Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот pesho » 21 Авг 2013, 15:33

Question-Mark.jpg
Question-Mark.jpg (8.59 KiB) Прегледано 1813 пъти
Статистиката от последните години показва, че у нас най - често се ползват болнични от ден или два. В голяма част от случаите българинът се „разболява” по документи, за да успее да пътува или да свърши друга лична работа. Неслучайно в разгара на лятото трафикът към морето се засилва още в сряда и четвъртък, а не както се предполага в петък. Да, определено има много работници, които ползват болнични, вместо полагаемия си годишен отпуск, за да си починат на хладно, да затварят буркани, цепят дърва и т.н. Разбира се това явление може да се види при запалените туристи и „трудолюбивите” селски стопани, които работят в държавни или общински учреждения, където подобно поведение е не само нормално, но и задължително! Едва ли има работодател в частна фирма, който да изтърпи подобно поведение, и след няколко съмнителни зачезвания на болния обикновено му се посочва вратата, за да може пълноценно да се отдаде на допълнителните си занимания. По малък процент от нашенците пък предпочитали да си пуснат платена отпуска вместо болнични, а причината е забавянето при изплащането на обезщетенията от НОИ. Вие от кои сте? Случвало ли ви се е да ползвате болнични вместо отпуск? Или обратното?
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот Dior » 21 Авг 2013, 16:29

Болничен в петък - много познато, нали? Няма смисъл да се лъжем ;)
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот upsurd » 21 Авг 2013, 21:55

Dior написа:Болничен в петък - много познато, нали? Няма смисъл да се лъжем ;)

Какво да се лъжем ? Ако имаш малко дете болничните валят.Нямаш избор.Това мислене е останало от едно време.
upsurd
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2012, 11:08

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот Neo » 21 Авг 2013, 21:59

До три дни се изплащат от работодателя и не виждам какво общо има отпуск с болничен.Пази боже да не ти се налага.
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот pesho » 22 Авг 2013, 09:41

До три дни се изплащат от работодателя и не виждам какво общо има отпуск с болничен.Пази боже да не ти се налага.
По принцип е така...Явно никои няма да си признае, че поне веднъж се е изкушавал да си пусне ден, два болничен, за да забегне на почивка...
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот BRI » 23 Авг 2013, 09:39

На мен лично не ми се е случвало, но не бих осъдила хората, които са практикували тази хитрина. Стига да не се прекалява ;)
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот Siss » 23 Авг 2013, 13:51

Случвало ми се е:oops: И какво толкова ;) Никои ли няма да си признае?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2014, 16:39

На мен не ми се е случвало, по-скоро ползвам отпуск,вместо болничен. Явно другите са по-хитри.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2014, 15:23

Siss написа:Случвало ми се е:oops: И какво толкова ;) Никои ли няма да си признае?

То май на всички се е случвало, аз съм си вземала отпуск вместо болничен, защото в другият случай няма как да си взема обезщетение. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Болничен вместо отпуск или отпуск вместо болничен?

Мнениеот Tinki » 15 Яну 2015, 12:02

когато нямаш останал отпуск и болничният е вариант.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта