Избор на автомобил втора ръка

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 12:41

Violetta написа:Най-хубавите коли са по снимките, в реалност - все разходи и разочарования.

то е така, скоро купих С-макс, миниван. Каското скочи , за едни кори под двигателя дадох 470лв, едната гума вече е 250лв. понеже е 16-цола. Всичко е по-скъпо. Ама гъзарията е така. Ще я дам на баща ми, а ще карам другата ми, която е по-малка и си я харесвам, спомен ми е и се радвам, че я имам. Не бих я продал и за 5 бона
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот formula1 » 10 Юни 2013, 11:03

Violetta написа:Най-хубавите коли са по снимките, в реалност - все разходи и разочарования.

Дори и на място изглеждат много лъскави :D почти нови :D палиш ши тръгваш.Да ама не взимаш и в повечето случаи ревеш и плащаш до безобразие.Почва се акумулатор, спирачки,ремъци и ролки,антифриз,окачване,климатик,гуми,термостат,водна помпа и т.н.Това са страшно много разходи но при липса на достатъчно пари скачаме и после малко по малко стягаме.
formula1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 16 Яну 2012, 21:17

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот vesko75 » 22 Сеп 2013, 22:12

Коли втора ръка у нас са коли за моргата на запад.Хората ги изхвърлят пък ние ги купуваме за нов внос :D .Проблема са търговците на колите които ни вкарват в този филм.Никой не ги контролира и никой не го интересува че взимаш една счупена кола и не се знае дали ще се прибереш, ти си самоубиец и убиец на пътя.В кат ти дават временни номера на каква база ти дават да тръгнеш по пътя колата ли преглеждат или какво ?Само парата е важна това е истината.
vesko75
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:20

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот Dominator » 27 Фев 2014, 11:52

Който прави грешки при сделките, трябва да бъде сигурен, че по-късно ще си скубе косите. Купувачите на употребявани автомобили всекидневно имат подобни преживявания, защото при сделките допускат една или много грешки. Тук ще поясним какво трябва да избегнете непременно, ако искате да направите успешна покупка.
1.Да купувате без предварителна информация за модела Информирайте се добре – това е най-важното преди покупка на употребяван автомобил. Информирайте се от тестовете на AUTO BILD, които можете да намерите на http://www.autobild.bg. Заедно с многобройните тестове на автомобили втора ръка, които представят силните и слабите страни на моделите коли на старо, са публикувани и тези на новите. А е важно да четете и тях, защото негативните „черти“ не изчезват с времето.
2.Купуване без обстоен преглед Сделка на сляпо? Това не е добра идея, защото проблемна кола също може да бъде пусната в интернет-борсата и да бъде „напудрена“ така, че да изглежда много добре. Ето защо трябва да разгледате колата под лупа – най-добре в сервиза.
3.Покупка без тест-драйв След прегледа следва тест-драйв – винаги задължително, дори когато човек знае как се държи всеки модел по принцип, защото тук става въпрос за състоянието на конкретния екземпляр. Какво заяжда, скърца и вие – това можем да открием само и единствено с тестово шофиране. По възможност изпробвайте автомобила и по обикновен път, и по магистралата.
4.Покупка без проверка от експерт На един лаик могат да се кажат много неща и това важи в пълна сила за оборудването на колите. Ако колата е купена на доверие, обикновено майсторът се хваща за главата още при първото посещение в сервиза – когато открива, че колата е удряна. Поради тази причина е хубаво лаиците да си доведат опитен спътник при търговеца.
5.Покупка без изясняване на данъчните и застрахователните разходи И най-изгодните сделки могат да се окажат финансов колапс, когато високият данък МПС и скъпите застраховки се прибавят към първоначалната сума на сделката. Не се доверявайте на убедителните думи на продавача в стил „това е много изгодно”. А неплатените данъци са пречка за прехърлянето на собствеността върху колата и за преминаването на ГТП.
6.Покупка без пазарлък При купуването на употребявани автомобили трябва да се пазарите - точка по въпроса. И продавачът, и купувачът трябва да бъдат готови за това.
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот djudjanka » 04 Апр 2014, 11:35

Според мен най-важно е колата да е запазена в оригиналния си види и да не е пипано нищо по нея, освен обичайното обслужване. За предпочитане да е нов внос, без ръжда и преправяния.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот sofi_black » 07 Апр 2014, 12:46

djudjanka написа:Според мен най-важно е колата да е запазена в оригиналния си види и да не е пипано нищо по нея, освен обичайното обслужване. За предпочитане да е нов внос, без ръжда и преправяния.

Предстои ми идния месец да започна с огледа на някои коли и предпочитам да отида в автокъща, където има само вносни коли, преди години баща ми си беше купил по този начин и години наред я кара вече без грандиозни проблеми, каквито имаше с предната!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот gumarson » 10 Окт 2014, 12:15

Само немки! Най-добрите са на нашите пътища!
gumarson
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Окт 2014, 11:54

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот niya_mazova » 13 Окт 2014, 16:53

Точно утре отивам да си взема една внос от Германия, но пък французойка - Рено Клио - много й се радвам :!: :) :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот chesnan » 22 Окт 2014, 13:06

За нашите пътища по-добре помисли за друг вариант! Мое мнение!
chesnan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2014, 12:47

Re: Избор на автомобил втора ръка

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 17:54

Като си купувате кола имайте предвид, че ви трябва някой експерт да я погледне, поне да знаете какво купувате и ако можете да свалите от цената, ако има нужда от ремонт. ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта