Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот pesho » 05 Авг 2013, 11:07

Съмнявате се, че едно жилище, обзаведен с ограничен бюджет, може да изглежда луксозно? Съвсем не сте на прав път… Ще ви издадем 5 прости трика, които дизайнерите използват, за да придадат на един дом блясък и лукс, без да натоварват бюджета на клиентите си.

1. Поиграйте си с гипсокартона
Използван по правилния начин, гипсокартонът може да придаде тежест и аристократичност на всеки дом. За да създадете усещане за лукс, „обшийте” ъглите на тавана с гипс.

2. Включете картини
Posters.jpg
Posters.jpg (15 KiB) Прегледано 11835 пъти
Почитателите на добрия вкус обикновено са ценители на изкуството, и в частност картините. Достъпният вариант да се сдобиете с изкуство за стени, е да подберете рамки и постери, които да пасват на търсения интериорен стил…

3. Възглавници
sofa pillow.jpg
sofa pillow.jpg (47.61 KiB) Прегледано 11835 пъти
Никак няма да се охарчите, ако нахвърляте изискани и стилни възглавници на дивана в хола. Ако пък имате стари такива, спестете разходи и купете само калъфките.

4. Големи растения
indoor-plants.jpg
indoor-plants.jpg (26.36 KiB) Прегледано 11835 пъти
Вместо повече по брой, но малки растения, отгледайте си едно, което е с внушителни размери, което да бъде зеленият акцент…Усещането, че човек не играе на дребно, а залага на големите неща е намек за почит към лукса.

5. Плътни завеси
Ако целите изтънчен стил, забравете за щорите. Плътните завеси създават усещане за тежка аристократична атмосфера в жилището. Те прекрасно се комбинират с гипсовите орнаменти на тавана.

Съчетанието на тези ефикасни трикове ще ви гарантират, че домът ви ще изглежда по - стилно обзаведен. А скромният бюджет не е за подценяване, нали?
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот vessy » 05 Авг 2013, 13:49

Тези идеи ми допадат. Истината е, че трябва да се вглеждаме в детайлите. Понякога те променят целият облик на дома...
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот BRI » 05 Авг 2013, 14:54

Съгласна съм, че идеите са добри, но рискът тези детайли да превърнат домът ни в кич е много голям...Виждала съм ужасни гипсови фигурки, както и потресаващо съчетание на цветовете - възглавници, завеси и др. Необходимо е много да се внимава! Освен това не бива да забравяме, че постерите в рамка не са съвсем изкуство...Изобщо не притежават въздействието на масло върху платно...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2015, 14:28

Мисля, че не е невъзможно, но определено ще изисква повече сръчност и повече време. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Mon_ton » 09 Фев 2015, 17:41

vessy написа:Тези идеи ми допадат. Истината е, че трябва да се вглеждаме в детайлите. Понякога те променят целият облик на дома...

така е някое цвете, добър килим, малко свежест, красива картина и ето! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Malina » 09 Фев 2015, 18:06

Аз харесвам много плътните завеси и големит ецветя, любима комбинация :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2015, 10:45

Много зависи и размера на жилището когато избираме, имам приятелка, която живее в малък апартамент, а има поне 3 огромни растения, малко сме като джунгла като отидем. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Snejna » 19 Окт 2015, 16:06

Pipilota написа:Много зависи и размера на жилището когато избираме, имам приятелка, която живее в малък апартамент, а има поне 3 огромни растения, малко сме като джунгла като отидем. :lol:

Да, не е необходимо да се затваря още повече малкото жилище.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот puhcheto » 19 Окт 2015, 16:37

Snejna написа:
Pipilota написа:Много зависи и размера на жилището когато избираме, имам приятелка, която живее в малък апартамент, а има поне 3 огромни растения, малко сме като джунгла като отидем. :lol:

Да, не е необходимо да се затваря още повече малкото жилище.

Зависи какво искаш да постигнеш, тъй като може да се създаде по-голям уют с повече предмети или цветя, но може и просто да стане претрупано и пак да няма домът необходимата топлина.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Топ 5 идеи да създадете стил със скромен бюджет

Мнениеот Krum » 19 Окт 2015, 17:14

Всичко е възможно, особено ако си по-сръчен човек, можеш да си направиш абсолютно всичко почти за без пари.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта