Ако детето ни е мързеливо?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Woman » 11 Авг 2013, 15:12

Просто е важно да не ги оставяме, да сме постоянно ангажирани с тях, да питаме, да изискваме, иначе ще стане още по-зле, а колкото до пубертета - да, тогава всичко става доста по-сложно, но пък затова сега наблягаме и на отношенията помежду си, на дисциплината и изграждането на характера, за да ни бъде по-лесно в задаващия се труден период! Колкото повече любов и разбирателство има вкъщи, колкото повече подкрепяме и уважаваме детето си, толкова по-малко мъки ще преживяваме по време на неговия пубертет - това съм го чувала от психолози и съм склонна да им повярвам.
Woman
 
Мнения: 24
Регистриран на: 24 Май 2012, 20:32

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2015, 16:08

Оф, и аз страдам от същото, детето си ми е чист мързел, каквото и да кажем, пък е само на 6! не иска и не иска нищо да направи, нито иска да рисува, нито иска да оцветява, нито иска каквото и да е било по-различно от телевизия, а в най-добрия случай си играе с играчките. Не иска изобщо книжки, приказки, рисунки и занимания от този тип, дори пъзели реди по 1 път и му омръзва, Идеи? :|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2015, 17:24

Контрол и тормоз, с добро нищо не става, за съжаление! Когато не става с добрина и обяснения, трябва стимул, караници инаказания.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот S_Milenska » 11 Фев 2015, 18:02

Според мен ако детето го мързи трябва да му плащаме и да го стимулираме. :!: С наказания нищо не става, но ако има добър стимул е друго ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Elica » 13 Фев 2015, 16:56

S_Milenska написа:Според мен ако детето го мързи трябва да му плащаме и да го стимулираме. :!: С наказания нищо не става, но ако има добър стимул е друго ;)

Интересна система, но грешна! как ще го поощравяш, това не е работа, това е задължение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Локумът » 15 Апр 2015, 13:05

Детето като го мързи няма какво да направиш, за да му мине мързела, то никой не иска с нищо да се занимава.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Lollipop » 23 Юли 2015, 15:51

Мисля, че просто не е дисциплинирано, няма как да е мързеливо, това се учи, мързелът се придобива, той не е вроден.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Локумът » 23 Юли 2015, 17:06

Lollipop написа:Мисля, че просто не е дисциплинирано, няма как да е мързеливо, това се учи, мързелът се придобива, той не е вроден.

така е, ако седиш и му донасяш всичко дето му дойде на акъла няма как да не ти се качи на главата!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Pipilota » 24 Юли 2015, 05:50

rabotnata pchela написа:Оф, и аз страдам от същото, детето си ми е чист мързел, каквото и да кажем, пък е само на 6! не иска и не иска нищо да направи, нито иска да рисува, нито иска да оцветява, нито иска каквото и да е било по-различно от телевизия, а в най-добрия случай си играе с играчките. Не иска изобщо книжки, приказки, рисунки и занимания от този тип, дори пъзели реди по 1 път и му омръзва, Идеи? :|

Просто бъди настоятелна. Големият ми син беше същия,но започнах с приказки с любими герои,дори още чете историите на Марвъл. След като свикне с навика на кницките намали картинките и описвайте как изглеждат според вас героите,обяснявай. Заек с червено елече,едно право и едно клепнало ухо,беше със счупен зъб и ядеше морковите всд на криво! [emoji1] [emoji1] [emoji1]
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Snejna » 24 Юли 2015, 08:46

Това е хитро! :)) Бих го пробвала, макар че моята сама си чете, но ще използвам идеята да я накарам да използва въображението си! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта