Осветлението – душата на интериора

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Осветлението – душата на интериора

Мнениеот Siss » 14 Май 2013, 10:53

Подозирали ли сте, че осветлението е душата на интериора? А знаете ли, че то може коренно да промени облика на всяка една стая? Да, играта на светлина и сянка притежава фантастични възможности. Осветлението в дома ни е един от най - важните елементи при оформянето на дизайна му. Играта светлина – сянка и ефектите, които се постигат посредством комбинирането на лампите и различните осветителни тела могат да бъдат по - силни дори от ефекта на самото обзавеждане. Пример за това е този невероятен полилей, който може да ви отведе направо в джунглата само с едно кликване на ключа!
forest-tree-shadow-chandelier-hilden-diaz-1.jpg
forest-tree-shadow-chandelier-hilden-diaz-1.jpg (15.77 KiB) Прегледано 1209 пъти
Вдъхновен от "форми на природата" и дарен с красив дизайн този полилей представлява сноп от бели заплетени клони. Той хвърля по стените сенки, имитиращи сенките на горски дървета. И тъй като крушката е поставен в центъра, сянката пада равномерно върху всички стени и върху тавана. Тя разпръсква непокорният дух на клони, храсти и чепати дървета.
forest-tree.jpg
forest-tree.jpg (21.1 KiB) Прегледано 1209 пъти
Да, осветлението е душата на интериора. Убедихте ли се в силата му? Когато споменем интериор, повечето хора започват да си правят асоциации с мебелите, декорацията, цветовете на стените и аксесоарите, но много рядко с един от най-важните му елементи, а именно – осветлението. А вие играете ли си със светлината и сянката? Убедихте ли се, че различното осветлени може да предаде друго настроение?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот Alica » 14 Май 2013, 11:34

Аз отдавна знам, че всяка светлинка е много важна и променя изцяло облика на стаята, затова експериментирам. Не може само една лампа и това е...Иска се въображение и осветлението може да създаде уют, тайнственост, простор, релаксираща обстановка и т.н.
Alica
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Май 2013, 15:34

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот sunnyr » 15 Май 2013, 13:05

И аз много обичам много и нестандартни осветителни тела в дома :P
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот BRI » 16 Май 2013, 11:13

Съгласна съм, че осветлението е много важно...Този полилей обаче ми се струва доста зловещ
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот Evgenia » 22 Май 2013, 11:23

Страхотно предложение...ще ви разкрия нещо от моята колекция със снимки за осветление :P
recycled-bike-part-chandeliers-1(1).JPG
recycled-bike-part-chandeliers-1(1).JPG (81.42 KiB) Прегледано 1094 пъти
Старите части от велосипеда могат да се превърнат във впечатляващ полилей, нали?
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот irka » 19 Юли 2016, 14:25

Много е важно осветлението, но това го разбирам едва след като нещо не ми хареса в избрания полиелей или в силата на крушката. А би трябвало предварително да се мисли, но... :mrgreen: Някой път се захласна по някое ефектно осветително тяло и се окаже, че не върши работа, както искам. Затова едно осветление може да развали интериора или да го превърне във впечатляващ, но си трябват познания малко.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Юли 2016, 11:15

Много са красиви и ефектни, но винаги съм се чудила подобни неща, как се почистват, защото те несъмнено събират доста прах..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот Kremiliya » 20 Юли 2016, 13:23

rabotnata pchela написа:Много са красиви и ефектни, но винаги съм се чудила подобни неща, как се почистват, защото те несъмнено събират доста прах..

И на мен много от тях ми харесват, има естествени материали - пера, фини части, те наистина нямат почистване. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот kauda » 20 Юли 2016, 15:42

Да, особено този от първата снимка, това няма чистене, освен ако не се накисва някъде във вода и това да не му е противопоказно, че иначе е до там. :)
Иначе и аз съм голям почитател на красивите и екстравагантни абажури, но почистването и мен ме притеснява. Като знам как имаме един у нас, който не е чистен от години има 3 пръста прах отгоре. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Осветлението – душата на интериора

Мнениеот Kaya » 21 Юли 2016, 12:23

kauda написа:Да, особено този от първата снимка, това няма чистене, освен ако не се накисва някъде във вода и това да не му е противопоказно, че иначе е до там. :)
Иначе и аз съм голям почитател на красивите и екстравагантни абажури, но почистването и мен ме притеснява. Като знам как имаме един у нас, който не е чистен от години има 3 пръста прах отгоре. :lol:

Уф, то такива абажури не се слагат по обикновени прашясали жилища, според мен всичко са мостри :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron