Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот spring » 06 Юни 2013, 11:27

supermarket.jpeg
supermarket.jpeg (16.5 KiB) Прегледано 984 пъти
Знаехте ли, че цветовете влияят върху това колко харчим, докато пазаруваме? Това потвърдиха маркетингови експерти. Именно това е причината много от търговците да нареждат стоките в магазина по определен начин и използват свойствата на цветовете, за да въздействат върху клиентите. Как да се предпазим от малките манипулации, докато пазаруваме?
Жълтият цвят създава чувството за енергия и събужда апетита. Ето защо е често използван от редица вериги за бързо хранене. Синьото е предпочитан от много хора цвят, защото вдъхва спокойствие, доверие и надеждност. По тази причина най - често го включват в логото на финансови институции, тъй като кара хората да се чувстват сигурни. Синьото е и цветът, който прави клиента лоялен. Проучванията показват, че 15 % от хората са много по – склонни да пазаруват отново в магазин със синя декорация, отколкото в такъв с оранжева например. Червеният цвят пък може да подейства като СТОП на клиентите и да ги направи по - внимателни в харченето, съветват специалистите. Бургундско червеното обаче е често използван в бижутерийните магазини цвят, защото се свързва с изискаността и разкоша. И кафявото предизвиква подобни усещания. Цветът на природата - зеленото се използва, за да привлече екологично настроените клиенти. Тъй като оранжевото се свързва със справедливостта, често се включва в интериора на магазини, предлагащи стоки на по - ниски цени. Експертите установили още, че розовото и пурпурното владеят козметичната индустрия, особено в областта на кремовете против бръчки, а бялото е предпочитаният цвят за продуктите за кожа. Черното пък често се използва в опаковките за грим. То е цветът на изтънчеността, който може да накара и най - евтиното червило да изглежда скъпо и изискано. А вие подозирахте ли, че цветовете оказват влияние върху това колко харчим, докато пазаруваме? Чувствали ли сте се манипулирани в магазина? Цветът, който ви въздейства най - силно е...?
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот rossitta » 06 Юни 2013, 16:30

За синьото съм съгласна, но не и за червеното :P То пък от своя страна предизвиква действиe, така че може и да стимулира покупките...Замислете се!
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот BRI » 07 Юни 2013, 10:12

Не съм податлива на манипулации. Пазарувам това, от което имам нужда!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Siss » 07 Юни 2013, 12:35

Не съм податлива на манипулации. Пазарувам това, от което имам нужда!
И мен не ме ловят такива...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 14:05

rossitta написа:За синьото съм съгласна, но не и за червеното :P То пък от своя страна предизвиква действиe, така че може и да стимулира покупките...Замислете се!

Да, червеното в хранителните магазини да речем е като сигнал за намаление ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Kaya » 15 Яну 2015, 12:12

Всичко е от значение в магазиниет, как са подредени стоките, няма нещо, което да не ни кара да пазаруваме.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот S_Milenska » 16 Яну 2015, 11:43

Цветовете и аз знам, че са от голямо значение, червения цвят, означава, че има намаление и цената е най-изгодна, жълтия пък привлича вниманието, но за син и зелен нямам мнение не знам дали биха ми повлияли.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Апр 2015, 12:21

Рзбира се, че подлъгват, но затова съм започнала да ходя само със списък по магазините и не си позволявам своеволия, които биха ме подлъгали да изхарча една чанта пари. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот Локумът » 22 Апр 2015, 13:43

Ваня Стойчева написа:Рзбира се, че подлъгват, но затова съм започнала да ходя само със списък по магазините и не си позволявам своеволия, които биха ме подлъгали да изхарча една чанта пари. :mrgreen:
И аз на това се опитвам да науча моето семейство, че всичко е направено с цел да им вземат повече пари, а не да им направят услуга, но кой да слуша. Винаги ми се чудят като влезна в магазина със списък, но никога не излизам с чанта боклуци и да се чудя що съм дал 100лв а има всичко, което ни трябва да седмицата.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как ни влияят цветовете, докато пазаруваме?

Мнениеот кора-бия » 10 Юни 2015, 15:37

Винаги гледам кое е на промоция и задължително купувам това, което ми е изгодно да взема, цвета показва де има промоция ;)
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта