Три здравословни навика, които ни пестят пари

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот BRI » 03 Сеп 2013, 10:35

И вие ли смятате, че за да се живее здравословно задължително трябват повече средства и не е възможно да спестявате, да се забавлявате и да се чувствате добре едновременно? А замисляли ли сте се, че здравословно не означава непременно скъпо? Човек може да пести и чрез някои прости, но полезни навици. А кои са те?

1. Наблегнете на малките порции (гурме кухнята)!
gourmet2.jpg
gourmet2.jpg (14.15 KiB) Прегледано 4786 пъти
Отличително за гурме кухнята е приготвянето и сервирането на храната. Порциите са малки по обем, но богати и интензивни на вкус. Това съвсем не означава, че ястията непременно трябва да са скъпи, но със сигурност трябва да са здравословни. Забравете за пърженото и пригответе вечерята на пара, чрез задушаване или във фурната, комбинирайте с гарнитура от зеленчуци, и аранжирайте по възможно най - екстравагантен начин, гарнирайте с подправки. Воаля! Приготвянето на храна у дома ще се отрази много по – добре на семейния бюджет, отколкото ядене по заведения. Готвенето също така може да се превърне в любимо хоби и да ви забавлява. Най – важното обаче е, че скромните порции ни правят по - здрави и ни пестят пари.
2. Заместете газираните напитки с вода!
water bottle.jpg
water bottle.jpg (44.14 KiB) Прегледано 4786 пъти
Газираните напитки и подсладени сокове са по - скъпи от минералната вода. За сметка на това те са и по - вредни. Пиенето на вода вместо напитките, натъпкани със захар, подсладители и консерванти, е здравословен навик, който също ни пести пари.
3. Ходете пеша!
walking.jpeg
walking.jpeg (9.78 KiB) Прегледано 4786 пъти
Ходенето пеша е приятен, разтоварващ и здравословен навик. Той е полезен за кръвообращението, за тонуса, за отпускане на нервната система, едновременно с това ни спести пари за транспорт и фитнес… Да, този здравословен навик не е за пренебрегване. Освен това ни помага да поддържаме здравословно тегло. А вие замисляли ли сте се, че здравословно не означава непременно скъпо?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот niya_mazova » 03 Фев 2014, 14:19

Ходенето пеша е добър съвет, но ако живееш в София например, мисля можеш да си навлечеш белодробно заболяване, но пък и здравословно тегло :D
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 10:04

Полезна информация, аз се чудя как има хора, които по цял ден пият газирани напитки,вместо вода, как не ожадняват?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот penelopa » 02 Фев 2016, 14:22

За третото съм съгласна, че пести пари! Първите две нещо ме съмняват. Най-много пари отиват за храна, а и минералната вода не е евтина.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот fawla » 02 Фев 2016, 14:34

penelopa написа:За третото съм съгласна, че пести пари! Първите две нещо ме съмняват. Най-много пари отиват за храна, а и минералната вода не е евтина.

Кой казва, че водата трябва да е минерална? А и няма как да не се дават пари за храна, но ако кажеш, че ти е по-евтино да се храниш навън ти и семейството ти пред това да приготвиш нещо вкъщи... :shock: :shock: :shock:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2016, 10:40

Ние у дома си хапваме само и единствено домашна храна, много рядко поръчваме нещо готово и то главно от китайския, защото такива ястия не мога да докарам. :) Също и пиците не ми се получават като купените, та от време на време се глезим и с някоя пица. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот fairy » 31 Мар 2016, 11:36

Като хапваш вкъщи и не преяждаш, порциите ти са малки, а не претрупани и пестенето е налице :razz: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот kauda » 31 Мар 2016, 11:58

fairy написа:Като хапваш вкъщи и не преяждаш, порциите ти са малки, а не претрупани и пестенето е налице :razz: .

Леле, това ми звучи като "ако оставаш гладен със сигурност ще пестиш"
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот miron » 31 Мар 2016, 12:48

Мисля, че за храна наистина даваме най-много пари, но ако се научим кое и какво е правилен харч, то няма да имаме проблеми с финансите си. :) Ако си разпределим месечните пари правилно, може да се радваме на успех :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Три здравословни навика, които ни пестят пари

Мнениеот Kremiliya » 07 Апр 2016, 12:37

miron написа:Мисля, че за храна наистина даваме най-много пари, но ако се научим кое и какво е правилен харч, то няма да имаме проблеми с финансите си. :) Ако си разпределим месечните пари правилно, може да се радваме на успех :)

То да се мисли, но все изкача някой нов разход!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта