Танците издават същността ни

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Танците издават същността ни

Мнениеот Dior » 17 Юни 2013, 10:23

dance.jpg
dance.jpg (50.43 KiB) Прегледано 2162 пъти
Движенията на дансинга, може да разкрият каква личност сме, защото не са толкова спонтанни, за колкото ги смятаме… Зад танца се крият черти от характера, категорични са специалистите. След като анализирали движенията на аматьори танцьори, те ги подложили на психологически тест. Резултатите говорят, че каквито сме на дансинга, такива сме и в живота. Както и при походката, начинът на танцуване ни прави повече или по - малко общителни или дистанцирани. Ето ги и четирите основни типажа танцьори – преценете към кой спадате вие.
С много движения
Активно извивате глава и ръце, връткате ханша и раменете – вие сте енергични и уверени. Тези движения са типични за общителните натури, подвижни и на дансинга, и в живота. Ако и вие сте от тях, значи харесвате да се забавлявате в компании и да сте заобиколени от приятели. Не ви притеснява да сте в светлината на прожекторите, защото сте активни. Стилът на танцуване, включващ много движения говори за динамична и социална натура, за сърдечна и действена личност, търсеща реализация.
С нежност и грациозност
Гъвкаво извивате врата, главата и ръцете си, създавайки впечатление, че се плъзгате по дансинга. В танца ви има мисъл и идея, но не липсва и експеримент. Тази хореография е изпълнена с чаровност и говори за оптимистичен и радостен характер, за искрена отдаденост. Вие сте непринудени и нежни и се чувствате еднакво добре с токчета и с гуменки… Романтични сте и любимият човек прекарва великолепно времето си с вас…
С резки жестове
Мятате краката и ръцете в различни посоки, а движенията ви са резки и хаотични – вие сте емоционално нестабилни. Този танц ви характеризира като неспокоен човек с независим и свободолюбив нрав. Лошото е, че често мените настроението си и лесно се подавате на стрес. Имате потребност от сантиментална опора.
Бързо, но едва доловимо
Движите предимно ръцете си, а с краката пристъпвате леко, все едно се плъзгате по лед. Този стил на разумност, говори за липса на въображение, но пък и показва позитивни качества. Всъщност вие сте сериозна и организирана личност, много съвестна и изпипваща детайлите. На вас определено може да се разчита…
А вие как обичате ли танците? Какъв танцьор сте?
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот BRI » 21 Юни 2013, 15:05

Ами логично е да съществува взаимовръзка между жестовете и движенията на части от тялото с темперамента и характера ;)
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот ninars » 09 Авг 2013, 14:25

Много обичам да слушам испанска музика и харесвам спортните танци, ама нещо не го докарвам на чупки...Наистина танцът си е свързан с темперамента...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот Lollipop » 16 Яну 2015, 10:36

НЕ мога да се намеря тук, нито обичам да танцувам нито имам ритъм за това :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот Mon_ton » 16 Яну 2015, 15:44

Разбира се, че танците са от значение, но в наши дни танците и продават, тъй че могат и да заблуждават ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот Slavena » 13 Фев 2015, 17:24

Танцувам си енергично, знаете как се танцува. Според музиката, но те повечето са в еднакви темпове, пък и има балерини по тях се водя като съм на дискотека.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот mix_twix » 13 Фев 2015, 18:02

Slavena написа:Танцувам си енергично, знаете как се танцува. Според музиката, но те повечето са в еднакви темпове, пък и има балерини по тях се водя като съм на дискотека.

Това като на чалга ми звучи или се заблуждавам? :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Фев 2015, 12:45

Никогане съм можела да танцувам и винаги ми е било гадно, когато трябва да танцувам някъде :) А най-ужасното, когато започнат да викат всички "танцувайй", върви обяснявай, че не обичаш!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот S_Milenska » 20 Апр 2015, 16:39

Никога не съм можела да танцувам, освен разни там бавни танци, които са без значение. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Танците издават същността ни

Мнениеот LEILA » 20 Апр 2015, 16:58

По принцип е нещо нормално, но за какво да говорим, хората в днешно време въобще не танцуват, камо ли да се следи и начина, по който го правят!
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта