Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот jovi_fenka » 28 Авг 2013, 21:23

Здравейте какви билки да пия за високи триглицериди ?
jovi_fenka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:03

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот niki_swe » 01 Сеп 2013, 20:41

[quote="Dr B.Pramatarova"]Здравейте! Ще се радвам, ако мога да Ви помогна с кратки отговори, обобщаващи най-важните доказани резултати от нашия и световен опит относно:
• Използване на билкови продукти, витамини и минерали
• Подобряване на хормоналния баланс при жени с растителни екстракти ( от пубертет до менопауза)
• Детоксикация на организма
• Балансиране на диета и суплементиране при диабет, гастроинтестинални заболявания и др.
• Хранене и превенция на хрони :) :) чни заболявания (алкализиращи дие
niki_swe
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Сеп 2013, 20:35

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот niki_swe » 01 Сеп 2013, 20:45

jovi_fenka написа:Здравейте какви билки да пия за високи триглицериди ?

Zdraveyte iskam da vi popitam kak se izpolzva 4eren kimion protiv diabet bilo mnogo polezno
6te se zaradvam ako moga da znam kak to4no 6te go izpolzvam i dali 6te mi pomogne s ne6to protiv diabeta
blagodarq vi predvaritelno.
niki_swe
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Сеп 2013, 20:35

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Dr B.Pramatarova » 11 Сеп 2013, 00:47

Cluster написа:Здравейте! Д-р Бисера Праматарова аз страдам от рядко заболяване Кластърно главоболие няма лек за него. За съжаление не е достатъчно изследвано и всички профилактични лечения(със антидепресанти предимно) са под въпрос. За мен това главоболие има само едно име - АД.
Въпроса ми към вас е, какви билки може да използвам за главоболие.Искам да използвам билките профилактично както хапчетата, поне ще знам че те нямат странични ефекти, а за хапчетата които пия... просто ужас. Ще ви бъда благодарен безкрайно.


Ако трябва да обобщя различните проучвания, правени за превенцията на кластърно главоболие (изключвайки лекарствени средства) - най- важно се оказва снабдяването на мозъка с достатъчно кислород. Затова всякакви дихателни упражнения, диета, съдържаща повече хлорофил (т.е.зелени зеленчуци), дори приема на хлорофил като добавка, спирулина, хлорела, подобряват насищането на тъканите с кислород. Има данни за приема на мелатонин вечер, л-триптофан - да намаляват честотата на пристъпите. В случай на болка се препоръчва женско биле, дяволски нокът и др. Освен това поддържане нивата на вит. от групата В и магнезий също е от значение.
Dr B.Pramatarova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 11:32

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Hristin4eto » 01 Окт 2013, 22:16

Здравейте!Съпругът ми страда от гастроентерит и колит придружени от разтройство.Можели да взима от Швецката горчивка и дали ще има разхлабващ ефект при него? Ако не може да я поема бихте ли ми препоръчала някаква друга билка за неговото заболяване?Благодаря ви предварително!
Hristin4eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2013, 22:05

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот -Marinova70- » 14 Окт 2013, 15:10

Здравейте.Решила съм да направя една 5 дневна диета по метода на Лидия Ковачева с плодове.Проблема ми е ,че пия Бизор по половин таблетка сутрин,а информацията ,която намерих гласи,че не трябва да се взимат лекарства.Въпроса ми е как да процедирам,не мога да спра хапчето....и не знам какво да правя.Благодаря предварително.
-Marinova70-
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Окт 2013, 15:01

Хормонален дисбаланс!

Мнениеот maci-13 » 15 Окт 2013, 16:58

Здравейте, при профилактичен преглед на млечните жлези с ехограф ми откриха фиброзно-кистозни изменения в начална фаза и ми казаха че се дължи на хормонално нарушение и висок естроген. Препоръчаха ми да започна да приемам противозачатъчни и то без да ми направят никакви хормонални изследвания. Само ме разпита за халичие на допълнителни симптоми, като задържане на вода, главоболие, отпадналост, рязко качване на килограми, безсъние и др. (всички ги има при мен). Не ми се иска да пия противозачатъчни, бихте ли ми препоръчали някакъв алтернативен ментод за справяне с този проблем. Като цяло единственото ми оплакване е постоянно напрежение и болка в гърдите през целия период на месечния цикъл. В последните няколко месеца дори дрехите ми създават дискомфорт. Пробвала съм да пия хранителни добавки за облекчаване на ПМС но от тях ставаше по-зле. На 26 години съм.

Предварително Ви благодаря.
maci-13
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2013, 16:56

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот bisbis » 16 Окт 2013, 22:33

Здравейте, д-р Праматарова, искам да проведа един режим, познат като Тибетска рецепта, основана на извлек от чесън в чист спирт, който се приема 3 пъти на ден преди хранене на капки с прогресивно увеличение и след достигане до максимума от 25, започва намаляване на приема до изчерпване на количеството.
Интересува ме вашето мнение за тази рецепта, както и какъв спирт да използвам и откъде мога да се снабдя с такъв без опасност за здравето при вътрешна употреба?
Благодаря предварително за отговора, който очаквам с нетърпение
bisbis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Окт 2013, 22:21

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот rumm » 20 Окт 2013, 16:57

Здравейте д-р Праматарова
Внучето ми е на 2 годинки и от около 2 месеца е с постоянен обрив по корема и гърба. Педиатърката казва - алергия но е много малък за тестове. Измъчихме го с диети, но аз предполагам че по скоро е към домашен прах. От вчера е на билков чай - корени от коприва, къпинови листа, петопръсник, бъз и шипки и вече като че има резултат - пъпките започват да завяхват. Рецептата я намерих в Интернет - статия ха д-р Атанас Михайлов, но никъде не пише колко време трябва да го пие.
Моля ако може за мнение и най вече за период на прием.
Предварително Благодаря
rumm
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2013, 16:40

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот georgieva1 » 20 Ное 2013, 11:48

Здравейте, доктор Праматарова!
На моя близка откриха злокачествен тумор в бъбрека. Отстраниха бъбрека, но наскоро бяха открити разсейки в белия дроб. Сега й предстои провеждането на таргет терапия. Уместно ли е едновременно с това да се приемат билки, които да подсилват имунитета и какви?
georgieva1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Ное 2013, 11:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта