Главоболие с повръщане... Към какъв лекар да се обърна?

Главоболие с повръщане... Към какъв лекар да се обърна?

Мнениеот 4etirilinka » 05 Окт 2013, 19:21

Здравейте! От доста години насам ми се случва понякога да се събудя сутрин с много силно главоболие, и не мога да взема никакво обезболяващо, защото каквото и да глътна, го повръщам. Болката като че ли я усещам най-вече там, където гръбначния стълб се съединява с черепа, макар че цялата ми глава е като в каменоломна. Повръщам само стомашен сок. Привечер главоболието преминава. Преди се случваше много рядко, един-два-три пъти в годината, но от три години насам пристъпите започнаха да зачестяват, по един-два пъти в месеца. Имам синром на Хашимото, някога ми бяха открили уголемено турско седло, но не съм се изследвала за проблеми с хипофизата. Имам наднормени килограми, и понякога проблеми с кръвното налягане, но много лесно ги овладявам с безсолна храна, така че обикновено съм с 120 до130 / 75-85 кр, налягане. Най-високите стойности, които съм достигала, са 170/95. Възможно ли е да имам повишено вътречерепно налягане? И ако да, лекува ли се и как?
4etirilinka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2013, 01:17

Re: Главоболие с повръщане... Към какъв лекар да се обърна?

Мнениеот Atanas Kutlev » 08 Окт 2013, 09:10

Здравейте!
При поява на главоболие може да използвате обезболяващи препарати под формата на свещички (супозитории). Зачестяването на симптомите е признак на задълбочаване на евентуално заболяване. Може да се обърнете към специалист невролог, който ще назначи необходимите излседвания за изясняване на състоянието.
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта