Ако детето ни е мързеливо?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Локумът » 24 Юли 2015, 13:22

Pipilota написа:
rabotnata pchela написа:Оф, и аз страдам от същото, детето си ми е чист мързел, каквото и да кажем, пък е само на 6! не иска и не иска нищо да направи, нито иска да рисува, нито иска да оцветява, нито иска каквото и да е било по-различно от телевизия, а в най-добрия случай си играе с играчките. Не иска изобщо книжки, приказки, рисунки и занимания от този тип, дори пъзели реди по 1 път и му омръзва, Идеи? :|

Просто бъди настоятелна. Големият ми син беше същия,но започнах с приказки с любими герои,дори още чете историите на Марвъл. След като свикне с навика на кницките намали картинките и описвайте как изглеждат според вас героите,обяснявай. Заек с червено елече,едно право и едно клепнало ухо,беше със счупен зъб и ядеше морковите всд на криво! [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Определяш му някакви задължения, като не ги изпънява го лишаваш от нещо, което му е готино и толкова!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Elica » 24 Юли 2015, 14:32

И аз си мисля, че мързела е по-скоро пример, ако родителите не чистят, а карат само детето да го прави то какво да види!?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот S_Milenska » 07 Окт 2015, 13:48

Ако е достатъчно хитро да ви манипулира по такъв начин, то родителите се хващат, решават, че детето го мързи и повече не го карат нищо да прави.. сами си вкартаве автогол.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Окт 2015, 10:55

Честно да ти кажа, ако детето ви покорно изпълнява всички задължения, които има значи нещо не му е наред. :) То трябва да е своенравно, да показва своите желания, да търси начини да става на неговата и ако мислите, че това е лошо, кажете как ще се справи с живота и как ще постига това, което иска, ако се вслушва постоянно в другите и изпълнява техните нареждания, вместо да се бори за своите желания?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот zagrijena » 17 Фев 2016, 14:15

Elica написа:И аз си мисля, че мързела е по-скоро пример, ако родителите не чистят, а карат само детето да го прави то какво да види!?


Едва ли има жена, която да не чисти поне веднъж седмично в дома си!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот gabinka_80 » 28 Юни 2017, 20:19

С много търпение и различни занимания може да се пребори това, но си има хора, които са по-мнързеливи. А и това може да се дължи на липса на енергия, на витамини, ако води заседнал начин на живот.. или ако вижда примера на родителите си...
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 29 Юни 2017, 08:33

Най-вероятно всичко това е пубертет и категорично отказване да се направи каквото и да е било е резултат от това, че не иска, а не че е мързеливо. Отказа да се чете започва още към 3 клас,а какво остава за по-нататък. Четенето трябва дае с траст и желание не става на сила да се прави/
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2017, 10:25

Децата често виждат нашия пример, който им даваме. И ако си мислим, че те виждат това, което се случва на работа ни и го оценяват като не лош пример от наша страна , не е така. Те виждат как се държим вкъщи, ако все си полягваме, все искаме някой друг да ни донесе нещо, или да свърши нещо вместо нас и те почват да копират това държание.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот fawla » 26 Юли 2017, 11:14

Всички минаваме през различни периоди, децата много ясно, че не искта да четата. Като са по-малки книжките са им трудни, не ги разбират, четат на сила, не им е приятно. Нека порасне малко и ще почне да чете за удоволствие, ще се учудиш колко млади хора четат много книги.:)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ако детето ни е мързеливо?

Мнениеот Malina » 26 Юли 2017, 14:19

То кой не е мързелив и не е на опаки в тая възраст, не се учудвайте, помислете си добре вие какви сте били на тези години и тогава се изненадвайте и искайте от децата. Сега сме ги взели нашиет деца за някакви роботи и имаме безкрайни амбиции, само пари са ни в главите. От малки ги караме с вилата да учат, ходят на сто курса, не им даваме шанс да си поемат дъх.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта