Към какъв специалист да се обърна

Към какъв специалист да се обърна

Мнениеот d.n.petrova » 13 Авг 2013, 15:01

Здравейте!
Имам следния проблем:
На 40 г. съм.
От около година и половина имам нередовен цикъл.Или са кръвоизливи ,или го няма по 2-3 месеца.Миналата есен влязох в болница за да изследват хормоните, макия таз и т.н. Всичко е наред.Проблема си седеше обаче и аз декември пак отидох на гинеколог. Цитонамазката перфектна.Някаква малка кистичка ми намериха на яйчника,лекувах я. След 2-3 месеца/март/ пак отидох на гинеколог след силно кървене /продължи месец/. намериха ми два миомни възела на предната стена на матката.Сега пък от 3 месеца не ми е идвал цикъла.Качвам килограми,а не може да се каже че ям много. Незнам как метаболизма ми се е объркал и на какъв специалист да отида за да се възстанови.На гинеколог ще отида да си проследя миомните възли дали растат/едва ли,предвид че нямам цикъл/,но остава проблема с качването на килограми.Приемам съвети.
d.n.petrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2013, 08:39

Re: Към какъв специалист да се обърна

Мнениеот kammy » 16 Авг 2013, 16:16

Кои хормони са Ви изследвали в болницата миналата година? Освен гинеколог е добре да посетите и ендокринолог за изследване на хормони. Възможно е да имате отклонения в секрецията на някой хормон. Приемате ли някакви лекарства?
kammy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2013, 17:01

Re: Към какъв специалист да се обърна

Мнениеот d.n.petrova » 21 Авг 2013, 07:52

Бях на гинеколог.Случи се д-р Шкодров. Взе цитонамазка ,предписа Промилут 5 дена. Напомних,че съм с миомен възел.Не ме пренасочи към ендокринолог, стана ми странно.
d.n.petrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2013, 08:39

Re: Към какъв специалист да се обърна

Мнениеот kammy » 27 Авг 2013, 17:01

Здравейте! Може би имате предвид Примолут - изписва се за регулиране на цикъла. Споделихте ли на гинеколога за проблема с напълняването?
kammy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2013, 17:01


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron