Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот kaloqnn » 12 Авг 2012, 11:41

Добър ден , имам следния въпрос към вас , който ще ви задам с малко предистория. Не знам дали точно на вас трябва да го задам , но мисля , ще можете да отговорите. Приятелката ми се събуди с остри болки в корема , постъпи в болница и й сложиха болкоуспокояващи. Левкоцитите й в рамките на 5 часа от 9 скочиха на 12.7 , и я изпратиха при хирург в Пловдив , като в нейно присъствие се говореше как , ако не се тръгне веднага може да й се преплетат червата или да получи перитонит , затова да се бърза , като не й осигуряват линейка. Хирурга , сформира екип , обаче я върна , защото левкоцитите не били достатъчен фактор да започне операция. На другия ден , й правят гастроентероскопия с пълна упойка , след което я оставят сама да се възстановява , без да й пускат глюкоза или друго помощно вещество , което да помогне ефекта на упойката да намалее или да изчезне , а също й 30 минути след като се събуди ни пуснаха да се прибираме. Упойката беше с инжекция не с газ. Като цяло въпросът ми е нормално ли е след пълна упойка да не се сложи абсолютно никаква система и пациентът да бъде оставен да се възстановява напълно сам , като всички знаят , че страничния ефект е главоболие , световъртеж , отпадналост. Не нападам , ваши колеги , просто ме изумяват , защото всичко това ми прилича на бизнес казус , а не на медицински. Благодаря ви предварително.
kaloqnn
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Юни 2011, 18:04

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Dr Noyko Stanilov » 13 Авг 2012, 12:40

kaloqnn написа:Добър ден , имам следния въпрос към вас , който ще ви задам с малко предистория. Не знам дали точно на вас трябва да го задам , но мисля , ще можете да отговорите. Приятелката ми се събуди с остри болки в корема , постъпи в болница и й сложиха болкоуспокояващи. Левкоцитите й в рамките на 5 часа от 9 скочиха на 12.7 , и я изпратиха при хирург в Пловдив , като в нейно присъствие се говореше как , ако не се тръгне веднага може да й се преплетат червата или да получи перитонит , затова да се бърза , като не й осигуряват линейка. Хирурга , сформира екип , обаче я върна , защото левкоцитите не били достатъчен фактор да започне операция. На другия ден , й правят гастроентероскопия с пълна упойка , след което я оставят сама да се възстановява , без да й пускат глюкоза или друго помощно вещество , което да помогне ефекта на упойката да намалее или да изчезне , а също й 30 минути след като се събуди ни пуснаха да се прибираме. Упойката беше с инжекция не с газ. Като цяло въпросът ми е нормално ли е след пълна упойка да не се сложи абсолютно никаква система и пациентът да бъде оставен да се възстановява напълно сам , като всички знаят , че страничния ефект е главоболие , световъртеж , отпадналост. Не нападам , ваши колеги , просто ме изумяват , защото всичко това ми прилича на бизнес казус , а не на медицински. Благодаря ви предварително.


Здравейте,
За да не се отплесна и да коментирам аспекти на вашата предистория ще премина направо към въпроса ВИ. Поведението в реанимационен план и приложението на кавито и да е венозни инфузии е основно обект на преценка на анестезиолога провеждал седирането на вашата позната по време на изследването. "Нормално" е субективна оценка на база на общо възприятие, и не се наемам да дискутирам подобни въпроси, в България има стандарт за Добра Медицинска Практика. Когато някой не е доволен от нивото и качеството на медицинско обслужване има възможността да подаде сигнал, както към Националната Здравна Каса, така и към изпълнителната агенция "медицински одит". Надявам се, че съм отговорил на вашето запитване.
Аватар
Dr Noyko Stanilov
 
Мнения: 34
Регистриран на: 07 Юли 2011, 14:37

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот kaloqnn » 13 Авг 2012, 14:40

Не , не абсолютно не става въпрос за сигнали. Не съм доктор , не мога да уча хората как да си вършат работата , от която нямам понятие , но просто наистина ми се стори нередно да я оставят да се възстановява сама след пълна упойка , но щом и вашето мнение е такова , че е въпрос на преценка , а не избягване на задължения , значи е така. Благодаря ви за отговора.
kaloqnn
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Юни 2011, 18:04

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот madlenselin » 16 Авг 2012, 20:47

Здравейте, родила съм преди 4 години и 3 месеца, след като родих качих 20 килограма след 3 години борба успях да сваля 15 килограма, а корема ми седи един и същ и е твърд. Имам болки когато кихам и кашлям. Дали е херния или се лъжа?Благодаря!
madlenselin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2012, 20:42

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Dr Noyko Stanilov » 18 Авг 2012, 20:03

[quote="madlenselin"]Здравейте, родила съм преди 4 години и 3 месеца, след като родих качих 20 килограма след 3 години борба успях да сваля 15 килограма, а корема ми седи един и същ и е твърд. Имам болки когато кихам и кашлям. Дали е херния или се лъжа?Благодаря![/quote

Здравейте,
Извинявам се предварително, но ми е прекалено оскъдна информацията с която обрисувате клиничното си състояние и ми е невъзможно да дам някакъв отговор. Моля дайте повече детайли, къде ви боли, има ли подутина, провокира ли се от нещо друго болката или е повече като дискомфорт,съвета ми е да бъдете по подробна и ясна в запитването си.
Аватар
Dr Noyko Stanilov
 
Мнения: 34
Регистриран на: 07 Юли 2011, 14:37

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот luferi » 24 Авг 2012, 19:49

Здравейте!Надявам се,че това е правилното място за да си задам въпроса.Вчера имах инцидент,причинен от самия мен.Комфузно,неудобно и нелепо се чувствам,но все пак...Вчера си резнах лявата китка(предмишница) барабар с вените.Разминал съм се на косъм със сухожилието (за голям мой късмет),но раната е много дълбока.Ходих до спешното зашиха ми съда или съдовете и после затвориха кожата.Имам притеснения относно глупавата си кратуна и се надявам да получа някакви отговори.Сега ръката ми е превързана с бинт но когато я пипап около бинта до китката и не чувствам нищо ,изтръпнала е ...Та това на срязаните вени ли се дължи или на нещо друго.Казаха ми да отида да ми махнат шевовете след 12 дни.До тогава с бинта ли да стоя ,да го сменям ли и като цяло как да действам.И като искам да попитам какъв период от време е нужен за зарастването на такът тип рани.Съжалявам,че поднесох информацията така разхвърляно и неподредено.Благодаря.
luferi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2012, 19:32

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Dr Noyko Stanilov » 26 Авг 2012, 19:53

luferi написа:Здравейте!Надявам се,че това е правилното място за да си задам въпроса.Вчера имах инцидент,причинен от самия мен.Комфузно,неудобно и нелепо се чувствам,но все пак...Вчера си резнах лявата китка(предмишница) барабар с вените.Разминал съм се на косъм със сухожилието (за голям мой късмет),но раната е много дълбока.Ходих до спешното зашиха ми съда или съдовете и после затвориха кожата.Имам притеснения относно глупавата си кратуна и се надявам да получа някакви отговори.Сега ръката ми е превързана с бинт но когато я пипап около бинта до китката и не чувствам нищо ,изтръпнала е ...Та това на срязаните вени ли се дължи или на нещо друго.Казаха ми да отида да ми махнат шевовете след 12 дни.До тогава с бинта ли да стоя ,да го сменям ли и като цяло как да действам.И като искам да попитам какъв период от време е нужен за зарастването на такът тип рани.Съжалявам,че поднесох информацията така разхвърляно и неподредено.Благодаря.


Здравейте,
Чуството за изтръпване и намалената сензитивност около мястото са пряко свързани с порезното нараняване. Относно бинта - хубаво е да се сменя през два-три дни и да се поглежда раната от специалист за ранни признаци на възпаление. Сроковете за зарастване са индивидуални и обвързани с редица фактори, като място, вид на нараняването и т.н., при чиста рана за около месец е нормало време за възстановяване цялостта на кожата, а пълното заздравяване отнема около година.
Аватар
Dr Noyko Stanilov
 
Мнения: 34
Регистриран на: 07 Юли 2011, 14:37

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Deizi123 » 22 Ное 2012, 11:31

Здравейте Д-р Станилов,
бих искала да Ви задам въпрос ,относно ингвинална херния.
По бреме на втората ми бременност и по-точно към 5-ти месец започна да ми се подува в областта на слабините ,от дясно съвсем леко и към края на 8-ми месец беше доста подуто , но само в изправено положение.Имала съм лек дискомфорт на същото място и по време на първата бременност, но без подуване , а и бебето беше по малко.В легнало положение се скриваше.Ходих на хирург и той каза,че имам херния(ингвинална) и като родя ще видим какво ще стане.Идвете ми деца са родени секцио . Веднага след това тя изчезна или по-скоро изчезна подутината(незнам дали се изразявам правилно).От тогава нямам никакъв проблем,нито подутина,вдигам детето, което е 10 кг, както и другото ми дете, което 15кг. и нямам подутина или дискомфорт.
Моля, да ми кажете,какво трябва да направя в този случай и по принцип възможно ли е това да не е било херния?
Благодаря предварително!
Deizi123
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Ное 2012, 12:02

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Dr Noyko Stanilov » 22 Ное 2012, 12:04

Deizi123 написа:Здравейте Д-р Станилов,
бих искала да Ви задам въпрос ,относно ингвинална херния.
По бреме на втората ми бременност и по-точно към 5-ти месец започна да ми се подува в областта на слабините ,от дясно съвсем леко и към края на 8-ми месец беше доста подуто , но само в изправено положение.Имала съм лек дискомфорт на същото място и по време на първата бременност, но без подуване , а и бебето беше по малко.В легнало положение се скриваше.Ходих на хирург и той каза,че имам херния(ингвинална) и като родя ще видим какво ще стане.Идвете ми деца са родени секцио . Веднага след това тя изчезна или по-скоро изчезна подутината(незнам дали се изразявам правилно).От тогава нямам никакъв проблем,нито подутина,вдигам детето, което е 10 кг, както и другото ми дете, което 15кг. и нямам подутина или дискомфорт.
Моля, да ми кажете,какво трябва да направя в този случай и по принцип възможно ли е това да не е било херния?
Благодаря предварително!


Благодаря ви за запитването,
За да мога напълно да ви отговоря е необходимо да проведем физикален преглед, с цел да потвърдим или отхвърлим наличието но херния. Моля заповядайте в МЦ "Трета поликлиника".
Аватар
Dr Noyko Stanilov
 
Мнения: 34
Регистриран на: 07 Юли 2011, 14:37

Re: Д-р Нойко Станилов - въпроси в областта на хирургията

Мнениеот Deizi123 » 22 Ное 2012, 12:31

Благодаря за бързия отговор, ще се организирам!Лека работа!
Deizi123
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Ное 2012, 12:02

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта