Гладуването ни гарантира напълняване!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Гладуването ни гарантира напълняване!

Мнениеот rora » 07 Авг 2013, 14:05

choose.jpg
choose.jpg (5.86 KiB) Прегледано 562 пъти
Сигурно смятате, че гладуването и строгите диети са най - добрият начин за сваляне на килограми? Да, ама не! Преди да се откажете от храната, непременно се консултирайте със специалист. Оказва се, че тези методи за отслабване са повече илюзия, защото известно време след гладуването настъпва неудържим апетит и свалените килограми бързо се възвръщат. Ето как обясняват този феномен специалистите. Щом организмът започне да приема по - малко калории, той се “препрограмира” и “превключва” на режим съхранение на енергийни запаси. Този факт се “запечатва” в участък от мозъка за целия ни живот. След като преминем на нормален режим на хранене, организмът продължава да трупа мазнини в запас. Това се случва при повече от 75 % от гладуващите. Странно е, че на фона на всичко гореизложено хората продължават да вярват и да се подлагат на строгите диети . Медиците са установили, че близо 60 % от тези, които са преминали през гладотерапия, са доволни от резултатите. Но за съжаление този “приятен” период не трае дълго. Затова ако искате да станете по – стройни, най-добре променете кулинарните си навици и предпочитания. Аз смятам, че това е далеч по - надеждно и ефективно от гладуването и диетите. А вие на какво мнение сте? Бихте ли се подложили на гладуване или предпочитате да замените шоколада с ябълка?
rora

Re: Гладуването ни гарантира напълняване!

Мнениеот spring » 07 Авг 2013, 14:53

Избирам ябълката. Има много начини да направим диетата си по - здравословна, но гладуването не влиза в моя списък.
spring

Мнениеот ninars » 08 Авг 2013, 10:24

За тези, които са решили да пробват с лечебен глад, преди да се откажете от храната, изследвайте се! И в никакъв случай не се хвърляйте на “сух” глад, когато не се пие вода.
ninars

Мнениеот Пепи72 » 30 Авг 2019, 09:27

От години следя как изглеждам, качвам се на кантара и проверявам със сантиметъра дали и колко съм качила. Диети, ограничения, различни режими. Направо мога книги да пиша по темата. Но едно знам със сигурност. Тоталното гладуване не помага. Напротив. Прави те раздразнителен, досаден и сив. Но в никакъв случай не те прави по-слаб и по-красив. не ме разбирайте погрешно - нямам нищо прогив разтоварващите дни, но не бива да се прекалява дори с тях.
Пепи72

Мнениеот petprot » 03 Фев 2020, 14:19

Съгласен съм, че хората разбират грешно това, че с гладуване се отслабва. Гладуването трябва да бъде периодично - https://spiritell.com/6-%d0%bd%d0%b0%d1 ... %bd%d0%b5/ а не постоянно. Имам позната която влезе в болница от глупост! Аз съм най-доволен от диетата 16/8, като я комбинирам с палео диета, резултата е поразяващ.
А за хората които не искат да и не могат да робуват на диети, просто спазвайте постите. Също така, пропускайте хранения, когато нямате време или не сте много гладни, просто не яжте.
Аватар
petprot

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 03 Фев 2020, 15:49

petprot написа:Съгласен съм, че хората разбират грешно това, че с гладуване се отслабва. Гладуването трябва да бъде периодично - https://spiritell.com/6-%d0%bd%d0%b0%d1 ... %bd%d0%b5/ а не постоянно. Имам позната която влезе в болница от глупост! Аз съм най-доволен от диетата 16/8, като я комбинирам с палео диета, резултата е поразяващ.
А за хората които не искат да и не могат да робуват на диети, просто спазвайте постите. Също така, пропускайте хранения, когато нямате време или не сте много гладни, просто не яжте.

Много интересна статия. И сайтът не е лош. Знаете ли дали авторите на здравните статии в този сайт се консултират с лекари или може би те самите са такива?
Аватар
Лош Холестерол 007

Мнениеот petprot » 03 Фев 2020, 18:29

Лош Холестерол 007 написа:
petprot написа:Съгласен съм, че хората разбират грешно това, че с гладуване се отслабва. Гладуването трябва да бъде периодично - https://spiritell.com/6-%d0%bd%d0%b0%d1 ... %bd%d0%b5/ а не постоянно. Имам позната която влезе в болница от глупост! Аз съм най-доволен от диетата 16/8, като я комбинирам с палео диета, резултата е поразяващ.

Много интересна статия. И сайтът не е лош. Знаете ли дали авторите на здравните статии в този сайт се консултират с лекари или може би те самите са такива?

Здравейте,
нямам представа или поне не пише, че са доктори! Попаднах на сайта след търсене за повече информация относно грипната епидемия. За мен най важно е информацията в който и да е сайт да има достоверни източници за информацията която предлага. В този сайт забелязах именно това, не само за здравните им статии.
Аватар
petprot

Назад към Диети