Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Dr B.Pramatarova » 11 Юли 2013, 16:01

Здравейте! Ще се радвам, ако мога да Ви помогна с кратки отговори, обобщаващи най-важните доказани резултати от нашия и световен опит относно:
• Използване на билкови продукти, витамини и минерали
• Подобряване на хормоналния баланс при жени с растителни екстракти ( от пубертет до менопауза)
• Детоксикация на организма
• Балансиране на диета и суплементиране при диабет, гастроинтестинални заболявания и др.
• Хранене и превенция на хронични заболявания (алкализиращи диети)
Dr B.Pramatarova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 11:32

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Zlatka » 11 Юли 2013, 16:26

Здравейте Д-р Праматарова,
радвам се че най после се появи и специалист в тази област.Имам проблеми с камъни в бъбреците препоръчайте ми някаква билка за предотвратяване на образуването им.Нещо което мога да пия профилактично.Ако е свързано с храненето и кои храни да избягвам ?
Благодаря :!:
Zlatka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Май 2012, 21:22

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот broadminded » 12 Юли 2013, 16:32

Здравейте д-р Праматарова,

Можете ли да насочите към нещо билково за най вече детоксикация на дихателната система като цяло и по скоро имам предвид гърло, ларингс, трахея, дробове, при хроничен проблем.
broadminded
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Юни 2013, 23:05

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Dr B.Pramatarova » 15 Юли 2013, 14:52

Zlatka написа:Здравейте Д-р Праматарова,
радвам се че най после се появи и специалист в тази област.Имам проблеми с камъни в бъбреците препоръчайте ми някаква билка за предотвратяване на образуването им.Нещо което мога да пия профилактично.Ако е свързано с храненето и кои храни да избягвам ?
Благодаря :!:


Основната превенция е да се пие много вода. Колко? Достатъчно, че да трябва да се уринира на всеки 1-2 часа , а може би и най-малко веднъж през нощта. Това има много други ползи, включително намаляване на риска от инфекция на пикочните пътища .
В допълнение към водата прибавянето на лимонов сок е много подходящо (алкализира организма), приемането на билкови чайове- Мечо грозде, Бреза , Хвощ , Глог , Дилянка , Златна пръчица и др.. Зеленият чай също има диуретичен ефект и има много други ползи за здравето.
Напитка, която е добре да се избягва, е газираните напитки с фосфорна киселина (кола).. Профилактично приема на Магнезий в таблетна форма взети по време на хранене се препоръчва, тъй като се смята че предотвратява образуването на калциев оксалат, а вероятно и фосфор, както в червата, така и в бъбреците.
Диетичен режим, който е препоръчителен за всеки, склонен да образува калциеви камъни в бъбреците, е да се намали консумацията на животински продукти. Животинските продукти като цяло водят до по-висока киселинност на урината и образуването на по-големи количества пикочна киселина. Общо вегетарианството обикновено не е задължително, макар и при по-тежките случаи може да бъде полезно. Желателно е тестване рН на урината,както и вида на камъните, така че да може да се направят конкретни, индивидуални препоръки.
Dr B.Pramatarova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 11:32

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Ванеска » 17 Юли 2013, 10:00

Здравейте!
Дъщеричката ми е на 2 години и половина и вече повече от година се борим неуспешно с гнездови косопад!Изследванията са в норма!След преглед при хомеопат ни казаха,че е от стрес по време на бременността ми!Можете ли да ни помогнете?
Ванеска
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2013, 09:50

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Dr B.Pramatarova » 19 Юли 2013, 00:07

Ванеска написа:Здравейте!
Дъщеричката ми е на 2 години и половина и вече повече от година се борим неуспешно с гнездови косопад!Изследванията са в норма!След преглед при хомеопат ни казаха,че е от стрес по време на бременността ми!Можете ли да ни помогнете?


Препоръчвам Ви да започнете да миете косата на детето с шампоан с чаено дърво. Може да пробвате и ежедневен масаж в участъците с косопад с комбинация от етерични масла мащерка, розмарин, лавандула – по 10 капки разтворени в масло от жожоба и гроздови семки.
Има публикувани успешни резултати и с лечение със сок от лук- втрива се в участъците. Когато се зачерви кожата, се отмива и се намазва с мед.
Добре е да се взема и допълнителна мултивитаминна формула за деца, за да се избегнат дефицити на определени витамини и минерали.
Dr B.Pramatarova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 11:32

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот albena66 » 24 Юли 2013, 19:16

Здравейте, д-р Праматарова!
От около година страдам от хроничен гастрит и дуоденит с периоди на обостряне.Храносмилането ми е нарушено,редовно имам киселини от почти всякаква храна и напитки,чувствам тежест в стомаха дори с приемането на малко количество храна.Сутрин се чувствам най-зле(много ми се гади без да повръщам).Досега лечение не ми е било изписано.При консултация с гастроентеролог ми бяха изписани лансопрол и ноацид(за намаление на секрецията на солна киселина) но нищо повече.За мен употребата на тези медикаменти не е лечение,а временно решение на проблема.Ако има трайно лечение, ще съм много благодарна ако ми помогнете! :|
albena66
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2013, 19:01

Re:Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот fifinka » 12 Авг 2013, 18:30

при вторичен недоимък ма лактоза трябва ли на 100%да бъде ограничавано детето от мляко и млечни продукти,защото ни каза лекарката че може по 150мл кис.мляко от2%,но за кашкавал или сирене нищо.А и още има и непоносимост към глутен много трудно се ограничава дете на 9год.Моля ако някой може да ми каже при тази непоносимост към лактоза и към глутен какво точно може да яде(особено откъм плодове и зеленчуци) всеки казва различно това може,това не може.Знам със сигурност,че зеле и царевица не може,а за всичко останало???Например салатки,лапад спанак,коприва,круши,праскови диня,пъпеш и мн. други могат или не?Благодаря предварително на тези които ми отговорят. ;)
fifinka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2013, 17:59

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Dr B.Pramatarova » 13 Авг 2013, 23:25

albena66 написа:Здравейте, д-р Праматарова!
От около година страдам от хроничен гастрит и дуоденит с периоди на обостряне.Храносмилането ми е нарушено,редовно имам киселини от почти всякаква храна и напитки,чувствам тежест в стомаха дори с приемането на малко количество храна.Сутрин се чувствам най-зле(много ми се гади без да повръщам).Досега лечение не ми е било изписано.При консултация с гастроентеролог ми бяха изписани лансопрол и ноацид(за намаление на секрецията на солна киселина) но нищо повече.За мен употребата на тези медикаменти не е лечение,а временно решение на проблема.Ако има трайно лечение, ще съм много благодарна ако ми помогнете! :|


От всички познати природни средства, най-бърз ефект ще постигнете като приемате Алое (на капсули напр.) вечер. Сутрин на гладно би било подходящо да приемате пробиотици с чаша вода. По време на хранене може да вземате храносмилателни ензими, особено ако смесвате различни видове храни (въглехидрати, мазнини, протеини) В допълнение чай от мента, лайка, джинджифил ще бъде подходящо средство, което допълнително намалява възпалителните процеси в стомашната лигавица. Омега-3 мазнините (рибено масло, ленено масло), както и куркумата например, по косвен път намаляват възпалителните реакции в гастроинтестиналния тракт и въобще в организмал
Dr B.Pramatarova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2013, 11:32

Re: Д-р Бисера Праматарова - билколечение и хранене

Мнениеот Cluster » 14 Авг 2013, 21:34

Здравейте! Д-р Бисера Праматарова аз страдам от рядко заболяване Кластърно главоболие няма лек за него. За съжаление не е достатъчно изследвано и всички профилактични лечения(със антидепресанти предимно) са под въпрос. За мен това главоболие има само едно име - АД.
Въпроса ми към вас е, какви билки може да използвам за главоболие.Искам да използвам билките профилактично както хапчетата, поне ще знам че те нямат странични ефекти, а за хапчетата които пия... просто ужас. Ще ви бъда благодарен безкрайно.
Cluster
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2013, 21:04

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron