Имам проблем със зависимост....

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Имам проблем със зависимост....

Мнениеот walter » 19 Май 2013, 14:36

Аз никога не съм искала да живея ,заради самотата си още от малка ....... пък и сега с тези зависимости ще се побъркам ,и без тях ще се побъркам ,въобще ,вдигат ми се нервите всеки път,очите ми ме предават нещо <<< аз лесно получвам кръвоизливи,аз не мога да ги спра <<< пак избухнах,цял ден се опитвам нещо да направя,ама направо откачам още повече <<< тази зависимост ми прави проблеми и с четенето >< често ми се спи и всичко ме приспива,не мога да уча,заспивам <<< имам чувството,че трудоспособността ми намалява драстично........една моя приятелка на име Силвия, фенка на тази музика, ми казва,че аз съм си виновна ,но не мисля ,че е така ..... аз какво съм виновна >< никой не може да ми помогне така или иначе <<< аз от известно време я имам тая зависимост,затова майка ми непрекъснато ми се кара <<< живея повечето врeме в светана кпоп-а ,тоест виртуалния свят, щото попринцип съм затворен човек и съм самотна в реалността........ако не ги гледам,се отчайвам....избухвам <<< Тази музика предизвиква силно желание,необходимост !!!!! и все още мисля стратегии как да не се вманиачавам,лесно е да се каже ,ама да се направи....... <<< корейците са ми като наркотик ,не мога да ги спра. Колкото и да искам,пробвала съм,но нищо добро не става. Безуспешно.
Пък то нямаше с кого да споделя какво ми е на душата,бях сама и всичко се изливаше вкъщи,после караници ,викове..Пък на даскало пазя тишина ,дори и да знам ,че няма нищо страшно ,не знам, така съм ....нашите понякога използват тоя метод срещу мен,карат ми се ,забраняват ми да ги гледам и слушам, ама много не проработва,само се озлобявам, направо аз почнах да полудявам.
И дори Силвия не ме спря и тя усети ,че полудявам......ама даже й харесва да ме гледа как се руша и се сдобивам с кпоп работи,за да ги види и тя после и да им се радва ,странното е ,че това не й влияе на характера,тя не е зомби,тя е само луда по тях.....даже е доста отворена.......ааа аз ако изгубя надежда ,по-добре да се убия ,вместо да се връщам към ония изверги демони ,щото кажи речи ако продължа с тях,какъв живот ще имам ,безсмислен ,който тече със всяка песен...Може пък майка да осъзнае колко е грешала в отношението си към мен..
Същност Иво (един мой скъп приятел) ме крепи на краката ми ,иначе досга да съм се отчаяла и да съм се сбогувала със света,щото аз бях почнала да се отчайвам ,че съм зависима....пък тези драми в 12 клас <<<< доста добре усещам,то е очевидно ,че има проблем ,2 години слушане и гледане.......
При мен проблемът е по-скоро самата ми склонност да се пристрастявам към разни неща, щото търся заместители на неща, които са ми липсвали като по-малка.... корейската музика е просто нейно проявление......ако се отървеш от корейците, без да се боря с тази си склонност....тогава рано или късно нещо ще ги замени, както вече и стана...
Все тези месеци се е намерило какво да ги заменя..... едно друго момче от училище ме отърва от мислите за тях , почнах да мисля само за него ,виждах го навсякъде ,по всяко време и започнах да го преследвам , не можех да се контролирам .... той ме гледаше с пренебрежение ,а аз страдах ...
След известно време всяка музика започна да ми влияе страшно силно на психиката ..... и в крайна сметка ме хипнотизира,ставам неадекватна и върша глупости ,един път щеше да ме блъсне кола ,не бях на себе си .....
Тези дни се опитваме сериозно да се преборим с Иво с тази зависимост , много е трудно , гледам да спазвам график .... да правя повечко неща ,за да не мисля за к. или за музика.
Обземали са ме мрачни мисли да се самоубия ,като си забия нож в сърцето.
Имам много страхове . Страхувам се да бъда себе си , бягам от света и от другите ... Когато бях по-малка, на всяка грешка ми се караха и ме заплашваха с тояга... и откакто влязох в детската градина , не смях и дума да обеля .... Хората ми се присмиваха , подиграваха ми се и аз се отчайвах ,плачех всеки ден ,че нямам приятели ......Започнаха зависимостите като бягство от това страдание ...
Не си лягам навреме. Посред нощ съм будна пред компютъра и не ми се ляга. Често сънувам кошмари , сънища, изпълнени със страх, отчаяние ,безнадеждност .... и се опитвам да ги тълкувам после.
Аватар
walter
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2013, 14:23
Местоположение: Варна

Re: Имам проблем със зависимост....

Мнениеот MollyDolly » 19 Окт 2013, 12:37

От коментара ти така и не се разбира каква е зависимостта ти, към какво, но мисля, че ти сама не искаш да я преудолееш! На първо място уточни се - каква е музиката, която не можеш да спреш да слушаш, много объркано се написала всичко, нищо не разбрах!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Имам проблем със зависимост....

Мнениеот Мики Маус » 29 Авг 2019, 16:52

Да, от прочетеното разбрах, че проблем наистина има. Помощта на приятелите е наистина много ценно нещо, но понякога нито те, нито родителите могат да помогнат. Затова е необходимо да се консултираш със специалист - психолог.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта