Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот веселказасмяна » 06 Окт 2015, 15:26

Kremiliya написа:пробвах го но не ми се получи, остана лигав и не особено вкусен, не беше кой знае какво, но не стана и зле де :) по-скоро бих използвала идеята да запека цвекло, защото наистина се получи вкусно, не съм очаквала. :)

Под вкусно какво имаш предвид, по-сладичко? Иначе за чипс доколкото съм запозната трябва доста време на ниски градуси да се прави, за което нямам много нерви :D
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот Kremiliya » 03 Ное 2015, 15:12

веселказасмяна написа:
Kremiliya написа:пробвах го но не ми се получи, остана лигав и не особено вкусен, не беше кой знае какво, но не стана и зле де :) по-скоро бих използвала идеята да запека цвекло, защото наистина се получи вкусно, не съм очаквала. :)

Под вкусно какво имаш предвид, по-сладичко? Иначе за чипс доколкото съм запозната трябва доста време на ниски градуси да се прави, за което нямам много нерви :D

Да, по-сладко и онзи вкус наситения на пясък го нямаше. Но за чипс не се получи, стана мек и не беше така както си го представях. :) Може би наситина тайната е в печенето, а аз съм нетърпелива. :) :dogrun:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот mangusta » 07 Окт 2016, 15:59

Сигурно има значение и дебелината на парчетата. По-трудното е това да се догоди :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот borkova » 10 Окт 2016, 11:36

На колко градуса трябва да е фурната, когато се пекат кръгчетата от цвекло? Не искам да съсипя цвеклото, докато експериментирам с градусите.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот dafinka » 20 Окт 2016, 10:27

Да, аз правя цвеклото запечено със сирене и слагам алуминиево фолио отгоре получава се добре.
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот Rali_hr » 20 Окт 2016, 10:48

borkova написа:На колко градуса трябва да е фурната, когато се пекат кръгчетата от цвекло? Не искам да съсипя цвеклото, докато експериментирам с градусите.

Сякаш еленски бут ще съсипваш :lol: :lol: :lol: :lol: На 180 градуса ако печеш ще стане, но по-добре в дехидрататор, там наистина става як чипс.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот Bambaa » 09 Ное 2016, 11:15

Аз направих в неделя :smile: . Нарязах на много тъничко цвеклото, осолих и подправих с черен пипер и пекох първо на 180 градуса, после на 160, защото почна да почернява отгоре. Отне ми няколко часа, но в крайна сметка се получи интересен чипс. Не бих казала идеален, но се надявам втория път да бъде по-добре :grin: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот Snejna » 29 Ное 2016, 11:47

Bambaa написа:Аз направих в неделя :smile: . Нарязах на много тъничко цвеклото, осолих и подправих с черен пипер и пекох първо на 180 градуса, после на 160, защото почна да почернява отгоре. Отне ми няколко часа, но в крайна сметка се получи интересен чипс. Не бих казала идеален, но се надявам втория път да бъде по-добре :grin: .

Няколко часа? ужас! според мен не си струва труда, разбирам, ако е в дехидрататор, може да има смисъл, но иначе да гори печката с часове... по-скоро не!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот valiopaf » 29 Ное 2016, 12:40

Защо изобщо някой ще се втурне да прави чипс само от цвекло часове наред за една купа? При условие, че може да бъде одобрено на вкус, но може и да не бъде :lol: ! По-добре на салатка да си го направим и чиста работа.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Чипс от цвекло - здравословен и забавен

Мнениеот Lilly_milly » 27 Дек 2016, 12:00

Нали това е интересното - експериментите в кухнята, които често могат да ни изненадат много приятно :smile: .
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron