Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот vessy » 31 Юли 2013, 13:20

Случвало ли ви се е лекарите и персонала, които са ви лекували да намекват за "почерпка"? Задължителна ли е торбата с марково уиски и бонбониери под масата или е избор да изразиш задоволството си от добре свършената работа и положените грижи?
Не зная "изнудване" ли да го нарека или "негласно нерегламентирано благодарство", защото не съм се сблъсквала, а ми предстои раждане и искам да се подготвя…Мои познати, вече родили, са ми разказвали за изнудване в родилните домове. Естествено някой от тях доброволно са почерпили медицинския персонал… Какво лошо има? Случвало ли ви се е нещо такова? Как си искат " почерпката"? И какво включва тя? Какво смятате по темата?
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Dior » 31 Юли 2013, 14:51

Преди две години на майка ми и се беше наложила операция, която за щастие мина успешно... Не ни поискаха почерпка и подобни, е вярно беше в частна болница, все пак има значение. Но пък аз лично не смятам, че да изразиш благодарност с почерпка, стига да не е изпросена разбира се, си е нещо напълно нормално...Важното е резултатите да са добри!
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот ninars » 01 Авг 2013, 10:59

Съгласна съм, че няма лошо да почерпиш, но да си искат сами...е грозно и нагло.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Siss » 05 Сеп 2013, 10:02

Ако е заслужена, съм съгласен. Всичко опира до отношението...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот djudjanka » 20 Сеп 2013, 12:51

Защо ли си мисля, че това е практика в държавните болници .. Цял живот плащаме застраховки, а накрая сме принудени да ходим по частни лекари и клиники. :evil:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2014, 16:48

Това е недопустимо, ако се прави задължително! Ако го правиш от чисто сърце и желание, лошо няма, но защото едва ли не така трябва е ужасно! Все пак това им е работата на лекарите, все едно някой да минава да черпи всеки по работните места, защото си свършил работата, за която получава заплата...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Krum » 06 Мар 2015, 16:09

Доста тъпо с тези почерпки за лекарите, все пак това им е работата и получават съответната заплата за това.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Мар 2015, 16:30

Krum написа:Доста тъпо с тези почерпки за лекарите, все пак това им е работата и получават съответната заплата за това.

И аз съм много против да ги черпим, за кое точно. А и има случаи, при които лекарите си казват " И СТИГА С ТЕЯ БОНБОНИ"< като директен намек, че предпочитат нещо в хартиен вид! :!: :!: :!:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Elica » 06 Мар 2015, 17:49

Все пак ние сме хората, които допускаме това, а именно пациентите, не бива да се черпят, освен ако не го усещаме от вътре. Недопустимо просто!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво смятате за т. нар. "почерпка" на лекарите?

Мнениеот Kaya » 08 Мар 2015, 10:43

Не бих казала, че е много добра практика, ама какво да се прави... така сме ги научили и тази практика продължава ...
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта