Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2015, 17:11

Моят мъжго гледам напоследък и той види червеничко и се залепи, независимо, че най-изгодните неща винаги са на най-долния ред, а най-скъпите на нивото на очите ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Локумът » 11 Юни 2015, 17:52

rabotnata pchela написа:Моят мъжго гледам напоследък и той види червеничко и се залепи, независимо, че най-изгодните неща винаги са на най-долния ред, а най-скъпите на нивото на очите ;)

цццц, страхотия направо! :D Ще отиде големия семеен бюджет хаха :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2015, 06:30

Нали затова ги има повечето цветове, но те влияят точно само и единствено, когато сме в хранителния магазин, на пазара няма цветове в етикети, но се лъжем по цвета на доматите и динята. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Kaya » 12 Юни 2015, 09:11

Pipilota написа:Нали затова ги има повечето цветове, но те влияят точно само и единствено, когато сме в хранителния магазин, на пазара няма цветове в етикети, но се лъжем по цвета на доматите и динята. :mrgreen:

там гледам по-розовото хаха :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:24

Kaya написа:
Pipilota написа:Нали затова ги има повечето цветове, но те влияят точно само и единствено, когато сме в хранителния магазин, на пазара няма цветове в етикети, но се лъжем по цвета на доматите и динята. :mrgreen:

там гледам по-розовото хаха :)

те си имат големя философия за пазаруването, няма нищо случайно. Знаеш ли как ни мотат, и залъгват.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 09:02

По всякакъв начин знаят да ни баламосват, не мислите ли? :mrgreen: Аз също инстинктивно търся червените етикети, за сверка какво е на промоция и ако реша - купувам, не само защото е на промоция. Ако не ми се стори наистина изгодно, не бих го взела, отстъпки от типа на 6 стотинки са смешни, а са практика в Кауфланд. :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот red_eyes » 23 Яну 2017, 14:07

Не обръщам внимание на цветовете, гледам фирмата, състава на продукта, а не цветовете.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот mix_twix » 23 Яну 2017, 16:07

red_eyes написа:Не обръщам внимание на цветовете, гледам фирмата, състава на продукта, а не цветовете.

Гледаш фирмата и състава на всеки един продукт - т.е. имаме 13 вида ориз и ти прочиташ всеки етикет преди да си купиш, вместо да се ориентираш по някакъв начин от промоциите?> :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот fawla » 23 Яну 2017, 17:01

Според мен цветовете имат огромна вина за това, какво бихме си купили и какво не. :) те привличат погледа, промоциите съвсем естествено. А и не винаги промоциите са лоши, или на нещо лошо, което не заслужава внимание. :wink:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот niya_mazova » 23 Яну 2017, 17:51

Промоциите привличат погледа с цветове, с големи етикети, но ако този намален продукт не го харесваш пак ли си купуваш от него? Аз си взимам този, който предпочитам, нищо, че има промоция на друг. Ако нямам претенции за стоката, си взимам от намалената. Малко съм така аз :grin: . И от реклами не се влияя, а там ползват много цветове.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта