Спрей/гел при мускулни схващания?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Спрей/гел при мускулни схващания?

Мнениеот RockSeeker » 10 Юли 2013, 03:20

Здравейте! :)

Любител колоездач съм и обичам с приятели да правя дълги велопреходи. Въпросът, който бих искал да Ви задам, е продиктуван от две причини. Първата е, че по принцип всяка година след зимната пауза, първите няколко разходки, докато свикне мускулатурата с новите натоварвания, са по-трудни и тази година например навръщане от една такава получих болезнени мускулни схващания. Знам, че е най-добре просто натоварванията да са плавно нарастващи, но не всеки път добре преценяваме ситуациите. Някой път дори се случва да тръгнеш по непознат маршрут и да се окаже по-тежък от очакваното. Та когато получих за първи път досега такова схващане, приятел ми даде някакво арабско мазило, което моментално облекчи и успях да се прибера без да умирам от болка на всеки следващ километър. От тогава не съм имал такива проблеми, чувствам се добре и вече във форма, но сега през Август ми предстои да направя един преход в чужбина и за пръв път ще измина 1000 км разстояние в рамките на 2 седмици със само 2 почивни от каране дни по средата на разходката. Не вярвам да ми се наложи да ползвам нещо такова, защото не е нещо ново за мен да карам всеки ден, а и натоварванията/километрите са разпределени разумно по дни, но все пак е добре да се има за всеки случай някакъв такъв продукт :)Затова бих искал да поискам съвет за някакви алтернативи на българския пазар - спрей или гел, който да действа моментално облекчаващо при схващания и мускулни болки, защото когато си с колелото на дълъг път не всеки път има възможност да спреш, да починеш, да третираш с нещо и да чакаш много време да отмине. В повечето случаи това може да стане едва когато стигнеш населеното място, към което си тръгнал. Затова се нуждая от нещо, което да е постоянно в раницата и при нужда да облекчи и притъпи болките до достигане на крайната дестинация.

Благодаря предварително за вниманието!
RockSeeker
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2013, 03:15

Re: Спрей/гел при мускулни схващания?

Мнениеот slavova_75 » 04 Фев 2014, 12:26

Според мен гелът е по-ефикасен, като го комбинираш и с масаж, докато го нанасяш :)
slavova_75
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Фев 2014, 14:42

Re: Спрей/гел при мускулни схващания?

Мнениеот beg_4000 » 24 Апр 2014, 03:52

Здравейте, прочетох :cry: проблема, за схващанията ви.
Препоръчвам Ви, Германска колекция от мазила и мех-
леми Kräuterhof. След намазване, Ви пожелавам да се
отпуснете и бъдете живи и Здрави на 100%!!!
beg_4000
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2014, 03:22


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта