Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

Мнениеот svetla petkova » 09 Ное 2013, 11:53

Здравейте Д-р Георгиева, имам хронична венозна недостатъчност от 35 години.Последното лечение на което се спрях е склеротерапия и на двата крака.Забелязах че след процедурите ми остава едно уплътнение по хода на склерозираната вена.Въпроса ми е -трябва ли да приложа някакво лечение за премахване на възпалението ?Всяка година през топлите месеци провеждам и консервативно лечение с Диокет и Детралекс.Искам да Ви попитам уместно ли е да приемам два месеца Детралекс от месец Април и после да сменя с два месеца Детралекс.Кой според вас е по-добър лекарствен препарат?
svetla petkova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2013, 18:28

Re: Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

Мнениеот Dr Petya Georgieva » 17 Ное 2013, 16:57

titka_1982 написа:
Dr Petya Georgieva написа:Здравейте,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси от област съдова хирургия. Надявам се да ви бъда полезна! Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар

Добър вечер,и аз като всички горе имам разширени вени.От наколко месеца имам и отоци долъ в дясно,не намирам решение и доста лекари си прехвърлят опката ,съдовите казват че са стави ,ставнитве казват че са вени и само ме тъпчат с лекарства а спасение няма Бих искала малко по подробна информация за проблемите с вените и дали от тях може да ме боли крак ида отича така .Благодаря за отделеното внимание и лека вечер.


Здравейте ,ако имате разширени вени е възможно да имате и отоци по краката ,особено при продължително стоене изправена, т.е по-силно изразени вечер в края на деня.Болката като умора и тежест в долните крайници също е характерна за хроничната венозна болест, но освен разширените вени има още десетки причини за оток и болка в долните крайници, за да се разбере причината при Вас е необходим истински преглед при лекар и евентуално лечение.

Желая Ви успех!
Dr Petya Georgieva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Юни 2013, 14:56

Re: Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

Мнениеот svetla petkova » 19 Ное 2013, 23:59

Здравейте Д-р Георгиева, имам хронична венозна недостатъчност от 35 години.Последното лечение на което се спрях е склеротерапия и на двата крака.Забелязах че след процедурите ми остава едно уплътнение по хода на склерозираната вена.Въпроса ми е -трябва ли да приложа някакво лечение за премахване на възпалението ?Всяка година през топлите месеци провеждам и консервативно лечение с Диокет и Детралекс.Искам да Ви попитам уместно ли е да приемам два месеца Детралекс от месец Април и после да сменя с два месеца Детралекс.Кой според вас е по-добър лекарствен препарат?
svetla petkova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2013, 18:28

Re: Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

Мнениеот ppeev » 08 Яну 2014, 14:48

Здравейте Д-р Георгиева,

Дъщеря ми е на 4 месеца и има голям хемангиом на дупето, на който в момента има раничка. Лекувана досега е с репадерм, бионект,цикабио, но така и не зарства.Последно ни изписаха дермазин.Но прочитайки листовката се притеснявам от приложението му. Ще съм благодарна, ако имате подобем опит и може да помогнете.
ppeev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Яну 2014, 14:41

Re: Д-р Петя Георгиева - съдова хирургия

Мнениеот meri_pe » 09 Яну 2014, 19:22

Здравейте,бих искала да попитам следното,преди 2 месеца ми склерозираха една не голяма вена под коляното с 2 процедури.Вената се сви,но още е тъмно синя и я усещам понякога при натоварване,това нормално ли е?Нося ластични чорапи както са ми казали.Благодаря за отговора
meri_pe
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Яну 2014, 18:45

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта