Гуми - нови или втора ръка ?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Гуми - нови или втора ръка ?

Мнениеот Born1 » 05 Юни 2013, 22:45

Предстои ми закупуване на гуми, но не съм на ясно за критериите по които да ги избирам.Първо нови и евтини или маркови втора ръка ?
Born1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Мар 2013, 23:46

Re: Гуми - нови или втора ръка ?

Мнениеот bisertaskov » 10 Юни 2013, 10:38

Born1 написа:Предстои ми закупуване на гуми, но не съм на ясно за критериите по които да ги избирам.Първо нови и евтини или маркови втора ръка ?

Гуми втора употреба няма как да ти препоръчам, естествено нови.Втора употреба и да има грайфер не се знае как е експлоатирана, дали няма удари, внезапно спиране с влачене на гумата и т.н.Избора на гуми е според джоба, всичко останало е въпрос на скорост, натоварване и марка.Новите гуми имат стареене на каучука между 5-10 години, а втора употреба гуми е определено в този срок, каучука остарява и качествата на гумата се влошават, а от там и сигурността на пътя.Според мен от гуми не трябва да се пести в крайна сметка това е контакта на колата с пътя.Успех с избора на гуми :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Гуми - нови или втора ръка ?

Мнениеот Kaya » 15 Ное 2014, 18:40

Разбира се,че нови гуми са по-добрият вариант, но финансовата част не е фактор за пренебрегване, при влагане на пари е добре да бъде в нови гуми :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Гуми - нови или втора ръка ?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 17:53

bisertaskov написа:
Born1 написа:Предстои ми закупуване на гуми, но не съм на ясно за критериите по които да ги избирам.Първо нови и евтини или маркови втора ръка ?

Гуми втора употреба няма как да ти препоръчам, естествено нови.Втора употреба и да има грайфер не се знае как е експлоатирана, дали няма удари, внезапно спиране с влачене на гумата и т.н.Избора на гуми е според джоба, всичко останало е въпрос на скорост, натоварване и марка.Новите гуми имат стареене на каучука между 5-10 години, а втора употреба гуми е определено в този срок, каучука остарява и качествата на гумата се влошават, а от там и сигурността на пътя.Според мен от гуми не трябва да се пести в крайна сметка това е контакта на колата с пътя.Успех с избора на гуми :D


Прав си! В гумите трябва да са вложени пари. Аз се старая винаги да купувам нови гуми, малко по малко зимата ако ми останат пари започвам да купувам летни и така ;) не си давам голям зор на веднъж.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Гуми - нови или втора ръка ?

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 09:50

Нови! Абсолютно! Със сигурността на пътя компромиси не се правят!
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00


Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron