може да ми помогне е плодове зеленчуци и ядки от други ограничения няма ефект.И много изследвания съм правила на TSH ,LH,FSH,Estradiol ,Prolactin ,Обременяване с глюкоза Юни 2013 НОМА индекса беше 4,5 казаха ми че съм на границата предписаха ми Сиофор 1000 пих го 6 месеца без ефект ,Преди съм пила и бромокрептин и метфогама
Юни месец 2013 си правих ТSH 1,74 LH-4,30 FSH 6,57 Estradiol 36,26 НOMA индекса при обременяването с глюкоза беще 4,5 ,а назад във времето бях си правила
Prolactin -527,8 Беше завишен .Сега месец януари правих нови изследвания които ендокринолога ме посъветва Ето и резултатите Пак завишен НОМА 4,8 лятото беще 4,5 при обременяването .ето и др показатели от последните изследвания от месец януари НОМА 4,8 глюкоза 5,42 Prolactin 298,5 , IRI 20,15, TSH 1,36 Искам да спомена че нямам полов живот тъй като не съм със съпуга си и е така от години Ендокринолога ме посъветва да продължа със Siofor 1000 който взимах 6 месеца и не ми повлия тъй като имам завишен НОМА индекс и сега 4,8 и консултация с Диетолог
dany
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2014, 20:33

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron