Бащите определят хранителните навици на малчуганите

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот ninars » 30 Юли 2013, 10:03

family-dinner.jpg
family-dinner.jpg (25.92 KiB) Прегледано 3172 пъти
Американско изследване показва, че майките нямат такова влияние върху храненето на децата, каквото имат татковците. По традиция домакините са тези, които избират как и с какво да хранят малчуганите, но новото проучване твърди, че бащите влияят повече върху хранителните им навици. Това трябва да накара представителите на силния пол да се стараят при възпитанието, защото техният избор на меню има най - дълготраен ефект върху децата. Резултатите показват, че когато бащата, предпочита вечеря в ресторант за бързо хранене, това ще се превърне в предпочитано меню и за децата. А всички знаем за тенденцията към затлъстяване и наднормено тегло в заведенията за бързо хранене. Тя се дължи най - вече на честата комбинация на прости въглехидрати с наситени мазнини. Според изследването майките избират заведения за бързо хранене, принудени от определени обстоятелства или по невнимание, докато татковците превръщат това в своеобразен ритуал. Специалистите са на мнение, че бащите трябва да се запознаят отговорно и детайлно с хранителното съдържание на продуктите, които купуват за вкъщи. Това ще насочи вниманието им към по - здравословен и пълноценен начин на живот. За съжаление проучването не разглежда домакинства, в които присъства и баба, което у нас си е важен фактор. Всеизвестно е как бабите угаждат на малчуганите в кухнята. А при вас как е? Кой определя хранителните навици на вашето дете?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот pesho » 30 Юли 2013, 12:54

Ехх, значи децата ми ще имат завиден апетит ;)
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот spring » 30 Юли 2013, 14:47

Много е вярно. Бащи внимавайте как и какво ядете пред децата си!
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот vessy » 05 Авг 2013, 16:22

Като цяло децата несъзнателно попиват навиците на родителите...Затова възрастните трябва да бъдат отговорни във всичките си действия...
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот puhcheto » 10 Сеп 2016, 14:46

Мисля, че е напълно вярно. Майката се мъчи, опитва се да научи децата какво е вредно и накрая бащата се прибере с някакви хамбургери или дюнери, или пържени истории и всичко отиде по дяволите :lol: . Ако това се превърне и в навик, стой та гледай!
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот svetlozara » 10 Ное 2016, 16:32

puhcheto написа:Мисля, че е напълно вярно. Майката се мъчи, опитва се да научи децата какво е вредно и накрая бащата се прибере с някакви хамбургери или дюнери, или пържени истории и всичко отиде по дяволите :lol: . Ако това се превърне и в навик, стой та гледай!

И майките и те като поддават.. ама като пусто е вкусно! Още не съм майка, но когато това стане ще е истински ад, приятелят ми яде 2-3 неща само.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Ное 2016, 17:31

Бащите са толкова капризни, децата гледат и хайде и те като тях. Докато майките се опитват да прокарат идеята за здравословното, мъжете май са далеч от нея. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот Mauritius » 11 Ное 2016, 09:59

Моят баща абсурд да седне да се интересува от здравословно хранене или да мисли какво е полезно. Да има там нещо за ядене, пък друго не е важно. Но аз когато стана баща, ще се съобразявам с това, което казва майката, стига да не е много фрапиращо :mrgreen: . Интересувам се от здравословното хранене и искам и детето ми да има добра основа в това отношение.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот Rali_hr » 11 Ное 2016, 12:50

Мъжете не се интересуват от тенденциите в храненето, но не само това е проблемът, ами както сте казали, да има нещо на масата, но и по възможност да отговаря на критериите им за вкусност - а то това означава, че трябва да са пържени картофи, месо и подобни неща, които далеч не са подходящи за ежедневно ядене. Не знам как е у вас, но моят мъж не яде никакви зеленчуци, само краставици и домати на салата, ряпа и пълнени червени чушки... е това ако са зеленчуци... детето гледа от него, а и не само това, ти като знаеш, че няма да ти се яде яденето, не го и готвиш и после.. леле, що съм дебел .. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бащите определят хранителните навици на малчуганите

Мнениеот mimeto90 » 17 Ное 2016, 13:20

Да, така е. Кажат това не го обичам, това не го ям и така ти се скъсява доста избора за готвене. После се чуди какво да им измисляш. Опитваш се да им предлагаш полезни и вкусни неща и накрая опираме до еднообразно меню.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта